Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Tohle hvězda NASCAR přepískla. Za rasistický vtípek musí na kurz sebeovládání

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Denny Hamlin je profesionální jezdec závodní série NASCAR, který to v posledních týdnech celkem přehnal. Po jednom z podniků se na Twitteru vyjádřil nevhodně ke svému soupeři Kylu Larsonovi, který je napůl Japonec. Svůj příspěvek smazal a všem se omluvil, vedení organizace po něm však chce absolvování kurzu citlivosti.

  NASCAR požaduje po Dennym Hamlinovi, aby se do konce týdne přihlásil na kurz, který mu má pomoct s vyjadřováním svých názorů na sociálních sítích. Rozhodnutí následuje poté, co v pondělí odpoledne zveřejnil tweet o jezdci Kylu Larsonovi, který obsahoval úsek z epizody televizního pořadu Family Guy. V něm vystupuje Asiatka, která řídí špatně, což, jak mnozí poznamenali, představuje anti-asijské stereotypy.

  Hamlinův tweet obsahoval video, na kterém asijský řidič komentuje nepoužívání směrových světel pro přejíždění více jízdních pruhů. Tento jev naznačuje rasistický stereotyp o asijských řidičích. Larsonovo jméno bylo umístěno nad řidičem. Hamlin, který jezdí v Toyotě pro Joe Gibbs Racing, příspěvek krátce po tweetování smazal a označil „meme“ za velmi špatnou volbu. Všem se omluvil a přiznal, že to byl krok naprosto nevhodným směrem. Jeho příspěvek pramenil ze zloby, které byl při posledním závodě součástí.

  Larson profitoval z nehody

  Larson, který je nyní úřadujícím šampionem pohárové série, udělal v poslední zatáčce tah, který následně mnoho jeho soupeřů označilo za velmi nevhodný a nebezpečný. Jeho jízda mu sice přinesla polepšení si v závodě na čtvrté místo, avšak stála za tím nehoda jeho soupeře Kurta Busche.

  „Hovořili jsme s Dennym ohledně jeho včerejšího tweetu. Toyota podporuje rozhodnutí NASCAR nařídit pro Dennyho školení a všichni budeme postupovat společně,“ uvedla tým Toyota, jehož barvy Hamlin hájí.

  Podle pravidel NASCAR členové nesmí učinit veřejné prohlášení anebo komunikaci, která kritizuje, zesměšňuje nebo jinak znevažuje jinou osobu na základě její rasy, barvy pleti, vyznání, národního původu, pohlaví, sexuální orientace, rodinného stavu, náboženského vyznání, věku nebo handicapu.

  Hamlin není jediný, který si takovým to kurzem musel projít. Sám Larson, který je teď v roli oběti, musel v roce 2020 podstoupit úplně stejný kurz. Důvodem bylo zveřejnění nahrávky, které obsahovalo nevhodné oslovení lidí černé pleti.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ