15.2 C
    Pátek 26. dubna 2024

To se může stát jen v NBA. Šílený závěr zápasu rozhodla střela z největší dálky v historii

Kde se neuvěřitelné věci stávají skutečností. Tato krátká věta byla před pár lety mottem zámořské basketbalové ligy NBA, a i když mezitím došlo k jeho obměně, v praxi to pořád platí.

Důkazem toho je i závěrečných pět sekund duelu mezi Oklahomou City Thunder a New Orleans Pelicans, který se uskutečnil během středeční noci. Nesmírně vyrovnané utkání mezi dvěma nevýraznými týmy přineslo dramatickou zápletku s famózním rozuzlením.

Za stavu 110:107 pro „Pelikány“ si nejdříve vzal do rukou míč domácí Shai Gilgeous-Alexander (23) a těžkou střelou téměř z poloviny hřiště dokázal vyrovnat.

Vše nasvědčovalo tomu, že se bude muset rozhodnout až v prodloužení, do konce závěrečné čtvrtiny zbývalo jen 1,4 sekundy.

Proti tomu však byl rozehrávač Devonte Graham (26), který na soupeřův koš vyslal dalekonosný projektil a současně s klaksonem neuvěřitelným způsobem rozhodl

Aby toho nebylo málo, tímto úspěšným pokusem se postaral o nejdelší vítěznou střelu v 75 roční historii NBA.