4.1 C
Czech
Neděle 29. března 2026
GolfTiger Woods postaví baseballistovi Troutovi vlastní golfové hřiště  

Tiger Woods postaví baseballistovi Troutovi vlastní golfové hřiště  

Oba zdobí skvělý švih, a nejen díky tomu dosáhli ve svých sportech na absolutní vrchol. Teď se dvě americké veličiny spojily. Trojnásobný nejužitečnější hráč MLB Mike Trout si najal golfovou legendu Tigera Woodse, aby pro něj navrhl soukromé hřiště Trout National – The Reserve ve městě Vineland, kde se Trout narodil a kde také žije.

„Je to neuvěřitelné vlastnit golfové hřiště,“ řekl Trout. „A přimět Tigera, aby ho navrhl, je pro mě doslova šílené. Kdybyste mi někdy předtím řekli, že se to jednou stane, řekl bych vám, že jste se zbláznili. Je to víc, než jsem si, kdy myslel, že je možné.“

Trout se o projektu zmínil na Twitteru a média měla rázem skvělé téma. Se svojí manželkou Jessicou, která je golfistkou a pochází z New Jersey, prý Trout poprvé diskutoval o myšlence vybudovat hřiště těsně před pandemií, na začátku roku 2020.

Trout s pomocí místního developera Johna Ruga získal pozemek zhruba 45 minut jižně od Filadelfie, který dříve sloužil jako důl na křemičitý písek. Pokud jde o výběr architekta, Trout přiznal, že jeho seznam přání začínal a končil u Woodse a jeho firmy TGR Design.

„Můj oblíbený golfista, když jsem vyrůstal, byl samozřejmě Tiger,“ řekl Trout. „Říkal jsem si, že by bylo docela fajn ho oslovit. Oslovili jsme ho, odezva byla pozitivní a jakmile Tigerův tým na místo přijel, líbilo se jim. Je to neskutečné. Zatraceně, vždyť je to Tiger!“

Woods se k nápadu také vyjádřil: „Vždycky jsem Mikea sledoval, takže když se naskytla příležitost pracovat s ním na Trout National – The Reserve, nemohl jsem si ji nechat ujít.“ Trout miluje kromě svého baseballu i golf, říká, že má handicap 7 nebo 8. S golfem se seznámil na střední škole, když se svým otcem Jeffem chodil na driving range.

Golf je pro Trouta sportem i relaxací zároveň. „Pro mě je to stejné jako cokoli jiného, co dělám. Chci být nejlepší, ať to stojí, co to stojí,“ řekl Trout. „Baseball je pro mě vždycky prioritou číslo jedna. Ale golf si prostě užívám. Je to skvělý psychický únik.“

Detaily hřiště ještě zveřejněny nebyly, některé jamky se ale mají klikatit listnatým a stálezeleným lesem a jiné zvlněnou zemědělskou půdou. Trout řekl, že hřiště bude mít ostrovní jamku s parem 3 s několika odpališti, a bude to „Mike’s Choice“.

Trout není první ikonou, která si postavila vlastní hřiště. V roce 2019 třeba basketbalová legenda Michael Jordan přestřihla pásku na hřišti Grove XXIII na Floridě, jehož členy jsou i Justin Thomas a Rickie Fowler. 

„Cokoli vás napadne, to tam pro vás bude. V klubovně se bude odehrávat spousta cool věcí. Mám pocit, že když přijdete na tohle hřiště, když vjedete do vstupní brány, chcete se těšit na to, že si prostě užijete den,“ prozradil Trout.

Kromě driving range, hřiště pro krátkou hru a klubovny bude mít Trout National k dispozici i restauraci, ubytovací kapacity nebo svatební kapli.

Nejčtenější tento týden

Růžička odehrál v extralize tisící zápas

Martin Růžička si v Hradci Králové připsal další mimořádný milník. Kapitán Třince nastoupil k tisícímu extraligovému utkání a hned v úvodu večera posunul i rekord produktivity v play off. Jeho tým navíc vyhrál 3:2 ve druhém prodloužení a po pátém čtvrtfinále slaví postup do semifinále.

Antonelli ovládl kvalifikaci v Japonsku před Russellem a Piastrim

Mercedes potvrdil v Suzuce velkou formu a obsadil první dvě místa na startu. Pole position získal Andrea Kimi Antonelli, který porazil George Russella o 298 tisícin sekundy. Třetí skončil Oscar Piastri, do závěrečné části se naopak nedostal Max Verstappen.

Jiří Lehečka si v Miami zahraje o největší titul kariéry

Český tenista Jiří Lehečka dál prožívá skvělý turnaj v Miami. V semifinále smetl Arthura Filse 6:2 a 6:2, znovu si podržel servis v celém zápase a poprvé v kariéře postoupil do finále podniku Masters 1000. O titul si zahraje s Jannikem Sinnerem, který v druhém semifinále přehrál Alexandera Zvereva.

Chmelař asistoval, Sýkora dal první gól v NHL

New York Rangers po šesti porážkách zabrali a doma smetli Chicago 6:1. Do povedeného večera výrazně promluvili i mladíci z farmy. Jaroslav Chmelař zapsal první asistenci v NHL, Adam Sýkora zase premiérový gól. Detroit mezitím vyhrál v Buffalu 5:2 a český brankář Michal Postava zůstal na střídačce jako náhradník.

Letná se plní, finále baráže s Dánskem táhne fanoušky

Úterní zápas českých fotbalistů proti Dánsku se blíží vyprodání. Na Letné už zbývají jen desítky vstupenek, hlavně v rohových sektorech. Reprezentace tak může v klíčovém duelu o mistrovství světa čekat mimořádně silnou kulisu.

Dvakrát 170. Luke Littler v Berlíně ohromil drtivou nominací 

Angličan Luke Littler v Berlíně předvedl výkon na hranici dokonalosti, když ve finále Premier League dvakrát zavřel maximální 170 a zlomil odpor Michaela van Gerwena. Devatenáctiletý mladík tak potvrdil, že patří k největším hvězdám současných šipek.

Sabalenka porazila Rybakinu a zahraje si finále Miami Open

Aryna Sabalenka postoupila podruhé za sebou do finále turnaje v Miami a dál útočí na mimořádný double. Světová jednička v semifinále přehrála Elenu Rybakinu 6:4, 6:3 a po triumfu v Indian Wells zůstává jediný krok od takzvaného Sunshine Double. Ve finále ji čeká domácí Coco Gauff.

Dobeš dovedl Montreal k další výhře, Nečas bodoval a Ovečkin nasázel hattrick

Český brankář Jakub Dobeš znovu zaujal v NHL. Montreal i díky jeho 25 zákrokům porazil Columbus 2:1. Martin Nečas pomohl asistencí k výhře Colorada nad Winnipegem a bodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Velký večer prožil také Alexandr Ovečkin, který proti Utahu nastřílel hattrick.

Češi po dramatu s Irskem dál živí sen o mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla v Edenu divoké semifinále baráže a po remíze 2:2 slavila postup až po penaltách. Hrdinou večera se stal brankář Matěj Kovář, který v rozstřelu zneškodnil dva irské pokusy. Tým trenéra Miroslava Koubka tak zůstává ve hře o první účast na světovém šampionátu po dvaceti letech. O všechno rozhodne úterní duel s Dánskem na Letné.

Reshtenko i přes pád zvládl postup do volných jízd na MS v Praze

Georgii Reshtenko si na mistrovství světa v Praze poprvé v kariéře zajistil účast ve volných jízdách. Český krasobruslař sice v krátkém programu chyboval při čtverném toeloopu, přesto mu výkon před domácím publikem stačil na místo mezi nejlepší čtyřiadvacítkou.

George Russell se ostře ozval. Zákulisní válka se rozjela naplno 

Lídr šampionátu George Russell se před Velkou cenou Japonska pustil do soupeřů. Podle britského pilota není v pořádku, že rivalové zpochybňují technická řešení Mercedesu, který vstoupil do sezony ve skvělé formě.

Sabalenka zvládla těžký test, v Miami jde na Rybakinu

Aryna Sabalenka postoupila na turnaji v Miami do semifinále po výhře 6:4 a 6:4 nad Hailey Baptiste. Světová jednička neměla duel pod plnou kontrolou, v klíčových chvílích ale zabrala a teď ji čeká další souboj s Elenou Rybakinou.

Conor Benn míří za titulem. Jako dalšího chce vyzvat Garcíu

Britský boxer Conor Benn stojí na prahu klíčového momentu kariéry. Pokud 11. dubna uspěje proti zkušenému Američanovi Regisi Prograisovi, chce okamžitě zaútočit na světový titul. A to ideálně v domácím prostředí velkého fotbalového stadionu proti hvězdnému šampionovi Ryanu Garcíovi.

Lehečka je v Miami v semifinále a čeká ho Fils

Jiří Lehečka zvládl v Miami další těžký test a po výhře 7:6, 7:5 nad Martínem Landalucem postoupil do semifinále. Český tenista si na turnaji Masters zahraje mezi nejlepší čtyřkou teprve podruhé v kariéře. O finále se utká s Arthurem Filsem, který otočil dramatický zápas s Tommym Paulem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama