TenisTragédie zasáhla tenisový svět: Ve věku 42 let zemřel přítel Aryny Sabalenko...

Tragédie zasáhla tenisový svět: Ve věku 42 let zemřel přítel Aryny Sabalenko a bývalý hráč NHL Konstantin Kolcov

Sportovní svět truchlí. Ve věku 42 let tragicky zemřel Konstantin Kolcov, bývalý hráč NHL a přítel tenisové hvězdy Aryny Sabalenko. Úmrtí hokejisty narozeného v Minsku bylo potvrzeno prostřednictvím telegramového účtu jeho bývalého klubu Salavat Julajev Ufa.

Sabalenko, běloruská profesionální tenistka, byla výraznou postavou tohoto sportu od roku 2014, kdy začala trénovat v Národní tenisové akademii v Minsku. Od té doby získala 14 titulů ve dvouhře po celém světě a 11. září 2023 poprvé vystoupala na první místo světového žebříčku.

Kolcov, rovněž rodák z Minsku, měl za sebou úspěšnou osmnáctiletou kariéru v profesionálním ledním hokeji. Svou zemi reprezentoval na mistrovství světa IIHF a zimních olympijských hrách v letech 2002 a 2010. Působil také v NHL v týmu Pittsburgh Penguins a v letech 2008 až 2016 hrál v Kontinentální hokejové lize.

Pár, který svůj vztah zveřejnil v červnu 2021, často sdílel na sociálních sítích záblesky ze společného života. Sabalenko jednou napsala k fotce, na níž ji Kolcov líbá na tvář: „Je fajn, když je tu někdo, kdo dokáže pochopit moje šílenství, ale se mnou se nudit nebudeš, že @kolcov2021?“.

Příčina Kolcovovy smrti nebyla oficiálně zveřejněna, ale běloruská média uvádějí, že jí byla „odloučená krevní sraženina“.

Druhá tragédie pro tenisovou hvězdu

Ruský klub Salavat Julajev Ufa, kde Kolcov působil jako trenér, vydal prohlášení: „S hlubokým zármutkem vám oznamujeme, že trenér Salavatu Julajev Konstantin Kolcov zemřel. Byl to silný a veselý člověk, byl milován a respektován hráči, kolegy i fanoušky. Konstantin Jevgeněvič se navždy zapsal do historie našeho klubu.“

Pro Sabalenko je to již druhá tragédie, ve věku 43 let náhle přišla o svého otce Sergeje, rovněž bývalého hokejistu. V loňském projevu řekla: „Před čtyřmi lety jsem přišla o otce. Měli jsme jeden sen, že do pětadvaceti let vyhraju pár grandslamů.“

Sabalenko, která nedávno obhajovala titul na Australian Open, byla vyřazena z tréninkových plánů.

Nejčtenější tento týden

Hamilton ovládl jediný trénink v Silverstonu

Lewis Hamilton zajel nejrychlejší čas jediného volného tréninku před Velkou cenou Británie formule 1. Na domácí trati porazil vedoucího muže šampionátu Kimiho Antonelliho a naznačil, že Ferrari může o víkendu bojovat o přední příčky.

Daniel Vladař má o budoucnosti ve Flyers jasno

Český brankář Daniel Vladař si prodloužení smlouvy s Philadelphií vysnil už po své první sezoně v klubu. Nový pětiletý kontrakt začne platit od ročníku 2027 až 2028 a podle gólmana byla dohoda otázkou okamžiku. Flyers mu navíc dali jasně najevo, že s ním počítají jako s jednou z klíčových postav budoucnosti.

Konec jedné cyklistické éry. Chris Froome po těžké nehodě ukončil slavnou kariéru

Jeden z nejúspěšnějších silničních cyklistů moderní historie oznámil konec profesionální kariéry. Brit Chris Froome, čtyřnásobný vítěz Tour de France, se rozhodl definitivně uzavřít svou sportovní cestu poté, co se už nedokázal vrátit po vážné nehodě z loňského roku. Za sebou zanechává kariéru plnou rekordů, nezapomenutelných momentů i několika kontroverzí.

Jakub Dobeš prodloužil smlouvu s Montrealem do roku 2030

Český brankář Jakub Dobeš si po výborné sezoně v NHL výrazně finančně polepší. Montreal s pětadvacetiletým gólmanem uzavřel novou tříletou smlouvu, která začne platit od sezony 2027 až 2028. Celková hodnota kontraktu dosahuje 16 milionů dolarů, což představuje téměř 340 milionů korun.

Táborsko odmítlo první ligu, šanci nyní zvažuje Artis Brno

Táborsko nevyužije mimořádnou možnost zahrát si v příští sezoně nejvyšší fotbalovou soutěž. Vedení klubu nabídku po důkladném zvážení odmítlo. Hlavními důvody byly nevyhovující stadion, nejistota kolem domácích zápasů v Českých Budějovicích i krátký čas na sestavení konkurenceschopného týmu. Dalším osloveným klubem je nyní Artis Brno.

Tottenham rozbil vlastní rekord. Za Tonaliho zaplatí až tři miliardy korun

Tottenham pokračuje v mimořádně ambiciózním přestupovém létě. Londýnský klub se podle britských médií dohodl s Newcastlem na příchodu italského záložníka Sandra Tonaliho. Celková hodnota transferu může dosáhnout až 100 milionů liber, což by z něj udělalo nejdražší posilu v historii Spurs.

Max Verstappen může odstartovat největší přestupovou rošádu ve Formuli 1. Jeho budoucnost zaměstnává celý paddock

Max Verstappen může být hlavním aktérem největší přestupové ságy posledních let. Přestože má s Red Bullem dlouhodobou smlouvu, zákulisní spekulace sílí a jeho případný odchod by mohl rozpoutat dominový efekt, který zasáhne téměř celé startovní pole Formule 1.

Muchová zvládla druhé kolo a ve Wimbledonu pokračuje dál

Karolína Muchová potvrdila roli favoritky a po přesvědčivém výkonu postoupila do třetího kola Wimbledonu. Česká tenistka si poradila s Číňankou Čang Šuaj ve dvou setech. Dál jde také Nikola Bartůňková, která v českém derby vyřadila Kateřinu Siniakovou. Předloňskou šampionku Barboru Krejčíkovou naopak čeká souboj s vítězkou letošního Roland Garros Mirra Andrejeva.

Oleksandr Usyk plánuje poslední zápas kariéry. Třetí duel s Furym podle jeho týmu nepřipadá v úvahu

Oleksandr Usyk se blíží závěru své mimořádné boxerské kariéry. Neporažený Ukrajinec už se vzdal všech titulů mistra světa v těžké váze a podle svého týmu absolvuje už jen jediný profesionální zápas. Přestože se dlouho spekulovalo o trilogii s Tysonem Furym, promotéři dávají jasně najevo, že tato kapitola je uzavřená.

Novak Djokovič se na úvod Wimbledonu pořádně nadřel. Po tříhodinové bitvě ale zůstává ve hře o historický rekord

Novak Djokovič vstoupil do letošního Wimbledonu vítězně, první kolo mu ale dalo pořádně zabrat. Čínského tenistu Wu I-pinga porazil po více než třech hodinách boje 6:4, 5:7, 6:4 a 6:4. Sedminásobný šampion londýnského grandslamu tak pokračuje v honbě za rekordním pětadvacátým grandslamovým titulem.

Gudas se vrací na Floridu, Anaheim ho vyměnil

Radko Gudas mění působiště v NHL. Anaheim vyměnil zkušeného českého obránce na Floridu výměnou za útočníka A. J. Greera. Oběma hráčům po sezoně skončila smlouva, proto nyní Panthers získali především přednostní právo jednat s Gudasem o novém kontraktu ještě před otevřením trhu s volnými hráči.

Tenisté na Wimbledonu ukončí protest, obnoví kontakt s médii

Nejlepší světoví tenisté po víkendových jednáních s pořadateli Wimbledonu ukončí protest proti médiím. Sporné otázky kolem rozdělování peněz a postavení hráčů ale zůstávají otevřené a jednání budou pokračovat i po skončení turnaje.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama