HokejTrápení Arizony pokračuje. Nová aréna pro NHL budí rozpaky a útočí na...

Trápení Arizony pokračuje. Nová aréna pro NHL budí rozpaky a útočí na rekordy

Ne zrovna povedenou sezonu má za sebou Arizona Coyotes. S pouhými 57 získanými body se klubu umístil na druhém místě nejhorších týmů celé NHL, lépe na tom byl i nováček ze Seattlu a fanoušci běsnili. Před startem následující sezony navíc přišla i další rána. Kvůli finančním problémům se musí hokejisté stěhovat na čtvrtý nejmenší stadion v historii ligy.

Ještě před začátkem loňské sezony fandové Arizony zářili štěstím. Vedení klubu se rozhodlo povolat do služeb starý znak s bájnou Kachinou, renovovala se také soupiska, kterou nově zaplnily mladíci a vycházející hvězdy. Jenomže ročník se absolutně nepovedl a Arizona skončila na poslední místě Západní konference.

Stadion s kapacitou přes 17 tisíc míst mění Arizona za podstatně menší. „Dneska jsme si byli obhlédnout Tempe, novou multifunkční arénu, kde v příští sezoně budeme hrát,“ psal klub už v únoru na svůj Twitter nad přiložené video z nového domova. Problémem pro fanoušky je však to, že se na stadion vměstná pouze 5 tisíc diváků.

Horší už byl jen Montreal, který na východě získal o dva body méně. Aby toho nebylo málo, Arizona se netrápí jen na ledě. Kvůli finančním problémům klubu se město Glendale rozhodlo, že Kojotům nebude nadále pronajímat jeho domovskou adresu. Gila River Aréna si bude po vyhodnocení města hledat nové využití a s NHL se musí rozloučit.

Čtvrtá nejmenší hala v historii

Arizona svým novým domovem atakuje historické tabulky NHL. Město Tempe a jeho Multi-Functional Arena bude čtvrtým nejmenším dějištěm zápasů nejslavnější hokejové ligy světa v celých dějinách soutěže. A co se týče současné doby, bude svatostánek Coyotes tím úplně nejmenším. Navíc, klub NHL se o něj bude dělit s tamní univerzitou.

Kdo historicky okupuje první příčku? Jubilee Arena, na které mezi lety 1908 až 1919 hrál Montreal Canadiens, měla kapacitu 3 000 míst, Philadephia Quakers v první polovině minulého století obýval stadion, kam se vedlo 4 000 lidí a Hamilton Tigers hrál své domácí zápasy v té samé době pouze před 4 500 fanoušky.

Co se týče současnosti, Arizoně bude patřit jasné první místo. I drobnější stadiony typu toho, kde hrají Winnipeg Jets nebo Montreal Canadiens, pojmou 15 tisíc, respektive 21 tisíc lidí.

Nejčtenější tento týden

Český brankář Montrealu zaujal legendu NHL. Carey Price chválí Dobeše

Jakub Dobeš na sebe v Montrealu výrazně upozornil a uznání si vysloužil i od jednoho z nejslavnějších brankářů klubové historie. Carey Price vyzdvihl především sebevědomí a soutěživost českého gólmana. Právě tyto vlastnosti mu podle něj mohou pomoci v dalším boji o pevnou pozici v brankovišti Canadiens.

Cadillac po půlce premiérové sezony mění šéfa. Lowdon dostal padáka, tým přebírá bývalý muž Alpine

Premiérová sezona Cadillacu ve Formuli 1 přináší první velký personální otřes. Stáj překvapivě odvolala šéfa týmu Graemea Lowdona, který celý projekt připravoval na vstup do šampionátu. Jeho místo okamžitě přebírá zkušený Marcin Budkowski. Cadillac změnu označil za plánovaný přechod ve vedení, okolnosti Lowdonova konce ale ukazují na poněkud dramatičtější rozchod.

Elena Rybakina znovu otočila téměř ztracený zápas. Po Osace vyřadila i Gauff a zahraje si o titul

Elena Rybakina předvádí na Canadian Open mimořádnou odolnost. Po dramatickém čtvrtfinálovém obratu proti Naomi Osace zvládla otočit také semifinále s Coco Gauff. Světová dvojka zvítězila 5:7, 6:2 a 6:2 a v Torontu si poprvé v kariéře zahraje finále. V něm ji čeká Iga Swiatek.

Siniaková pokračuje v parádní jízdě a v Torontu si zahraje o titul

Kateřina Siniaková dál potvrzuje své kvality ve čtyřhře. Světová jednička postoupila společně s Shuai Zhang do finále turnaje v Torontu. V semifinále si poradily s dvojicí Tereza Mihalíková a Olivia Nicholls 6:1, 7:5. Česká tenistka tak může získat už 38. deblový titul v kariéře.

PSG obhájilo Superpohár UEFA, Aston Villu sestřelil Doué

Fotbalisté Paris Saint Germain dál sbírají trofeje. V Salcburku porazili Aston Villu 2:1 a podruhé za sebou ovládli Superpohár UEFA. Chviča Kvaracchelija otevřel skóre, sedmnáctiletý Brian Madjo ještě před přestávkou vyrovnal. O vítězství úřadujícího šampiona Ligy mistrů nakonec rozhodl Désiré Doué.

Čejkovi unikla medaile o 48 setin, Seemanová ovládla semifinále dvoustovky

Čeští plavci se na mistrovství Evropy v Paříži znovu výrazně připomněli. Jan Čejka obsadil ve finále závodu na 200 metrů znak páté místo a od bronzu ho dělilo 48 setin sekundy. Barbora Seemanová naopak jasně ovládla semifinále kraulařské dvoustovky. Ve čtvrtek tak může zaútočit na obhajobu evropského titulu.

Messi po smrti otce pochybuje o pokračování kariéry

Lionel Messi prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Po smrti otce Jorgeho zveřejnil emotivní dopis, ve kterém se s dlouholetou oporou rozloučil. Devětatřicetiletý Argentinec zároveň připustil, že nyní pochybuje o své další fotbalové kariéře.

Max Verstappen zkritizoval novou F1, vedení mu odpovědělo. Domenicali připomněl, že sport je větší než kterýkoliv jezdec

Nová technická pravidla Formule 1 dál rozdělují paddock. Mezi jejich nejhlasitější kritiky patří Max Verstappen, kterému vadí především charakter závodění a výraznější role elektrické energie. Šéf F1 Stefano Domenicali jeho názor respektuje, zároveň ale zdůraznil, že budoucnost šampionátu nemůže stát na jediném jezdci.

Gian van Veen dorazil na Nový Zéland bez šipek. Před turnajem prosí aerolinky o pomoc

Gian van Veen má před startem New Zealand Darts Masters nečekané starosti. Zatímco nizozemský šipkař už dorazil do Aucklandu, jeho zavazadla zůstala tisíce kilometrů daleko v Paříži. Nová světová dvojka se proto obrátila přímo na aerolinky a žádá o rychlou pomoc.

Menšík na Sheltona nestačil a v Montrealu končí ve čtvrtfinále

Jakub Menšík se na turnaji Masters v Montrealu mezi nejlepší čtyři nedostal. Český tenista ve čtvrtfinále narazil na výborně hrajícího Bena Sheltona a za 73 minut prohrál 3:6, 1:6. Americký obhájce titulu předvedl téměř bezchybný výkon a Menšíkovi nenabídl jediný brejkbol.

Jeff Bezos chce Liverpool. Zakladatel Amazonu chce získat třetinu slavného klubu

Liverpool může brzy získat jednoho z nejbohatších investorů na světě. Zakladatel Amazonu Jeff Bezos je podle dostupných informací blízko dohody o koupi zhruba třetinového podílu v anglickém velkoklubu. Hodnota celé transakce může Liverpool ocenit na přibližně 4,4 miliardy liber.

Donald Trump se zastal Infantina. Jeho odvolání by podle prezidenta bylo „hroznou chybou“

Donald Trump se veřejně postavil za šéfa FIFA Gianniho Infantina. Americký prezident tvrdí, že jeho případné odvolání by bylo zásadním omylem a že pod Infantinovým vedením zažila FIFA nejúspěšnější mistrovství světa ve své historii.

Siniaková v Torontu září a útočí na šestý titul sezony

Kateřina Siniaková pokračuje ve skvělé deblové sezoně. Světová jednička postoupila společně s Čang Šuaj do semifinále turnaje v Torontu. Ve čtvrtfinále si poradily se Storm Hunter a Desirae Krawczyk 6:4 a 6:3. Česká tenistka tak zůstává ve hře o šestou letošní trofej.

Rada v Eugene ovládl 400 metrů překážek a získal světové zlato

Český atlet Michal Rada v neděli zazářil na juniorském mistrovství světa v Eugene. Devatenáctiletý překážkář vybojoval zlato na 400 metrů překážek a časem 48,59 sekundy vytvořil nový evropský juniorský rekord. Navázal tak na loňský evropský titul a zároveň vylepšil stříbro z předchozího světového šampionátu v Limě.

Menšík zvládl další překážku a v Montrealu vyzve Sheltona

Jakub Menšík pokračuje na Masters v Montrealu mezi nejlepší osmičkou. Dvacetiletý český tenista porazil ve čtvrtém kole zkušeného Nizozemce Botice van de Zandschulpa 6:4, 7:5. V boji o semifinále ho čeká Ben Shelton. Proti americké světové desítce má Menšík pozitivní vzájemnou bilanci.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama