25.2 C
    Sobota 27. července 2024

Tažení Realu (zatím) úspěšné. Rekordmani zaútočí na pátý titul mistrů světa

Devátý zápas v řadě na mistrovství světa klubů ovládl slavný španělský velkoklub Real Madrid. V honbě za pátým celkovým triumfem si nejúspěšnější klub v historii soutěže porazil s egyptským Al-Ahly a ve finále se potká s Al-Hilálem. Ten ve druhém semifinále překvapivě porazil brazilské Flamengo.

Mnozí nad tímto turnajem kroutí očima, pravdou ale je, že jinde nejlepší kluby všech kontinentů vzájemně změřit síly nemohou. Mistrovství světa klubů se hraje od roku 2000, premiérový ročník hostila Brazílie a šampiony se tehdy stali domácí Corinthians, dějinám šampionátu ale vládne jiný klub. A to Real Madrid.

Bílý balet vyhrál mistrovství čtyřikrát a letos bude sahat po vítězné trofeji číslo pět. Úkoly měl vcelku jasně dané. Nejprve potřeboval v semifinále porazil Al-Ahly a pak doufat, že ovládne i finále. První část mise splnil Real včera, kdy porazil egyptský tým jednoznačně 4:1. Ukončil mu tak sérii celkem 23 zápasů bez porážky.

Do vedení se Real dostal už v prvním poločase. Ve 42. minutě se prosadil rozjetý Vinícius Junior a jeho spoluhráči pak dílo ve druhé půli dokonali. Nejprve ve 46. minutě Valverde zvýšil vedení Španělů na dva góly. Potom sice přišel lehký zádrhel, Maaloul v 65. minutě snížil na 1:2, to ale bylo z pohledu Ahly všechno.

Smršť na konci

Velké věci se děly v samotném závěru střetnutí. Všechno odstartoval neproměněnou penaltou v 87. minutě Luka Modrič. Po konci základní hrací doby se v 92. minutě prosadil Rodrygo a dal Realu klid na kopačky, po něm dokonal dílo v 98. minutě Aribas, který nebyl na hřišti ani minutku. První gólem v dresu velkoklubu zvýšil na konečných 4:1.

Real Madrid čeká ve finále mistrovství světa klubů další arabský celek. Al-Hilál se prostřílel do svého prvního finále v historii soutěže přes brazilské Flamengo. Vítězství 3:2 řídil dvěma góly a jednou asistencí jistý Salem Al Dawsárí. Ten, který nádherným gólem na loňském mistrovství světa rozhodl ve prospěch Saudské Arábie v souboji s Argentinou.

Finále mezi Realem Madrid a Al-Hilálem je na programu v sobotu 11. února.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.