14.3 C
Czech
Neděle 15. března 2026
TenisTitul s číslem 22. Nadal v Paříži psal dějiny, na Roland Garros...

Titul s číslem 22. Nadal v Paříži psal dějiny, na Roland Garros se mu nikdo nevyrovnal

22. grandslam v kariéře, 14. na French Open. Španělský tenista Rafael Nadal v nedělním finále v Paříži rozšířil svou sbírku grandslamových titulů a znovu všem ukázal, že právem může být považován za nejlepšího tenistu všech dob.    

Pouze dvě hodiny a osmnáct minut. Tak dlouho trvalo nedělní finále Roland Garros, ve kterém šestatřicetiletý Rafael Nadal zcela jasně přejel Caspera Ruuda a na French Open si připsal už 14. grandslam v kariéře.

Jednalo se o jedno z nejrychlejších finále v Paříži a španělský fenomén tak znovu potvrdil, že ve finále neprohrává. Jeho bilance na FO v bojích o titul je opravdu úctyhodná. Čtrnáctkrát v něm zvítězil, ani jednou neprohrál, ztratil dohromady jenom šest setů.

Ještě lépe vypadá jeho celková bilance na turnaji. Na dvorcích Rolanda Garrose vyhrál už 113 utkání, pouze ve třech prohrál a jednou odstoupil. Něčím podobným se nemůže pyšnit žádný tenista v historii.

Titul i přes bolest

Nor Casper Ruud, který se probojoval poprvé, nekladl příliš velký odpor. Mnohem těžší práci měl rodák z Mallorky v předchozím průběhu turnaje. V osmifinále musel zvládnout náročnou pětisetovou bitvu s Auger Aliassimem.

Z hlediska atraktivity a úrovně utkání přišlo předčasné finále o něco dříve. Nadal narazil ve čtvrtfinále na dlouholetého rivala Novaka Djokoviče a hrálo se až do pozdních nočních hodin. Španěl měl v krásné bitvě navrch a slavil zasloužený postup. V semifinále dlouho vzdoroval Alexander Zverev, ale poté ho ze hry vyřadil poraněný kotník.

Při závěrečném ceremoniálu se Rafael Nadal dočkal zasloužených ovací od fanoušků na kurtu, kterým poděkoval i v jejich rodném jazyce. Zároveň řekl, že neví, co bude v nadcházející době, ale bude bojovat, aby se znovu vrátil. Dlouhodobě totiž zápolí s bolavými chodidly, o startu na Wimbledonu se teprve rozhodne.  

Nejčtenější tento týden

Medveděv v Indian Wells ukončil Alcarazovu vítěznou sérii

Carlos Alcaraz letos poprvé narazil. V semifinále turnaje v Indian Wells nestačil na skvěle hrajícího Daniila Medveděva, který vyhrál 6:3 a 7:6. Očekávaný souboj Alcaraze s Jannikem Sinnerem se tak nekoná. Ruský tenista potvrdil velkou formu z posledních týdnů a znovu připomněl, že s ním musí špička ATP vážně počítat.

Adamczyková byla při návratu do Světového poháru osmá

Eva Adamczyková se po olympijském stříbru vrátila do seriálu Světového poháru osmým místem. V rakouském Montafonu prošla jako jediná z českého týmu až do vyřazovacích jízd a dlouho držela naději na výraznější výsledek. Nakonec ji zastavil nepovedený závěr semifinále a pád v malém finále. Vítězství slavila Švýcarka Sina Siegenthalerová.

Nosková v Indian Wells ožila a uznání si vysloužila i od Sabalenky

Linda Nosková do finále v Indian Wells neprošla, ale z Kalifornie odjíždí s turnajem, který jí může výrazně pomoct. Po slabším vstupu do sezony se znovu chytla, došla do semifinále a proti světové jedničce ukázala, že s elitou umí držet krok. Aryna Sabalenka sice vyhrála 6:3 a 6:4, česká tenistka ale favoritce zápas rozhodně neulehčila.

Chmelař rozhodl, Nečas skóroval a Rittich slavil výhru

Jaroslav Chmelař zařídil Rangers cennou výhru v Minnesotě. Martin Nečas korigoval porážku Colorada ve Winnipegu a David Pastrňák s Pavlem Zachou pomohli Bostonu k vítězství po nájezdech. Ze čtveřice českých brankářů se radoval jen David Rittich.

Antonelli vyhrál v Číně a vrátil Itálii triumf

Andrea Kimi Antonelli proměnil rekordní kvalifikaci v premiérové vítězství ve formuli 1. Devatenáctiletý jezdec Mercedesu ovládl Velkou cenu Číny, porazil George Russella a po dvaceti letech vrátil Itálii triumf v závodě mistrovství světa.

Portland porazil Utah a Krejčí pomohl pěti asistencemi

Portland zvládl domácí duel s Utahem a po výhře 124:114 znovu o něco stáhl ztrátu na Golden State. Vít Krejčí tentokrát nepatřil mezi hlavní střelce, ale do vítězství se zapsal solidní všestrannou prací. Za 15 minut přidal 2 body, 3 doskoky a 5 asistencí. Pro Trail Blazers je to v závěru sezony přesně ten typ večera, který drží tým ve hře.

Jack Draper vypadl v Indian Wells po kontroverzním momentu, Medveděv postupuje

Britský tenista Jack Draper skončil na turnaji v Indian Wells ve čtvrtfinále, když podlehl Daniilu Medveděvovi 1:6 a 5:7. Zápas však poznamenal kontroverzní moment ve druhém setu, kdy rozhodčí přisoudila bod ruskému hráči kvůli údajnému rušení soupeře.

Jonny Clayton ovládl šestý večer Premier League Darts, přestože byl zraněný

Velšský šipkař Jonny Clayton vyhrál šestý večer soutěže Premier League Darts 2026 v Nottinghamu, když ve finále jasně porazil Luka Humphriese 6:1. Clayton tak získal své druhé prvenství v letošní sezoně, když navázal na triumf z třetího večera v Glasgow.

Russell ovládl sprintovou kvalifikaci v Číně před Antonellim a Norrisem

Mercedes potvrdil v Šanghaji výborný vstup do nové sezony. Sprintovou kvalifikaci vyhrál George Russell, druhé místo bral Andrea Kimi Antonelli a třetí skončil Lando Norris. Stáj z Brackley tak znovu ukázala, že na úvod ročníku patří k nejrychlejším týmům v poli.

Český večer v NHL, Nečas a Hronek slavili výhry

Čeští hokejisté byli v noci v NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas pomohl Coloradu gólem a asistencí k jasné výhře v Seattlu a poprvé v kariéře dosáhl na metu 30 branek v sezoně. Dva body zapsal také Filip Hronek, který zachránil Vancouver v závěru základní hrací doby. David Pastrňák se podílel na obou gólech Bostonu, porážku se San Jose ale neodvrátil.

Mondo Duplantis překonal rekord ve skoku o tyči. Už popatnácté

Švédský tyčkař Armand Duplantis znovu posunul hranice svého sportu. Na domácím mítinku v Uppsale překonal laťku ve výšce 6,31 metru a už popatnácté v kariéře vylepšil světový rekord. Fenomén přezdívaný Mondo dál potvrzuje svou dominanci.

Berger za nakopnutí Kuchty trest nedostane, Slavia ale čelí řízení

Disciplinární komise nemůže potrestat slávistického fyzioterapeuta Daniela Bergera za incident z poločasové přestávky derby se Spartou. Důvod je prostý, není členem FAČR. Případ tím ale nekončí. Komise už zahájila řízení se Slavií a čeká, jak klub zareaguje na selhání svého zaměstnance.

Jiří Tuž poprvé v kariéře vystoupal na pódium Světového poháru

Český běžec na lyžích Jiří Tuž prožil v Drammenu životní večer. Ve sprintu klasickou technikou dojel druhý a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů ve Světovém poháru. Jednadvacetiletý reprezentant navázal na silné výsledky z této sezony a potvrdil, že už patří mezi nejužší sprintařskou špičku.

Jack Draper šokoval Djokoviče v Indian Wells, Kartal kvůli zranění odstoupila 

Britský tenista Jack Draper zaznamenal jedno z největších vítězství své kariéry, když v osmifinále turnaje v Indian Wells porazil Novaka Djokoviče. Po více než dvou a půl hodinách dramatického boje zvítězil 4:6, 6:4, 7:6 a poprvé v kariéře dokázal srbského šampiona porazit.

Írán o účasti na fotbalovém mistrovství světa FIFA neuvažuje, uvedl tamní ministr sportu

Írán se podle ministra sportu a mládeže Ahmada Donjamalího v současné situaci nemůže zúčastnit fotbalového mistrovství světa 2026. Turnaj se má konat ve Spojených státech, Kanadě a Mexiku a začne 11. června, šance na účast íránského týmu je však mizivá.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama