Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Tiger Woods si chce Masters užít, protože může být poslední v kariéře

  Ve čtvrtek 6. dubna startuje golfový turnaj turnajů – slavné Masters v Augustě. Vyhrát tady je pro golfisty největším snem, turnaj je opředený řadou tradic, vítěz obléká zelené sako a stává se nesmrtelným.  Woods před novináři prohlásil, že turnaj si chce hlavně užít, protože klidně může být i jeho posledním.

  Golfová ikona se připravuje na svou 25. účast na major turnaji a novinářům se přiznal, že už ho napadala i myšlenka, že může hrát v Augustě National naposledy. Je mu 47 a hlavně narážel na své vleklé problémy se zraněními. Po letech dřiny ho trápí bolavá záda a po děsivé autonehodě i nohy.

  „Nevím, kolik účastí na Masters mám ještě před sebou. Takže chci, abych si dokázal vážit času, který tady mám, a opatrovat si v hlavě vzpomínky,“ řekl pětinásobný šampion Masters. Woods přijel na Masters i loni, a tehdy to způsobilo poprask. Po vážné autonehodě z roku 2021 to bylo jako malý zázrak.

  Woods se k tomu vrátil i na tiskové konferenci. Přiznal, že po hrozivé nehodě byla skutečně „ve hře“ dokonce amputace nohy, ale nakonec se zotavil natolik, že se mohl vrátit k soutěžnímu golfu. Patnáctinásobný vítěz majorů se rozpovídal, že golf už vnímá jinak, ale přesto věří, že stále dokáže být na hřišti konkurenceschopný.

  „Myslím, že moje hra je lepší než loni v tomto období. Myslím, že mám lepší fyzičku, ale tělo mě bolí o něco víc než loni. Ale to je proto, že jsem na letošní turnaj víc trénoval. Musím si ale myslet i na to, jak moc na sebe můžu tlačit.“

  Díky tomu, že se nemůže účastnit tolika turnajů jako kdysi, má Woods víc času užívat si života mimo sport. Hlavně zdůraznil, že se hodně sblížil se svým synem Charliem, kterého golf také ohromně baví. „Vždycky jsem si užíval soukromí při tréninku a přípravě. Teď je to trochu těžší. Ale radost je jiná. Mohl jsem trávit více času se svým synem, je to neuvěřitelné, to pouto a chvíle, které díky tomu přicházejí,“ dodal Woods.

  V případě šokujícího vítězství by se Woods se šesti vítězstvími vyrovnal Jacku Nicklausovi jako nejúspěšnějšímu šampionovi Masters v historii. Pomohl by si i finančně, což ale asi úplně neřeší. V nejnovějším žebříčku miliardářů Tiger nechybí. Jeho čisté jmění má hodnotu 1,1 miliardy dolarů. Navíc jsou na seznamu spolu s LeBronem Jamesem jediní stále aktivní sportovci.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.