Tipy na sázeníTipy na sázení: BURKINA FASO vs. SENEGAL

Tipy na sázení: BURKINA FASO vs. SENEGAL

V semifinále afrického šampionátu proti sobě nastoupí reprezentační výběry Burkiny Faso a Senegalu. Burkina Faso dokázala ve vyřazovacích zápasech již dvakrát zaskočit favorita, zvládne to i nyní?

Burkina Faso postoupila do vyřazovacích bojů z druhého místa ve skupině A. Získala 4 body, na první Kamerun ztratila tři body, nad třetími Kapverdami skončila díky skóre. Udržela si smírné skóre 3:3.

V osmifinále narazila na Gabon, se kterým hrála po 90 minutách 1:1. Prodloužení gól nepřineslo a rozhodoval tedy penaltový rozstřel, který vyšel lépe pro Burkinu Faso. Ve čtvrtfinále vyřadila Tunisko 1:0.

Senegal dokázal ze své skupiny postoupit z prvního místa, ale nepředváděl přesvědčivé výkony. Ve skupině B dokázal jednou vyhrát a dvakrát remizoval. Obě remízy byly však bezgólové a výhra skončila výsledkem 1:0. Ze tří zápasů ve skupině měl tedy Senegal skóre 1:0.

Vyřazovací zápasy však Senegal dokázaly rozstřílet. V osmifinále vyhráli Senegalci 2:0 nad Kapverdami a ve čtvrtfinále zvítězili nad Rovníkovou Guineou 3:1. Nejisté výsledky ze skupiny jsou tedy zapomenuty a před semifinále se hráči Senegalu nachází v dobrém rozpoložení.

V osmifinále mezi Senegalem a Kapverdami došlo k vynucenému střídání Sadio Maného, který byl otřesený po srážce s protihráčem. Musel být převezen do nemocnice. Ve čtvrtfinále však nastoupil a otřes na něm nebyl znát. Nyní i v semifinále nastoupí a potáhne útočné snahy své reprezentace.

Výběr Senegalu má pevnou obranu, na kterou se spoléhá. V bráně chytá Edouard Mendy z Chelsea. Před ním brání Koulibaly, Diallo, Sarr a Ciss. Tato obrana obdržela na turnaji zatím jen jednu branku.

Burkina Faso dokázala už dva favority překvapit, ale její překvapivá jízda šampionátem s velkou pravděpodobností skončí v semifinále. Jde o důležitý zápas a Senegal si nenechá místo ve finále ujít.

Tip na sázení | Výsledek zápasu a počet gólů v zápasu: Senegal a méně než 3,5 v kurzu 2,11 u Tipsportu

Nejčtenější tento týden

Tsitsipas v Madridu znovu neudržel nervy. Během zápasu urážel vlastního otce

Stefanos Tsitsipas prožil na Masters v Madridu další turbulentní zápas. Řecký tenista sice proti Patricku Kypsonovi postoupil, během duelu ale nezvládl emoce, sprostě urážel svého otce a ještě se dostal do sporu s rozhodčí.

Lakers jsou krok od postupu, Krejčího Portland padl se Spurs

Basketbalisté Los Angeles Lakers zvládli dramatický závěr v Houstonu a po výhře 112:108 v prodloužení vedou v sérii už 3:0. Blízko k postupu má také San Antonio, které i bez Victora Wembanyamy otočilo duel v Portlandu. Vít Krejčí se dostal do hry v poslední minutě.

Čeští brankáři ovládli večer v play off NHL

Play off NHL mělo výraznou českou stopu. Karel Vejmelka, Jakub Dobeš i Lukáš Dostál dovedli své týmy k důležitým výhrám a Utah, Montreal i Anaheim vedou v sériích prvního kola 2:1 na zápasy. Nejvíce práce měl Vejmelka, který čelil velkému tlaku Vegas a zapsal třicet zákroků.

Češi ve Vídni přehráli Rakousko a dál ladí formu bez porážky

Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Ve Vídni porazili Rakousko jasně 5:1, navázali na dvě výhry nad Německem a dál drží neporazitelnost. V brance si úspěšnou premiéru v seniorském národním týmu odbyl Jan Bednář.

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.

Tlak na férovost. Toto Wolff varuje před zásahem do vyváženosti Formule 1

Nová pravidla Formule 1 pro sezonu 2026 mají pomoci vyrovnat výkonnost motorů, zároveň však otevírají prostor pro kontroverze. Šéf Mercedesu Toto Wolff vyzývá Mezinárodní automobilovou federaci, aby pečlivě dohlédla na jejich uplatňování a zabránila narušení současného rozložení sil.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama