Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Táhl, táhl, ale nedotáhl. Dončič stíhá Jordana, sám ale Dallas nemá šanci spasit

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vyřazovací fáze basketbalové NBA pokračuje čtvrtfinálovými zápasy. Kromě favoritů typu Boston, Milwaukee nebo Miami slavil postup, navíc poprvé od sezony 2010/11, také Dallas. A i když úvodní zápas série proti Phoenixu prohrál, zaplnil jeho výkon přední strany novin. Tedy přesněji ten výkon, kterým se prezentoval Luka Dončič.

  NBA už poznala všechny postupující z prvního kola, na řadu teď přišlo čtvrtfinále. Boston Celtics proti Milwaukee Bucks, Miami Heat versus Philadelphia 76ers, Memphis Grizzlies v bitvě s Golden State Warriors. A pak samozřejmě také Dallas Mavericks proti Phoenixu Suns. Takhle vypadá pavouk.

  Premiérové výhry si připsaly výběry Miami, Milwaukee, Golden State a Phoenixu. Poslední jmenovaný patří mezi letošní největší favority. Ovládl základní část Západní konference, z play off už vyprovodil New Orleans, teď se nechce zastavit ani před Dallasem. Na jednoho z hráčů soupeře si ale musí dávat velký pozor.

  Postrach, kterému chybí parťáci

  Jeho jméno je Luka Dončič. Slovinský obr letos táhne Mavericks za úspěchem a jinak tomu není ani v play off. Statistikami se dokonce rovná i slavnému Michaelu Jordanovi, se kterým sdílí první místo v bodovém průměru ve vyřazovací části NBA. Celkem 34,7 bodů na zápas? Kromě Jordana tohle nedokázal nikdo.

  Velkým rozdílem je však to, jak se oběma borcům v kariéře vede. Dončič zatím letos poprvé postoupil přes první kolo, zatímco Jordan celou ligu šestkrát ovládl. Slovinci se dokonale dařilo i v prvním zápase proti Suns, byly to ale „Slunce“, která nakonec slavila. Dallasu nestačilo ani 45 bodů, o které se Dončič sám postaral.

  „Luka si dělal, co chtěl. Najížděl, střílel trojky i ze střední vzdálenosti. A taky ostatním připravil řadu skvělých pozic, které obyčejně dáváme. Příště by se k jeho párty měli ostatní připojit,“ říkal po zápase trenér Mavericks Jason Kidd. A má pravdu. Pokud chce Dallas pomýšlet na postup, měli by se vzchopit také ostatní.

  Dallas i kvůli tomu schytává kritiku. Dončič dal proti Phoenixu zařídil více bodů (45) než všichni ostatní členové základní pětky dohromady (39), ani to ale Dallasu nestačí.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ