Více
  21.9 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Trápení u Pelikánů končí. „Saty“ v NBA počtvrté mění dres, restart mu umožní Portland

  Když český basketbalista Tomáš Satoranský po olympijských hrách v Pekingu měnil dres, fanoušky krok zalil optimismem. Nutno říct, že zpočátku působení v New Orleans vypadalo celkem nadějně, v posledních týdnech ale bývalý hráč Barcelony spíše vysedává na lavičce. Teď by mohlo přijít vysvobození, „Saty“ byl vyměněn do Portlandu.

  Psal se rok 2016 a česká basketbalová veřejnost slavila. Do zámořské NBA, nejlepší ligy planety, zamířil v pořadí už čtvrtý Čech. Tomáš Satoranský hraje za Atlantikem dodnes, během pár let už ale stihl vystřídat několik klubů. Do toho posledního zamířil český kapitán včera.

  Washington, Chicago, pak New Orleans. Od Satoranského si ve městě jazzu představovali leccos, ze všeho nejvíce měl ale pomáhat mladým a zářit na palubovce. „Podle mě to bude podobná situace, jako když jsem přicházel do Chicaga. Je tam hodně mladých hráčů a já tam budu jeden z těch zkušenějších,“ říkal Satoranský po letním přestupu.

  Jenomže zkušenost, kterou měl „Saty“ ztělesňovat, vysedává většinu času jen na lavičce. Start sice měl celkem slušný, z posledních 13 utkání za Pelicans ale zasáhl pouze do jediného. Což samozřejmě trápilo jeho i vedení týmu. Klub se tak rozhodl Satoranského vyměnit.

  Čecha vítá Portland

  Satoranský si v New Orleans zvykl kromě lavičky také na přítomnost mořského vzduchu a ten by mu mohla nabídnout i nová adresa. Dříve vyhlášený přístav Portland leží na západní břehu Spojených států amerických, přibližně 100 kilometrů od Pacifiku.

  Co se týče basketbalu, ten ve městě hraje prim, i když výsledkově to také žádná sláva není. New Orleans v Západní konferenci NBA okupuje desátou příčku, Portland je jedenáctý. Žádná velká a drastická změna se tak na palubovce pro Satoranského odehrávat nebude.

  Co Čech od angažmá očekává? Rozhodně více prostoru. Do základní sestavy Pelikánů se za celou dobu svého působení v týmu prodral jen třikrát, většinou naskakoval do zápasů z lavičky nebo čas zazářit nedostal vůbec. Teď by chtěl minimálně navázat na úspěchy z Washingtonu.

  Do nočního zápasu se ještě Satoranský nedostal, mluví se ale o tom, že příště už by mohl dostat prostor. Příští utkání odehraje Portland už ve čtvrtek v noci, doma ho čekají basketbalisté Los Angeles Lakers.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.