Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Strhující bitva titánů, šokující postup i potíže s covidem. Den plný zvratů na MS v šipkách

  Gradace. Na všech osách. Mistrovství světa přináší nesmírně atraktivní šipkařskou show, ale i dramatické zápletky a mnoho překvapivých momentů. Během jednoho dne zvládl z turnaje vypadnout Michael Van Gerwen kvůli covidu, Rob Cross vyhrát napínavý zápas zavřením 170 a Joe Cullen prohrát s outsiderem z Nizozemí.

  Šipky nejde nemilovat. Chcete-li se skvěle bavit, rozhodně je večer strávený u přímého přenosu z Alexandra Palace dobrou volbou. Úterní zápasový blok přinesl fenomenální šipky, které gradovaly až do duelů bývalých mistrů světa.

  Den odstartoval drtivou výhrou 4:0 Mervyna Kinga nad Irem Stevem Lennonem. Následoval dramatický souboj Searlea s Noppertem, na jehož konci se radoval první jmenovaný. Odpoledne uzavíral zdánlivě nejjednoznačnější duel dne. Na stage nastupoval favorizovaný Joe Cullen s Martijnem Kleermakerem.

  Martijn si nejprve v turnaji poradil s Řekem Johnem Michaelem a následně domů poslal i legendárního Whitlocka. A do utkání s Cullenem Kleermaker snově nastoupil! Po chvíli vedl 3:0 na sety, což byl pro každého v hale obrovský šok.

  Anglický „Rockstar“ se zvládl vzchopit a i s diváky v zádech, kteří mocně vyvolávali jeho jméno a během každé Kleermakerovy návštěvy u terče pískali a, uznejme, že nesportovně, bučeli, dokázal vyrovnat na 3:3. Oběma se podařilo zavřít vysoká čísla, následoval tie-break.

  A vše směřovalo k tomu, že zápas dospěje i k legu náhlé smrti. Pomalu náhlou smrt ale způsobil Kleermaker Cullenovi a všem jeho fanouškům. Z ničeho nic se dostal k šipce na čistý střed terče, díky které mohl postoupit. A Martijn ji trefil naprosto přesně. Postaral se tak o veliké překvapení a Joe si mohl balit kufry.

  Cross s Gurneym odehráli ohromující představení

  Perfektní show předvedli Rob Cross s Darylem Gurneym. Téměř každý jejich set se hrál na maximální možný počet legů, hráči vyčarovali přes dvacet stoosmdesátek a perfektně zavírali. Poslední zmíněnou položku pak Cross orazítkoval nejvyšším možným závěrem v hodnotě 170 bodů, čímž udělal tečku za fenomenálním kláním. Klobouk dolů oběma, předvedli strhující šipky.

  Nizozemská mutace?

  Jak bylo avizováno v úvodu, s turnajem se rozloučil Michael Van Gerwen. Patrně největší hvězdu vyřadil pozitivní test na covid. Šlo však, bohužel, o částečně předpokládatelnou situaci. Mistrovství již skončilo pro Raymonda Van Barnevelda a Vincenta Van den Voorta, kteří jsou po pozitivním testu v karanténě. A můžete zkusit tipovat, s kým Van Gerwen trávil Vánoce. Pochopitelně se zmíněnými hráči.

  Nizozemci si totiž udělali vlastní Vánoce v Londýně a tři dny volna strávili spolu. Není proto divu, že si mimo dárky předali i nepříjemnou nákazu. Teď nezbývá, než přát všem šipkařům brzké uzdravení a doposud neavizovanému Dirku Van Duijvenbodemu, kterého čeká ve čtvrtém kole turnaje Gerwyn Price, negativní testy. Součástí nizozemských oslav byl totiž taktéž Dirk.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.