Více
  20.2 C
  Czech
  Úterý 25. června 2024

  Test na drogy nedělám, vzkazuje Jake Paul. Do fightu s Furyho bratrem zbývá necelý měsíc

  Pokud máte někde po ruce kalendáře, zakroužkujte si v nich datum 18. prosince. Právě v tento den se totiž na Floridě odehraje další velký souboj, ve kterém bude figuroval kontroverzní Youtuber Jake Paul. Proti sobě bude mít tentokrát bratra Tysona Furyho, Tommyho. Před zápasem se řeší nejen příprava, ale také detaily smlouvy. Paul prý nepůjde na test na drogy.

  O tom, jak se stát z kontroverzního Youtubera nenáviděným boxerem, by mohl Jake Paul klidně napsat obsáhlou knihu. Člen bratrského klanu Paulů si stoupne do ringu už popáté, navíc s vědomím, že už má za sebou čtyři výhry. Naposledy dokázal skolit bývalého zápasníka UFC Tyrona Woodleyho.

  Už teď ale střádá síly na dalšího soupeře. Tím by se měl stát 18. prosince na Floridě bratr britského boxera Tysona Furyho, Tommy. Ten je pro svět velkou neznámou, sice trénuje se svým starším sourozencem, spíše se ale pohybuje v prostředí televize. I on má ale celkem slušné statistiky.

  Fury nasadil rukavice celkem sedmkrát a sedmkrát také dokázal zvítězit. Naposledy dělal předskokana právě Paulovi a Woodleym, hned při první bitvě večera porazil na body amerického soka Anthonyho Taylora. Kdo vyhraje? Nikdo si raději nechce tipovat.

  „Tommyho nemám nakoukaného, proto netuším, co může předvést. Rozum mi ale říká, že pokud by prohrál, pak by se měl vypařit někam na opuštěný ostrov a už se nikdy nevracet, protože by to pro boxerský svět byla ta největší pohroma,“ myslí si Eddie Hern, manažer Anthonyho Joshuy.

  O tom všem se ale teprve dozvíme.

  Kauza test na drogy

  Smlouvy byly podepsány, může se jít na věc. Ještě předtím se ale právě první jmenovaná věc řeší. Jake Paul odmítl v kontraktu podepsat účast na drogovém testu. Ten zajišťuje antidopingová asociace VADA, povinný ale v rámci exhibicí není. Youtuber tak bez rozmýšlení odmítl.

  Mluví se totiž o tom, že bere látky podporující výkon a i před fightem s Woodley jel na tzv. PEDs, tedy Performance-enhancing substance. Fury musel fakt přijmout, stejně tak i jeho otec John. Ten si však myslí, že se s tím nedá vůbec nic dělat.

  „Hele, Tommy dostane víc peněz než nějací mistři světa,“ řekl John Fury pro Manchester Evening News. „Když dostaneme miliony za to, že se namočíme, uděláme to. Je to dobrý obchod,“ myslí si. Fakt, že se Paul nepůjde testovat, ho tedy nijak nerozhodí.

  „Ve smlouvě je spousta věcí, jak musíš udělat tohle a tamto. To, že se nepřihlásili na testování VADA, mi nejprve trochu vadilo, nechci ale lidi nudit politikou,“ říká otec boxerské dvojice. Jaký je cíl? Samozřejmě zvítězit.

  „Chceme ten boj jen proto, že víme, že ho můžeme vyhrát. Lidé si myslí, že Tommy dostává zaplaceno za prohru, ale to spíš vtipkují. Fury by se raději nechal zabít, než aby se vydal touto cestou,“ dodal John Fury.

  Velký zápas mezi Jakem Paulem a Tommym Furym je na program 18. prosince.

  Sledujte nás na sítích

  Drama v Dortmundu. Francie remizovala s Polskem v dramatickém zápase skupiny D

  Francie sice díky proměněné penaltě Kyliana Mbappého pomýšlela na vítězství, Poláci ale pozdním gólem z penalty Roberta Lewandowského a díky skvělému výkonu brankáře Łukasze Skorupského urvali remízu 1:1. Francouzi tak nečekaně končí skupinu D na druhém místě.

  Drama v Dortmundu. Francie remizovala s Polskem v dramatickém zápase skupiny D

  Francie sice díky proměněné penaltě Kyliana Mbappého pomýšlela na vítězství, Poláci ale pozdním gólem z penalty Roberta Lewandowského a díky skvělému výkonu brankáře Łukasze Skorupského urvali remízu 1:1. Francouzi tak nečekaně končí skupinu D na druhém místě.