FotbalTrenér Spurs varuje Erika ten Haga. Tlak bude obří, Anglie je fotbalový...

Trenér Spurs varuje Erika ten Haga. Tlak bude obří, Anglie je fotbalový strop

Manchester United vstupuju do nové éry. Do éry, jejíž hlavní tváří bude holandský kouč Erik ten Hag. Lavičku „Rudých ďáblů“ převezme trenér Ajaxu až po konci letošní sezony, už teď ale ví, že ho čeká kopa práce. Nové posily, nový režim, nový herní systém. Na to všechno se mohou fandové těšit. Může se ale těšit i sám ten Hag?

Revoluce v Manchesteru United byla včera oficiálně svěřena do rukou nizozemského lodivoda Erika ten Haga. Toho nečeká na Ostrovech jednoduchá práce. „Rudé ďábly“ má za úkol vytáhnout zpátky mezi elitu. Už teď se mluví o tom, že přijde řada nových tváří, které mají sehrát klíčovou roli.

„Moc dobře znám historii tohoto velkého klubu a jeho vášnivé fanoušky. Jsem zcela odhodlaný vytvořit tým, který bude schopen dosáhnout úspěchů, které si Manchester United zaslouží,“ řekl ten Hag ve svém prvním rozhovoru po představení coby hlavního trenéra Manchesteru United.

Po konci Sira Alexe Fergusona bude už čtvrtým stálým koučem v řadě, který se bude snažit navázat na úspěchy slavného předchůdce. Ti, kteří anglický fotbal sledují, ale vědí, že ze dne za den a v tak obrovské konkurenci bude ten Hag potřebovat čas i prostor. To samé tuší i trenér Spurt Antonio Conte.

Anglie je nejvyšším levelem, říká

Manchester United v současné době okupuje šestou pozici v Premier League, která zaručuje základní skupinu Evropské ligy. Tři body ztrácí na Arsenal, se kterým se utká zítra odpoledne, stejný počet bodů ho dělí také od Tottenhamu, jemuž zajišťuje čtvrtá pozice místenku do Ligy mistrů.

Tým, který vede Antonio Conte, se nebude chtít milionářské soutěže vzdát, nového impulsu v United by se ale lehce strachovat měl. Italský kouč se při včerejší tiskové konference snažil nového trenéra na dálku rozhodit a vystrašit. Anglické kluby jsou podle něj úplně něco jiného než Ajax.

„Pro každého trenéra představuje Anglie náročnou práci. Úroveň je neskutečně vysoká. Když jste v Manchesteru United, tlak je obrovský. Musíte bojovat, abyste vyhrávali trofeje. Ale není to jednoduché, protože ostatní týmy nápady stejné,“ začal Conte. Zároveň poukázal i na nepovedenou přestavbu.

„Nezapomeňte, že v minulé sezoně byli United na druhém místě a vylepšili tým Varanem, Sanchem a Cristianem Ronaldem. Je to zvláštní, ale posílili a daří se jim ještě hůř v minulé sezoně. Ukazuje se, že v Anglii to zkrátka není vůbec jednoduché,“ doplnil.

Sezona na Britských ostrovech se chýlí ke konci, United chybí odehrát do konce ještě pět zápasů.

Nejčtenější tento týden

Jannik Sinner přepsal tenisovou historii. Triumf v Římě ho zařadil po bok Djokoviče

Jannik Sinner dál potvrzuje, že současný mužský tenis má nového vládce. Italský fenomén ovládl domácí turnaj v Římě a ve 24 letech dosáhl mety, kterou před ním pokořil pouze Novak Djokovič. Po triumfu na Italian Open zkompletoval všech devět turnajů série Masters 1000 a stále hlasitěji se mluví o tom, zda právě nezačíná nová éra světového tenisu.

Max Verstappen přišel o triumf na Nürburgringu jen chvíli před cílem. Senzaci překazila technická závada

Max Verstappen měl při své premiéře ve čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu nakročeno k senzaci. Šampion Formule 1 vedl se svým týmem slavný vytrvalostní závod ještě necelé čtyři hodiny před cílem, pak ale přišel krutý zlom. Porucha hnací hřídele připravila nizozemského pilota o šanci na vítězství a připomněla, proč je Nürburgring považován za jeden z nejtěžších závodů světa.

Sinner dobyl Řím a vyrovnal historický zápis Djokoviče

Jannik Sinner zvládl domácí finále v Římě a po výhře 6:4, 6:4 nad Casperem Ruudem slavil další velký milník kariéry. Italská světová jednička ovládla všech devět turnajů série Masters a napodobila Novaka Djokoviče. Zároveň se stala prvním domácím vítězem římského podniku po padesáti letech.

Salač zajel v Barceloně nejlepší výsledek sezony

Filip Salač prožil v Barceloně nejpovedenější závod letošního ročníku mistrovství světa silničních motocyklů. Ve Velké ceně Katalánska v kategorii Moto2 dojel sedmý a o dvě příčky vylepšil své sezonní maximum. Český jezdec se po horším úvodu dokázal vrátit do boje o vyšší pozice a v závěru si výsledek pohlídal.

Buffalo smetlo Montreal a sérii rozhodne sedmý zápas

Buffalo zvládlo v Montrealu zápas o přežití ve velkém stylu. Sabres vyhráli 8:3, srovnali sérii druhého kola play off NHL na 3:3 a vynutili si rozhodující duel na domácím ledě. Jakub Dobeš inkasoval šest branek a ve třetí třetině střídal.

Salah chce Liverpool zpátky mezi elitu

Mohamed Salah se po další porážce Liverpoolu ozval nezvykle důrazným prohlášením. Egyptský křídelník po sezoně klub opustí, ještě před odchodem ale chce Reds pomoct alespoň k postupu do příštího ročníku Ligy mistrů. Zároveň připomněl, jakou identitu podle něj Liverpool ztratil a k čemu by se měl vrátit.

Oktagon v Hannoveru nabídl osm ukončení, Max Holzer zůstal neporažen

Oktagon 88 v Hannoveru přinesl divoký večer plný rychlých finišů. V ZAG Areně skončilo před limitem osm z deseti zápasů a domácí publikum dostalo přesně to, kvůli čemu přišlo: vítězství Maxe Holzera v hlavním duelu večera. Německý talent v prvním kole ukončil zkušeného Khalida Taha a dál drží neporazitelnost.

Xabi Alonso převezme Chelsea po sezoně

Chelsea má nového trenéra pro příští sezonu. Londýnský klub oznámil příchod Xabiho Alonsa, který se na Stamford Bridge dohodl na čtyřleté smlouvě. Funkci převezme po skončení aktuálního ročníku.

Lewandowski po sezoně skončí v Barceloně

Robert Lewandowski po sezoně opustí Barcelonu. Sedmatřicetiletý polský útočník oznámil konec na sociálních sítích a potvrdil, že jeho smlouva nebude prodloužena. V katalánském klubu strávil čtyři roky.

Fabio Wardley chce zpět svůj pás. Po epické bitvě s Duboisem chce odvetu

Těžká váha má před sebou další velký britský souboj. Fabio Wardley po dramatické porážce s Danielem Duboisem okamžitě aktivoval klauzuli o odvetě a chce získat zpět titul mistra světa organizace WBO. Jejich první duel nabídl jeden z nejlepších zápasů posledních let a fanoušci nyní netrpělivě čekají na pokračování.

Luke Humphries znovu děsí konkurenci. Obhájce titulu načasoval formu v Premier League dokonale

Ještě před několika týdny vypadal jeho postup do play-off Premier League téměř nemožně. Nyní je ale Luke Humphries zpět mezi největšími favority na titul. Obhájce prvenství ovládl patnáctý večer soutěže v Birminghamu a před vyřazovací částí vyslal soupeřům jasný vzkaz: s „Cool Handem“ se musí znovu počítat.

Dobeš podržel Montreal a Vegas slaví postup

Jakub Dobeš pomohl Montrealu k důležité výhře v play off NHL. Canadiens uspěli v Buffalu 6:3 a v sérii vedou 3:2 na zápasy. Vegas zvládlo duel v Anaheimu, vyhrálo 5:1 a postoupilo do finále Západní konference. Tomáš Hertl přidal asistenci, Lukáši Dostálovi sezona skončila.

Striptérky z Montrealu plánují masivní stávku během Velké ceny Kanady F1

Montreal čeká během závodu Formule 1 neobvyklý protest. Striptérky plánují stávku právě na jeden z nejvýdělečnějších víkendů roku. Chtějí tak upozornit na pracovní podmínky, které podle nich dlouhodobě přehlížejí kluby i úřady.

Siniaková a Townsend znovu dominovaly, Krejčíková je v semifinále

Kateřina Siniaková s Taylor Townsend natáhly parádní sérii už na 17 výher v řadě. Ve čtvrtfinále prestižního turnaje v Římě porazily pár Ellen Perez a Demi Schuurs 7:5 a 6:0. Dařilo se také Barboře Krejčíkové, která v Parmě zvládla těžký obrat proti Viktoriji Golubic a postoupila mezi nejlepší čtyři.

Velký návrat po boji s rakovinou. Mark Webster znovu míří před kamery

Šipkařský svět zažívá emotivní období. Bývalý mistr světa Mark Webster oznámil povzbudivou zprávu po boji se vzácnou formou leukémie a chystá návrat před televizní kamery. Současně Gerwyn Price vysvětloval fanouškům důvody své absence na blížícím se Světovém poháru.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama