Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Třeba pro Haalanda není Manchester City ideální klub, šokoval Carragher

  Podle bývalého anglického fotbalisty Jamieho Carraghera nemusí být Manchester City ideálním klubem pro norského kanonýra Erlinga Haalanda. Prý v klubu nedokáže naplno ukázat své kvality.

  Velmi jednostranné bylo vnímání Erlinga Haalanda v Manchesteru City. A dlužno dodat, zaslouženě. Norský kanón pálil v úvodu sezony jako o závod. Po přestupu z německého Dortmundu nepotřeboval žádnou aklimatizaci a překonával jeden rekord za druhým.

  Jenže poslední dobou mu trochu zvlhl střelecký prach a branek na jeho kontě ubylo. Jistě s tím souvisí i to, že ani Citizens se zdaleka nedaří tolik, jak by si představovali.

  A tak se objevily i první pochyby, i když se to může zdá při pohledu na tabulku střelců anglické ligy (1. Haaland 25, 2. Kane 17, 3. Toney 13) až troufalé.

  Bývalá dlouholetá opora Liverpoolu Jamie Carragher totiž navrhl, že Manchester City nemusí být pro norského střelce ideálním klubem.

  Přišel z Dortmundu, který vynikal v německé lize rychlými protiútoky. Tam uplatnil svou smrtící rychlost. Tu ale během angažmá v Manchesteru City nevidíme. Nemůže nám ukázat všechno, co dokáže,“ řekl bývalý fotbalista, který působí i jako komentátor.

  Soupeři většinou proti City v hodně hráčích brání, což ještě umocňuje Haalandova čísla. Přesto Carregher zpochybnil, jestli je souznění hráče a klubu to pravé.

  City jsou s ním jiným týmem, možná trochu horším než minulou sezonu. Což ale není jeho chyba. City nebudou hrát na protiútoky, to není Guardiolův styl,“ podotkl.

  Bývalý obránce podložil svůj názor čísly. Už po 21 kolech sice nastřílel shodných 53 branek jako loni, ale má o osmo bodů méně. Zároveň také častěji inkasuje, což může v boji o titul hrát důležitou roli.

  Manchester City je v tabulce druhý o pět bodů za vedoucím Arsenalem, navíc odehrál o zápas víc. Samozřejmě nic není ztracené, i když má rival navrch. Trenér Guardiola však možná takticky šanci odmítá.

  Ztratili jsme tři body a nejsme nyní v takové pozici, abychom mohli pomýšlet na titul,“ zmínil po poslední prohře 0:1 na hřišti Tottenhamu kouč Pep Guardiola.

  V posledním utkání se Haaland poprvé v anglické lize v utkání nedostal ke střele na branku. Citizens musejí svou hvězdu znovu rozzářit.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.