Více
  0.6 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  To se může stát jen v NBA. Šílený závěr zápasu rozhodla střela z největší dálky v historii

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kde se neuvěřitelné věci stávají skutečností. Tato krátká věta byla před pár lety mottem zámořské basketbalové ligy NBA, a i když mezitím došlo k jeho obměně, v praxi to pořád platí.

  Důkazem toho je i závěrečných pět sekund duelu mezi Oklahomou City Thunder a New Orleans Pelicans, který se uskutečnil během středeční noci. Nesmírně vyrovnané utkání mezi dvěma nevýraznými týmy přineslo dramatickou zápletku s famózním rozuzlením.

  Za stavu 110:107 pro „Pelikány“ si nejdříve vzal do rukou míč domácí Shai Gilgeous-Alexander (23) a těžkou střelou téměř z poloviny hřiště dokázal vyrovnat.

  Vše nasvědčovalo tomu, že se bude muset rozhodnout až v prodloužení, do konce závěrečné čtvrtiny zbývalo jen 1,4 sekundy. 

  Proti tomu však byl rozehrávač Devonte Graham (26), který na soupeřův koš vyslal dalekonosný projektil a současně s klaksonem neuvěřitelným způsobem rozhodl

  Aby toho nebylo málo, tímto úspěšným pokusem se postaral o nejdelší vítěznou střelu v 75 roční historii NBA.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  NBA: Heat vs. Lakers

  Východní konference NBA má nové lídry. Do čela se po výhře nad Lakers vyšvihlo Miami

  I bez českých zástupců v noci na dnešek pokračovalo dění v zámořské NBA. O akci nebyla ani tentokrát nouze, čelo tabulky se měnilo ve Východní konferenci, na západě byl k vidění šlágr mezi Utahem a Golden State Warriors. Jak zápasy dopadly? Na to se teď v přehledu podíváme.
  Klay Thompson

  Vítej zpátky, Klayi. Hvězdné křídlo Warriors naskočilo do utkání NBA po 941 dnech

  Konec kariéry se z pohledu Klaye Thompsona jevil jako reálná varianta. Křídlo Golden State Warriors absentovalo kvůli dvěma vážným zraněním přes dva a půl roku, v neděli se ale do NBA vrátilo. Thompson naskočil do utkání s Clevelandem a pomohl svému týmu k výhře. A to celkem slušným výkonem.
  Josh Giddey

  Říjen vysněný debut, leden historický počin. Krejčího spoluhráč přepsal dějiny NBA

  Pokud by měl být australský basketbal na něco pyšný, je to Josh Giddey. Narodil se v roce 2002, je mu teprve 19 let, už teď má ale na svědomí něco, co se některým nepovede za celou kariéru. Krejčího spoluhráč z Oklahomy nasázel jako nejmladší v celé historii NBA triple double. Dosavadního rekordmana překonal o 54 dní.
  Kobe Bryant

  Slavný herec a jeho call s Kobem. O čem se při prvním a posledním telefonátu bavili?

  Americký herec O‘Shea Jackson Jr. se před pár týdny rozpovídal v americké show s názvem The Ellen DeGeneres Show. Třicetiletý herec prozradil kouzelný příběh spojený s basketbalovou zesnulou hvězdou. Jackson Jr. jednou omylem v opilosti poslal Kobemu Bryantovi zprávu na Twitteru, která započala jejich kamarádství.
  Tomáš Satoranský

  Střelec Durant řádí, Satoranský a spol. nadále zůstávají na chvostu tabulky NBA

  Nový rekord sezony stanoven. Rozjetý Kevin Durant nasázel Detroitu celkem 51 bodů, což se v letošním ročníku ještě nikomu nepodařilo. Zatímco Brooklyn vítězí, New Orleans Pelicans, kde působí Tomáš Satoranský, znovu prohráli. Jejich sezona tak po pár světlejších zápasech znovu nabírá nepříjemnou šeď.
  Steph Curry

  Steph Curry opět baví internet. Nad střelou tahouna Warriors zůstává rozum stát

  Výběr Golden State Warriors nebude na noc ze soboty na neděli vzpomínat zrovna v dobrém. Aktuální lídři Západní konferenci přišli o domácí sérii vítězství, která trvala od konce října. Utkání nevyšlo podle představ ani nejlepšímu hráči Currymu, ten ale před zápasem předvedl věc, o které se bude ještě dlouho mluvit. Míč poslal do koše z tribuny.
  Reklama
  Reklama
  Reklama