HokejTřetí Čech míří do KHL, útočník Jaškin podepsal smlouvu s Petrohradem

Třetí Čech míří do KHL, útočník Jaškin podepsal smlouvu s Petrohradem

Hokejový útočník Dmitrij Jaškin se jako třetí český hokejista vrací do ruské KHL. Po sezoně ovlivněné zraněním v zámořské NHL podepsal roční smlouvu s Petrohradem.

Jaškin měl nabídky z NHL, kde sehrál poslední sezonu. Byla to však jen malá část uplynulého ročníku. Po 12 zápasech pro něj vše skončilo, když po brutálním faulu soupeře na koleno a dlouhé léčbě už od Arizony nedostal šanci. V zámoří získal jediný bod za asistenci.

V NHL tak nenaplnil očekávání a čísla, která sbíral v Kontinentální hokejové lize. Jaškin chtěl zabojovat alespoň o účast na mistrovství světa, jenže vedení klubu mu to nedovolilo.

Spekulovalo se návratu do Ruska, zájem prý měla Kazaň, Magnitogorsk či Ufa, stejně jako některé kluby z NHL. Po nějakém čase se 29letý rodák z Omsku, který reprezentuje Českou republiku, rozhodl využít nabídku z Petrohradu.

A přijde si také na pěkný balík peněz. Ruský web Sport-Express uvádí, že si za rok vydělá na 60 milionů rublů, tedy asi 26 milionů korun. Match TV dokonce tvrdí částku 100 milionů rublů, tedy přes 43 milionů českých korun.

Dmitrij Jaškin je třetím českým hokejistou, který bude v příští sezoně hrát v ruské KHL. Rudolf Červený a Libor Šulák patří Vladivostoku. V Chabarovsku je zatím stále smluvně vázán Michal Jordán, jehož další pokračování však není jisté.

Mrzí mě to moc. Práce českého občana v Ruské federaci je podporou ruského režimu, války na Ukrajině a tedy nebezpečí pro naši zemi a její občany. Neviním však toho kluka ani jeho agenta, ale vládu a parlament ČR, že doposud nepřijal zákon, který toto zakazuje,“ uvedl na sociálních sítí slavný český brankář Dominik Hašek.

Petrohrad kromě tučné smlouvy pro Jaškina musel zaplatit Dynamu Moskva odstupné 45 milionů rublů (okolo 19 milionů korun) za hráčova práva, protože v klubu dva roky působil. Jednou se stal i nejužitečnějším hráčem soutěže.

Jaškin je šťastný, že se vrací do KHL. Měl možnosti zůstat v NHL, ale v tuhle chvíli mu nevyhovovaly. V Petrohradu má dobré podmínky, šanci se ukázat, stejně jako zabojovat o Gagarinův pohár. To byla jedna z hlavních motivací,“ řekl hráčův agent Gleb Čisťakov pro ruský web championat.com.

Odchovanec pražské Slavie reprezentoval Česko na Světovém poháru v roce 2016 a mistrovství světa v letech 2018 a 2019.

Nejčtenější tento týden

Slzy na kurtu. Jack Draper po návratu znovu narazil na zdravotní problémy a jeho start na US Open je v ohrožení

Jack Draper se po zdravotní pauze vrátil na okruh ATP, místo vysněného comebacku však přišlo další zklamání. Po porážce s Terencem Atmanem v Montrealu nezvládl emoce, rozplakal se přímo na kurtu a znovu se objevily obavy o stav jeho dlouhodobě zraněné paže.

Závodnice na Tour de France čelí kontrolám kvůli vycpávkám podprsenek

Pořadatelé Tour de France Femmes zpřísnili kontroly závodnic před časovkou. Reagují na podezření, že některé cyklistky používaly vycpávky nebo jiné předměty pod dresem ke zlepšení aerodynamiky a získání výhody v závodě.

Joseph Parker se vrací. Po zrušení suspendace hlásí návrat do ringu

Boxerská kariéra Josepha Parkera bude pokračovat. Bývalý mistr světa v těžké váze oznámil, že se po zrušení dočasné suspendace brzy vrátí mezi provazy. Případ pozitivního testu na kokain, který následoval po loňské porážce s Fabiem Wardleym, se tak posunul do další fáze.

Lehečka po výhře nad Kopřivou postoupil do třetího kola v Montrealu

Jiří Lehečka zvládl české derby na turnaji Masters v Montrealu a po výhře 6:4, 6:2 nad Vítem Kopřivou postoupil do třetího kola. Česká jednička se opírala o kvalitní servis i aktivní hru od základní čáry. Dalším soupeřem bude belgický talent Alexander Blockx, který zatím do turnaje ještě nezasáhl.

Kozmu čeká životní výzva! Před 60 tisíci fanoušky vyzve německého krále Eckerlina

David Kozma si po vítězství nad Davidem Zawadou splnil první část svého plánu. Na konci září ho čeká jeden z největších zápasů kariéry. Ve Frankfurtu nastoupí proti domácí hvězdě Christianu Eckerlinovi. Duel se uskuteční na stadionu Deutsche Bank Park před zhruba 60 tisíci diváky.

Smuteční hosté lemují ulice Milána. Loučí se s legendou Francem Baresim

Tisíce lidí zaplnily ulice Milána, aby se rozloučily s Francem Baresim. Legendární obránce AC Milán a bývalý kapitán italské reprezentace zemřel minulý týden ve věku 66 let. Na pohřeb dorazili fanoušci, někdejší spoluhráči i slavní soupeři.

Tragédie v UFC. Ve 34 letech zemřel brazilský zápasník Allan Nascimento

Svět smíšených bojových umění zasáhla smutná zpráva. Ve věku pouhých 34 let zemřel brazilský zápasník UFC Allan Nascimento. Podle prvních informací měl během spánku utrpět infarkt, lékařům se ho už nepodařilo zachránit.

Konec nadějí. Emma Raducanu kvůli další zlomenině přijde i o US Open

Emma Raducanu dál doplácí na zdravotní problémy. Britská tenistka kvůli únavové zlomenině pravé nohy vynechá US Open, turnaj, na němž v roce 2021 senzačně získala svůj premiérový grandslamový titul. Její návrat na kurty navíc zůstává nejistý.

Kopřiva zvládl deštivou premiéru v Montrealu a vyzve Lehečku

Vít Kopřiva vstoupil do turnaje Masters v Montrealu úspěšně. V náročných podmínkách si poradil s domácím Alexisem Galarneauem ve dvou setech 6:4 a 6:4. Ve druhém kole ho čeká české derby s Jiřím Lehečkou, proti kterému se na okruhu ATP Tour představí vůbec poprvé.

Kladno poprvé trénovalo pod Rulíkem. Jaká bude Jágrova role?

Hokejisté Kladna zahájili další fázi přípravy na novou extraligovou sezonu. Pod vedením nového trenéra Radima Rulíka poprvé společně vyjeli na led, zatím ale bez Jaromíra Jágra. Zkušený útočník svou hráčskou kariéru oficiálně neukončil, jeho role pro nadcházející sezonu však zůstává nejasná. Součástí přípravy jsou navíc také dvě známé tváře z NHL, brankář Daniel Vladař a obránce Radko Gudas.

Sára Bejlek po téměř třech hodinách postoupila do druhého kola v Torontu

Sára Bejlek zvládla na turnaji kategorie WTA 1000 v Torontu mimořádně náročný vstup do soutěže. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila Wang Sin jü 6:3, 4:6, 7:5. Ve druhém kole ji čeká bývalá světová jednička Iga Świątek.

OKTAGON 92: Muradov ukončil Fleuryho a získal titul, Szabová ovládla ženský zápas století

Oktagon oslavil desáté výročí velkolepým galavečerem na pražské Štvanici. Hlavní pozornost patřila dvěma titulovým duelům. Machmud Muradov předvedl fantastický obrat proti Willu Fleurymu a stal se novým šampionem polotěžké váhy. Lucia Szabová pak v očekávaném souboji přehrála Lucii Pudilovou a úspěšně obhájila pás bantamové šampionky.

Česká senzace pokračuje, Viďmanová si zahraje o titul

Česká tenistka Darja Viďmanová může v neděli dosáhnout největšího úspěchu své kariéry. Na turnaji v Memphisu postoupila až do finále, ve kterém vyzve teprve šestnáctiletou Kristinu Ljutovovou. Obě hráčky čeká první vzájemný duel a také mimořádná příležitost zapsat se výrazně do světa ženského tenisu.

FIFA ustoupila od prodeje podílu na mistrovství světa po silném odporu

Vedení FIFA zrušilo plán na prodej části komerčních práv k mistrovství světa soukromým investorům. Prezident Gianni Infantino po vlně kritiky oznámil, že návrh končí. Výraznou roli sehrála hrozba bojkotu ze strany UEFA, kterou podpořily všechny její členské svazy.

Viďmanová si v Memphisu zahraje o první finále na okruhu WTA

Darja Viďmanová pokračuje v životním turnaji. Česká tenistka zvládla ve čtvrtfinále turnaje WTA v Memphisu třísetovou bitvu s domácí Katie Volynets a poprvé v kariéře postoupila mezi nejlepší čtyři hráčky podniku nejvyššího okruhu. Díky dalšímu cennému vítězství se zároveň výrazně přiblížila návratu mezi stovku světového žebříčku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama