FotbalSympatická rozlučka. Slovácko urvalo bod v Bělehradě, mohlo jich být ještě víc

Sympatická rozlučka. Slovácko urvalo bod v Bělehradě, mohlo jich být ještě víc

Podobně jako Viktoria Plzeň a pražská Slavia v tomto týdnu odehrálo poslední zápas v Evropě také Slovácko. A podobně jako dva kolegové z české nejvyšší soutěže byl v letošní sezoně tím posledním. Tým z Uherského Hradiště se představil na hřišti Partizanu Bělehrad, kde získal bod za remízu 1:1.

Na rozdíl od Slavie české fotbalové kruhy příliš nečekaly, že by Slovácko mohlo ze skupiny Evropské konferenční ligy postoupit. Hrálo totiž s francouzským Nice, německým Kolínem nad Rýnem a srbským Partizanem Bělehrad. Se svými výkony ale může být vcelku spokojené. V šesti zápasech urvalo Slovácko pět bodů.

Jednou zvítězilo, dvakrát remizovalo a třikrát prohrálo. Se skupinou se loňští vítězové MOL Cupu loučili na Balkáně. Partizan kvůli trestu nemohl poslat do ochozů své fanoušky, i tak ale bylo na zápase přítomno zhruba dvacet tisíc lidí. Ve velké většině děti. Před jejich zraky Slovácko sahalo po cenném skalpu, po vyrovnání na 1:1, které obstaral Mihálik, už ale další gól přidat nedokázalo.

Jsme spokojení, zní z kabiny Slovácka

„Škoda jen, že se nám po vyrovnání na 1:1 nepovedlo strhnout vítězství na naši stranu. Mihálik či Tomič byli blízko ještě i dalším gólům,“ mrzelo trenéra Martina Svědíka v pozápasovém rozhovoru pro Sport 1.

„V zápase jsme měli velmi dobré pasáže. I bez několika opor jsme odehráli solidní utkání. V závěru jsme drželi víc balon a slušně jsme kombinovali. Byli jsme nebezpeční. Do poslední chvíle jsem věřil, že můžeme vstřelit i vítěznou branku. Když ale v duelu s tak kvalitním soupeřem neproměníte šance, tak se to na výsledku projeví,“ pokračoval.

Kouč byl ale v prvním počínáním klubu v základní skupině evropských pohárů vesměs spokojený. „Na to, že to pro nás byla první zkušenost se skupinovou fází a měli jsme tak silné soupeře, můžeme být docela spokojeni,“ doplnil trenér současně dvanáctého nejlepšího týmu FORTUNA:LIGY.

Podobně jako Plzeň, která vypadla z náročné skupiny Ligy mistrů, a Slavia, která vypadla ze skupiny Evropské konferenční ligy, už se bude také Slovácko soustředit pouze na dění na českých fotbalových stadionech.

Nejčtenější tento týden

Real Madrid znovu ztratil a Barcelona může v boji o titul odskočit

Real Madrid remizoval v předehrávce 31. kola La Ligy s Gironou 1:1 a znovu si zkomplikoval cestu za titulem. Bílý balet doma vedl po trefě Federica Valverdeho, jenže hosté brzy odpověděli zásluhou Thomase Lemara. Druhý celek tabulky tak ztrácí na vedoucí Barcelonu šest bodů, navíc katalánský rival má zápas k dobru.

West Ham deklasoval Wolves a se Součkem oživil naději na záchranu

West Ham zvládl důležitý duel 32. kola Premier League a po výhře 4:0 nad Wolves se minimálně dočasně posunul na 17. místo. V souboji dvou českých reprezentantů odehráli plnou minutáž Tomáš Souček i Ladislav Krejčí, spokojenější ale mohl být po závěrečném hvizdu domácí záložník. Kladiváři přerušili domácí čekání na ligové vítězství a v pravý čas si připsali tři body, které mohou v boji o záchranu hodně znamenat.

Portland se přiblížil osmé příčce a Boston vyrovnal rekord NBA v trojkách

Předposlední hrací den základní části NBA přinesl několik důležitých posunů i další historický zápis LeBrona Jamese. Portland zvládl přímý souboj s Los Angeles Clippers, posunul se na osmé místo Západní konference a má blíž k výhodnější pozici pro předkolo play off. Boston mezitím rozstřílel New Orleans a 29 trojkami vyrovnal rekord soutěže.

Boj o play off v NHL vrcholí, Boston má postup na dosah ruky

Základní část NHL míří do finiše a několik tajenek už padlo. Boston je blízko postupu, Ottawa drží cennou pozici, Pittsburgh už má jistotu a na Západě se řeší nasazení i poslední volná místa. Do popředí jdou také brankáři, kteří mohou v dalších dnech rozhodnout o tom, kdo půjde do vyřazovací části v pohodě a kdo pod tlakem.

IIHF bude hledat nového prezidenta a ve hře je i Petr Bříza

Mezinárodní hokejová federace stojí před důležitou změnou. Luc Tardif oznámil, že už nebude obhajovat post prezidenta IIHF, a na podzim tak skončí jeho mandát. Ve hře je několik jmen, výrazně ale rezonuje i česká stopa. Jedním z vážných kandidátů může být senior viceprezident Petr Bříza, který patří mezi nejvýše postavené evropské funkcionáře v mezinárodním hokeji.

Nečas táhl Colorado, čeští brankáři zapsali povedený večer

Martin Nečas prožil v NHL výjimečný zápas. Gólem a dvěma asistencemi řídil výhru Colorada nad Calgary 3:1 a stal se první hvězdou večera. Dařilo se i českým gólmanům. Jakub Dobeš, Karel Vejmelka a Lukáš Dostál pomohli svým týmům k výhrám, zatímco Daniel Vladař tentokrát odjížděl z ledu zklamaný.

Luke Littler pod tlakem. V Brightonu ho fanoušci vybučeli 

Světová jednička zažila v Premier League Darts nezvyklý večer. Luke Littler se v Brightonu trápil, čelil nepřízni publika a vypadl už ve čtvrtfinále. Podle expertů mohl sehrát roli i jeho nedávný konflikt s Gianem van Veenem.

Jonny Clayton otočil finále a vládne Premier League. Van Gerwen padl, Littler zaváhal před kamerami

Dramatický večer v Brightonu přinesl velký návrat na čelo tabulky. Jonny Clayton předvedl parádní obrat proti Michaelu van Gerwenovi a znovu vede Premier League Darts. Naopak Luke Littler zažil jeden z nejslabších televizních výkonů kariéry.

Bojovník UFC Daniel Rodriguez strávil měsíce ve vězení v Mexiku

Zkušený bojovník UFC Daniel Rodriguez se po dlouhé odmlce znovu ozval fanouškům. Na sociálních sítích naznačil, že se právě dostal na svobodu. Jeho zmizení z veřejného prostoru tak podle všeho souviselo s pobytem ve vězení v Mexiku, o kterém se dosud jen spekulovalo.

Šok v F1. Max Verstappen přijde o důležitou část týmu 

Přestup, který může přepsat mapu Formule 1. Gianpiero Lambiase, dlouholetý závodní inženýr, s nímž Max Verstappen spojil celou svou kariéru v Red Bullu, má podle zákulisních informací zamířit od roku 2028 do McLarenu. Tah, jenž může zásadně ovlivnit nejen budoucnost nizozemského šampiona, ale i rozložení sil mezi elitními týmy.

McDavid pěti body dovedl Edmonton k výhře a Buffalo dál tlačí na Carolinu

Connor McDavid znovu ukázal, proč patří mezi největší hvězdy NHL. Při výhře Edmontonu 5:2 na ledě San Jose nasázel hattrick a přidal dvě asistence. Buffalo mezitím uspělo v New Yorku proti Rangers 5:3 a na Východě dál živí nečekaně silný boj o první místo. Ve středečním programu navíc zabral i Washington, který zůstal ve hře o play off.

Lehečka a Macháč jsou v Monte Carlu ve třetím kole

Čeští tenisté Jiří Lehečka a Tomáš Macháč zvládli druhé kolo Masters v Monte Carlu a dál živí čtvrtfinálové ambice. Lehečka otočil duel s Alejandrem Tabilem po ztraceném prvním setu, Macháč si ve dvou sadách poradil s Franciscem Cerúndolem. Oba tak potvrdili výborný vstup do antukové části sezony a v dalším kole je čekají velmi atraktivní soupeři.

Aston Martin v krizi. Slabiny sahají hluboko do konstrukce vozu

Britský tým Aston Martin ve Formuli 1 zažívá rozpačitý vstup do sezony a kritika se dlouho snášela především na motor Hondy. Nové informace ale ukazují, že skutečný problém je mnohem komplexnější a z velké části leží na bedrech samotného monopostu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama