Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Ten strach se nedá unést. Fotbalista Diaz žádá o propuštění svého otce

  Komunističtí povstalci z ELN zajali 28. října otce fotbalisty Luise Diaze na čerpací stanici v Kolumbii. Hvězda Liverpoolu prosí partyzánské povstalce, aby otce okamžitě propustili. V srdceryvném příspěvku na Instagramu Diaz uvedl, že jeho rodina je opravdu zoufalá a strach, který prožívají je neskutečný. Jejich mysl se uklidní, až když budou mít otce zpátky doma.

  Krušné časy nyný zažívá fotbalista Luis Diaz a jeho rodina. Na 28. října nejspíš ani jeden člen nezapomene. Na čerpací stanici v Kolumbii si na otce a matku počkala radikální skupina a oba je násilně zajala. Matka Luise měla velké štěstí a netrvalo to příliš dlouho a byla ze zajetí propuštěna. Otec však takové štěstí nemá a stále se v zajetí nachází. Jak sám Luis přiznal, pro rodinu je to strašlivá věc, nyní žije ve strašném strachu zoufalství.

  „Každou vteřinou, každou minutou náš strach roste. Má matka, mí bratři a já jsme zoufalí, bojíme se a nedokážeme popsat, co cítíme,“ řekl Luis po utkání s Lutonem.

  Levicová skupina ELN ve svém prvním oficiálním prohlášení od chvíle, kdy před pár dny slíbila světu, že zahájila proces propuštění Luise Manuela Diaze, uvedla, že chápe utrpení jeho rodiny. Dále však obvinila vládu, že situaci zkomplikovala reakcí, kterou vyvolal únos před devíti dny, kdy zaplavila oblasti pohoří Perija poblíž Barrancas v Luisově domovském regionu La Guajira elitními policisty a vojáky.

  „Prosím, aby ho okamžitě osvobodili, respektovali jeho bezúhonnost a ukončili tohle bolestné čekání. Ve jménu lásky a soucitu žádáme, aby přehodnotili své činy a vrátili nám ho,“ dodal Luis.

  Diazova prosba o otcovo propuštění přišla jen několik hodin poté, co v 95. minutě zápasu s Lutonem vstřelil vyrovnávací gól. Díky tomu měl na sebe strženou veškerou pozornost diváků, vyhrnul si dres pod kterým měl na tričku nápis „Libertad Para Papa“ – „Svoboda pro mého otce“. Tento krok ocenili i jeho spoluhráči z týmu, kteří ho ve všem podporují.

  „Vyrovnal tu ten pravý, bylo to krásné. Zoufale čekáme na zprávy z Kolumbie. Informace, které dostává, jsou spíše pozitivní, ale ještě není konec, protože to, na co čekáme, jsme ještě neslyšeli,“ uvedl po zápase spoluhráč Klopp.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.