18.6 C
    Sobota 27. července 2024

Fenomenální Szczęsny vychytal penaltu a zařídil polský triumf nad Saúdy

Impozantní show předvedl v bitvě se Saúdskou Arábií golman Polska Wojciech Szczęsny. Nejenže vychytal penaltu Al Dawsarimu, lapil i následnou dorážku, i proto zatím drží na turnaji čisté konto. Už téměř dvě stě minut. O jediné dvě branky v zápase se postarali Zielinski s Lewandowskim, Poláci vyhráli 2:0.

Mistrovství světa v Kataru střídá nezáživné bezbrankové remízy s úchvatnými, zábavnými a až do poslední vteřiny napínavými duely. Írán rozhodl proti Walesu až v 98. minutě, oproti tomu na první pohled atraktivní boj USA – Anglie neviděl jedinou trefu, co víc, ani pořádnou střeleckou příležitost. Utkání Polsko versus Saúdská Arábie se ale mezi ta pohledná klání zařadit určitě dá.

Sympatičtí Saúdové si v prvním zápase na MS překvapivě vyšlápli na Messiho a spol., nyní měli v plánu zaskočit i Poláky. V první půli vypálili na evropskou svatyni hned třikrát, gól to však nepřineslo.

Záhy se radoval soupeř. Orlové se dostali do rychlého brejku a Lewandowski měl na noze svůj premiérový gól na světovém šampionátu. Branku Saúdské Arábie sice přeběhl, míč ale pohotově vrátil na malé vápno, kde už stála opora Neapole v podobě Piotra Zielinskiho a ta otevřela skóre.

Těsně před pauzou dostali Saúdové unikátní možnost vyrovnání z diskutabilně odpískané penalty. Hrdina zápasu Wojciech Szczęsny ale pokus Al Dawsariho vyrazil, zcela spektakulárně pak vychytal i následnou dorážku. Poláci o půli vedli.

I přesto, že vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky měli znovu lepší fotbalisté asijského celku, gól vsítilo Polsko. A konečně se dočkal Robert Lewandowski. Jeden z nejlepších útočníků světa využil defenzivní chybu soupeře a propálil Al Owaise.

Dvě nastřelené tyčky tak výběr kouče Michniewicze mrzet nemusely, soused České republiky vyhrál 2:0.

Austrálie zaskočila Tunisko

Na programu byl i souboj Austrálie s Tuniskem. Klokani, kteří padli s Francií 1:4, si chtěli spravit náladu a ukončit dlouhé dvanáctileté čekání na výhru na MS. Africký výběr si také nevedl nejlépe, ještě nedal gól, v úvodním zápase remizoval s Dánskem.

A střelecké ticho neprotrhlo Tunisko ani proti Austrálii. Přestože měli fotbalisté ze severní Afriky v utkání více střel na branku, zářez na pažbu slavili jen protinožci. Ve 23. minutě se prosadil Duke a Austrálie si tenký náskok pohlídala. Vyhrála 1:0 a přiblížila se postupu ze skupiny.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.