TenisStrýcová dává tenisu sbohem. Loučím se, dveře za sebou ale zavřít nechci,...

Strýcová dává tenisu sbohem. Loučím se, dveře za sebou ale zavřít nechci, hlásí 35letá Češka

Tenistka Barbora Strýcová ukončila ve věku 35 let profesionální kariéru. Češka na tenis zanevřít nechce a ráda by s ním byla ve spojení třeba prostřednictvím kempů. Jako důvod uvedla vítězka čtyřhry z Wimbledonu v roce 2019 těhotenství.

Předloňská vítězka čtyřhry na grandslamovém Wimbledonu končí. S touto zprávou se dnes musela smířit tenisová veřejnost v České republice. Úspěšná hráčka, která se svými parťačkami triumfovala také 6krát ve Fed Cupu, se chce soustředit na rodinu.

Sama ovšem naznačila, že by se ještě ráda rozloučila s fanoušky na kurtu: „Sama pro sebe si chci ještě zahrát jeden zápas před diváky. Loučím se s kariérou a nepředpokládám, že se vrátím, ale chtěla bych rozloučení s diváky. Můj sen je, aby to bylo na Wimbledonu, ale pokud to nevyjde, tak něco vymyslím v Česku,“ citoval Strýcovou portál Sport.cz.

Během kariéry získala dva tituly ve dvouhře na okruhu WTA a 31krát se z prvenství těšila ve čtyřhře. Na trávnících All England Clubu „řádila“ hlavně v roce 2019. Čtyřhru ovládla, ve dvouhře dokráčela do semifinále. Strýcová se podívala také na olympiádu do Ria v roce 2016, tam získala v ženské čtyřhře bronz.

S rodačkou z Plzně se loučili týmové kolegyně, sportovní osobnosti, ale třeba také fotbalisté Viktorie Plzeň, které ihned pozvali teď už bývalou tenistku do Doosan Arény.

Co bude dál?

Na kurtech se Strýcová představila naposledy letos v lednu na Australian Open, kde vypadla hned v 1. kole dvouhry a 2. kole čtyřhry. Právě v Melbourne na sebe poprvé výrazně upozornila už jako juniorka dvěma grandslamovými tituly.

Raketu ale úplně odhodit nechce a dokonce už má i představu o tom, co by v budoucnu chtěla dělat. „Nechci za sebou úplně zavřít dveře, dělám kempy pro děti a ohromně mě to baví,“ svěřila se.

35letá tenistka se vloni začala věnovat i kariéře v trochu jiném sektoru. Prostřednictvím „podcastů“ začala zpovídat hosty v pořadu s názvem U Baru. loni začala zpovídat hosty přes internet v talkshow U Baru. „Jsem strašně špatná, ale chtěla bych se zlepšit. Ale nejdřív si chci projít těhotenstvím, porodit, být mámou a pak uvidím.“

Nejčtenější tento týden

Chantelle Cameron ovládla boxerskou válku s Mayer a potvrdila své místo mezi elitou

Chantelle Cameron zvládla jeden z nejočekávanějších ženských duelů roku. V Birminghamu porazila Mikaelu Mayer jednomyslně na body a získala tituly WBA, WBC a WBO v supervelterové váze. Dramatický zápas nabídl vysoké tempo, tvrdé výměny i další vyhrocenou slovní přestřelku po závěrečném gongu.

Chelsea získala mistra světa. Emiliano Martínez přichází z Aston Villy

Chelsea posílila brankářský post výrazným jménem. Z Aston Villy získala argentinského reprezentanta Emiliana Martíneze, který v roce 2022 slavil titul mistra světa. Třiatřicetiletý gólman podepsal v Londýně smlouvu na tři roky.

Caroline Dubois obhájila světové tituly. Po jasné výhře už vyhlíží další velký souboj

Caroline Dubois potvrdila roli favoritky, v Birminghamu jednoznačně porazila Amelii Moore a udržela pásy organizací WBC a WBO v lehké váze. Britská boxerka zároveň udělala další krok k očekávanému megazápasu s Alyciou Baumgardner, který by mohl přijít v roce 2027.

Messi nasázel čtyři góly. Inter Miami zničil Montréal 7:1 a přepsal klubový rekord

Lionel Messi předvedl další mimořádný večer v zámořské MLS. Devětatřicetiletý Argentinec vstřelil proti CF Montréal čtyři góly, na další přihrál a dovedl Inter Miami k drtivému vítězství 7:1. Díky svému představení se zároveň dostal do čela tabulky střelců soutěže.

Pogačar po těžkém pádu končí na Vueltě. Má zlomenou klíční kost i obratel

Tadej Pogačar musel po těžkém pádu v osmé etapě odstoupit z Vuelty a přišel o červený dres vedoucího závodníka. Následné vyšetření odhalilo otřes mozku, zlomeninu levé klíční kosti a stabilní zlomeninu sedmého krčního obratle. Slovinec bude potřebovat operaci.

Neuvěřitelný finiš Lukeše, český pětibojař slaví světové zlato

Matěj Lukeš dosáhl na největší úspěch své dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý moderní pětibojař se v čínském Kuej jangu stal mistrem světa v individuálním závodě. Potvrdil tak pozici světové jedničky a loňský bronz proměnil ve zlato. Mezi českými závodníky dokázal totéž pouze Michal Sedlecký v roce 2002.

Itauma shodil Hrgoviće z pódia, Chorvat mu dal facku. Dnes se utkají o titul

Napětí před dnešním soubojem Mosese Itaumy a Filipa Hrgoviće vyvrcholilo už při pátečním vážení. Mladý Brit odstrčil svého soupeře z pódia, Chorvat se okamžitě vrátil a udeřil ho otevřenou rukou. Dnes večer se oba boxeři v londýnské O2 Areně utkají o uvolněný titul mistra světa IBF v těžké váze.

Van Boven dojel etapu Vuelty se zlomenými žebry. V nemocnici zjistili i kolaps plíce

Belgický cyklista Luca Van Boven dokončil sedmou etapu Vuelty navzdory vážnému pádu v závěru závodu. Až následné vyšetření v nemocnici ukázalo, že utrpěl zlomeniny dvou žeber a kolaps plíce. Šestadvacetiletý jezdec proto ve španělské Grand Tour končí.

Colorado dalo Makarovi rekordní kontrakt a udělalo z něj nejlépe placeného hráče

Colorado si pojistilo jednu ze svých největších hvězd. Obránce Cale Makar podepsal osmiletou smlouvu v celkové hodnotě 163,2 milionu dolarů, tedy zhruba 3,38 miliardy korun. Nový kontrakt začne platit od sezony 2027/28 a sedmadvacetiletému Kanaďanovi zajistí průměrný roční příjem 20,4 milionu dolarů. Jako první hráč v historii NHL se tak dostane přes hranici 20 milionů dolarů za sezonu.

Fuksa předvedl fantastický finiš a slaví třetí světové zlato v řadě

Martin Fuksa znovu ovládl kilometrovou trať na mistrovství světa. V Poznani přitom dlouho výrazně ztrácel a ještě 250 metrů před cílem figuroval až na pátém místě. Strhujícím finišem však všechny soupeře dotáhl. V naprosto vyrovnaném závěru zajel stejný čas jako Maďar Dániel Fejes a oba získali zlato. Výborný výkon předvedla také kajakářka Barbora Betlachová, která na kilometru skončila čtvrtá.

Liga mistrů nabídne šlágry už v ligové fázi. PSG čekají City, Villa i Barcelona

Nový ročník Ligy mistrů slibuje mimořádně atraktivní duely už během ligové fáze. Obhájce trofeje Paris Saint-Germain narazí na Manchester City, Aston Villu i Barcelonu, zatímco Arsenal čekají Real Madrid a Bayern Mnichov. Anglické kluby dostaly při losu pořádně náročný program.

Mikaela Mayer proti Chantelle Cameron slibuje boxerskou válku. Do hry se vložila i stará rivalka Baumgardner

Birmingham čeká v sobotu jeden z největších zápasů současného ženského boxu. Mikaela Mayer a Chantelle Cameron se utkají v souboji šampionek, který má podle obou všechny předpoklady stát se zápasem roku. Před duelem se navíc nečekaně připomněla Alycia Baumgardner, dávná rivalka Mayer.

Bartůňková zvládla české drama a v Monterrey si zahraje o finále

České derby ve čtvrtfinále turnaje v Monterrey nabídlo téměř tříhodinovou bitvu. Nikola Bartůňková porazila Darju Viďmanovou 6:4, 6:7, 6:3 a pokračuje v povedeném tažení Mexikem. O největší finále své dosavadní kariéry si zahraje s nasazenou dvojkou Elise Mertens.

Jablonec skolil Rangers po penaltách a slaví postup do Konferenční ligy

Jablonec se postaral o jeden z největších evropských večerů ve své historii. Severočeši v odvetě 4. předkola Konferenční ligy porazili Glasgow Rangers 1:0 a smazali manko z prvního utkání. Proti slavnému soupeři byli aktivnější a dlouhé pasáže zápasu ovládali. Vachtang Čanturišvili poslal duel do prodloužení a po něm přišly na řadu penalty. V rozstřelu podržel domácí brankář Jan Hanuš a postupový pokus proměnil Jan Chramosta. Jablonec zvítězil 4:3 a zahraje si hlavní fázi soutěže.

Vítězná tečka za skupinou, Češky si poradily s Bulharskem

České volejbalistky zakončily základní skupinu mistrovství Evropy v Brně vítězně. Bulharsko porazily 3:0 po setech 28:26, 25:19 a 25:19. Domácí výběr přitom v úvodní sadě ztrácel až devět bodů. Češky obsadily ve skupině B druhé místo se čtyřmi výhrami z pěti utkání. V pondělním osmifinále se v Brně utkají se Švédskem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama