Tipy na sázeníTipy na sázení: FINSKO vs. RUSKO

Tipy na sázení: FINSKO vs. RUSKO

Rusko musí zabrat a po úvodní prohře proti Belgii už si nemůže dovolit druhou porážku. To Finsko v prvním zápase dokázalo porazit Dánsko. Jestli chce Rusko pomýšlet na postup, musí bodovat. Naopak Finsko si výhrou může zajistit osmifinále.

Rusové vstoupili do turnaje porážkou s Belgií, kdy se jim nepodařilo ani jednou skórovat. Jestli ještě chtějí postoupit, musí bodovat. Případná porážka by mohla znamenat jejich konec na letošním mistrovství Evropy.

Finové vstoupili do turnaje vítězně, a to když z jediné střely na branku v utkání s Dánskem se jim podařilo rozvlnit síť. Outsider skupiny B tak zamíchal kartami a výhra nad Ruskem by je posunula do osmifinále. Remíza by ale také mohla stačit, pak by však záleželo na výsledcích ostatních zápasů skupiny.

Rusko spoléhá hlavně na dvaatřicetiletého útočníka Artema Dzyubu. Urostlý, téměř dvoumetrový, Dzyuba letos v ruské Premier League nasázel 20 gólů ve 27 zápasech. V kvalifikaci se trefil hned devětkrát z deseti zápasů.

Teemu Pukki odehrál taktéž výbornou sezónu. V druhé anglické lize za Norwich vstřelil 26 gólů ve 41 zápasech a vystřílel Norwichi návrat do Premier League. V kvalifikaci na mistrovství Evropy nasázel 10 gólů v 10 zápasech a dostal Finsko na historicky první velký turnaj.

Pukki z Finska a Dzyuba z Ruska potřebují tři, respektive dva góly k tomu, aby se stali nejlepšími střelci svých zemí v historii. Oba budou tak mít chuť se prosadit. Rusko bude hrát i druhý zápas v Petrohradu, kde ho poženou fanoušci kupředu.

Tip na sázení | Artem Dzyuba vstřelí gól a výsledek zápasu Rusko v kurzu 2,96 na Tipsportu

Nejčtenější tento týden

Valentová finále v Saint-Malo nezvládla

Tereza Valentová měla ve finále turnaje WTA 125 v Saint-Malo dobře rozehraný zápas, titul ale nezískala. Devatenáctiletá Češka podlehla Japonce Moyuka Uchijima 7:6, 3:6, 1:6 a první letošní finále neproměnila.

Pražský maraton ovládli Tsegu a Jelim, české tituly mají Havlena a Brtníčková

Pražský maraton nabídl rychlé časy, silné příběhy i české obhajoby. Mezi muži zvítězil Etiopan Berehanu Wendemu Tsegu, který se přiblížil rekordu závodu. Ženský závod při své premiéře na maratonské trati vyhrála Keňanka Milicent Jelim. České tituly získali Yann Havlena a překvapivě Michaela Brtníčková.

Vladař s Flyers nestačil na Carolinu v úvodu druhého kola

Philadelphia vstoupila do druhého kola play off NHL porážkou. Carolina doma zvítězila 3:0 a ujala se vedení v sérii. Český brankář Daniel Vladař si připsal dvacet zákroků, ale Flyers doplatili na špatný začátek. Hlavní postavou zápasu se stal Logan Stankoven, který dal dva góly.

Kanada letos vynechá Spenglerův pohár po více než 40 letech

Tradiční vánoční turnaj v Davosu přijde o jednu ze svých největších značek. Kanada se letos Spenglerova poháru nezúčastní poprvé od roku 1984. Důvodem je konec dlouhodobé dohody mezi kanadským svazem a pořadateli, kteří nový kontrakt nestihli uzavřít včas.

Vendula Valdmannová dál vítězí. Po singlu slaví v Gruzii i deblový titul

Osmnáctiletá Vendula Valdmannová potvrzuje výbornou formu. Po nedávném triumfu ve dvouhře na turnaji ITF W50 v Roehamptonu přidala další trofej, tentokrát ve čtyřhře na podniku ITF W75 v gruzínské Lopotě, kde zvítězila po boku Polky Martyny Kubka.

Kladno představilo první posilu pro novou sezonu

Rytíři začali odhalovat nové tváře pro další extraligový ročník. První posilou se stal útočník Filip Přikryl, který přichází z Českých Budějovic. Pětadvacetiletý forvard má za sebou výrazné období v Motoru a na Kladně chce udělat další krok.

Zemřel Alex Zanardi, legenda motorsportu a paralympijský šampion

Sportovní svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku 59 let zemřel bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi. Ital patřil k největším bojovníkům moderního sportu. Po těžké nehodě přišel o obě nohy, přesto se vrátil k závodění a později získal čtyři zlaté paralympijské medaile v paracyklistice.

Buffalo a Vegas slaví postup, Tampa si vynutila sedmý zápas

Play off NHL poznalo další dva postupující. Buffalo vyřadilo Boston po výhře 4:1, u které nechyběl gól Davida Pastrňáka po přihrávce Pavla Zachy. Vegas zvládlo šestý duel v Utahu jasně 5:1 a jde dál i s Tomášem Hertlem. Tampa Bay naopak přežila v Montrealu, kde rozhodla až v prodloužení a vynutila si sedmý zápas.

Čeští mladíci ztratili semifinále se Švédskem v prodloužení

Česká osmnáctka sahala na mistrovství světa po finále. V Trenčíně vedla nad Švédskem 3:1, jenže soupeř ve třetí třetině srovnal a v prodloužení rozhodl kapitán Bosse Meijer. Tým trenéra Jana Tomajka tak čeká zápas o bronz proti Lotyšsku.

Anaheim slaví postup, Dostál zastavil Edmonton

Lukáš Dostál si po nepovedeném pátém duelu spravil chuť ve velkém stylu. Český brankář pochytal 25 střel, pomohl Anaheimu k výhře 5:2 nad Edmontonem a Ducks poslal do druhého kola play off NHL. Spolu s nimi slaví také Minnesota, která stejným výsledkem vyřadila Dallas.

Aberdeen rozhodne. Michael Van Gerwen nastoupí proti Humphriesovi v klíčové bitvě o play-off

Premier League Darts vstupuje do závěrečné fáze a tlak stoupá. V Aberdeenu se na Night 13 střetnou dvě velká jména, Michael van Gerwen a Luke Humphries, v zápase, který může zásadně zamíchat pořadím v boji o elitní čtyřku.

Mohamed Salah se vrátí na Anfield. Liverpoolská legenda chce stihnout rozlučku 

Zranění přišlo v nejméně vhodný moment, kdy se jeho éra v Liverpoolu chýlí ke konci. Mohamed Salah ale podle prvních zpráv neřekl poslední slovo a fanoušci slavného klubu tak stále věří, že svou hvězdu uvidí na hřišti ještě jednou.

Vladař zazářil a poslal Flyers dál, druhou nulou řídil postup, Dobeš vychytal Montrealu mečbol

Čeští brankáři výrazně promluvili do play off NHL. Daniel Vladař zazářil v brance Philadelphie, proti Pittsburghu pochytal všech 42 střel a dovedl Flyers k výhře 1:0 v prodloužení i k postupu do druhého kola. Jakub Dobeš zase pomohl Montrealu k vítězství 3:2 nad Tampou Bay a Canadiens vedou v sérii 3:2 na zápasy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama