FORTUNA:LIGAStrakovy postřehy. Vrba? Kritizovat tak úspěšného trenéra nebudu. Kodaň? Nesmí se podcenit

Strakovy postřehy. Vrba? Kritizovat tak úspěšného trenéra nebudu. Kodaň? Nesmí se podcenit

1.kolo FORTUNA:LIGY bavilo, průměr branek se vyšplhal na krásné tři branky na zápas a v ochozech se mačkalo na úvodní mače nejvíce lidí za posledních 23 let. Fotbalové hody si nenechal ujít ani František Straka, který osobně navštívil zápas mistrovské Sparty. Co říkal na její výhru nad Olomoucí? A má Plzeň na to, aby mohla ještě míchat mistrovskými kartami?

Oba favoriti vstoupili do ligy přesvědčivou rutinní výhrou 2:0. Kdo Vás z obou pražských „S“ více přesvědčil?

Obě to byly povinné výhry, pražská „S“ zvítězila přesvědčivě. Slavii jsem tedy neviděl celou, jen různé šoty, ale prý se jednalo o přesvědčivé vítězství. I když Hradec měl obrovskou šanci na 1:1. Možná kdyby to proměnili, tak byl výsledek úplně jiný. Na Letné jsem byl, bylo to dominantní vítězství. Sparta nepustila až na nějaké výjimky Olomouc do ničeho, byla neškodná a Sparta si připsala velice přesvědčivé vítězství.

Sparta neukázala tolik posil, větší minutáž dostal jen Srb Birmančević. Jak na Vás zapůsobil?

Je dobrej, má potenciál. Určitě potřebuje ještě víc času, aby se sžil s mančaftem. V některých situacích mu automatismy ještě chyběly. Ale bylo vidět, že je to zajímavý hráč.

V předkole Ligy mistrů narazí Sparta pravděpodobně na dánského mistra FC Kodaň. Asi se shodneme, že byli v osudí lepší i horší soupeři.

Je to tak, na druhou stranu nesmí dojít k žádnému podcenění. Kodaň bude mít stoprocentně svoji kvalitu. Byly tam i jiné mančafty, jako třeba Galatasaray, ale nechtěl bych v tuto chvíli rozlišovat mezi Kodaní a islandským mistrem. Všichni víme, jak Sparta dopadla v předkole loňský rok. Všichni si mysleli, že je to jasná záležitost a nakonec fičeli. Jak říkám nesmí se vůbec nic podcenit. Nebo podcenit – já to slovo ani nechci vyslovovat, tady proto není místo. Jestli chcete hrát Ligu mistrů, tak musíte jí dál, to je jasný.

Co Viktoria Plzeň? Opět vstoupila do sezony prohrou, opět to bylo s outsiderem. Není jejich kádr trochu lidově, už přece jen přežraný úspěchy?

Myslím, že ne. Plzeň má svoji kvalitu. Měli několik rohů standardní situace, byli akorát neefektivní v koncovce. Ale výsledek je jednoznačně zklamání. Dávám si takové malinké otazníky, a to proč nehráli Mosquera, Chorý či Bucha. Trenér Koubek asi věděl, co dělá, ale start si určitě představovali jinak. Naopak Teplice ukázaly svoji sílu, kterou budou mít. Zdeno Frťala určitě bude dbát na to, aby hráli fotbal, který bude bolet. Bude chtít udělat ze Stínadel takovou tvrz.

U Teplic jsme kritizovali vedení, že odvolalo Jiřího Jarošíka, ale Zdenko Frťala zaslouží kredit. Tým pod ním viditelně pookřál.

Je to tak. Myslím, že posledních pět jarních zápasů už neprohráli a teď pokračují v téhle sérii. Je to postavené na klucích, kteří mají obrovské srdce, ale zápasy, kdy budou muset uhrávat povinné body teprve přijdou a tam se ukáže, jak na tom budou. Ale podpis Zdenka Frťaly je zřejmý.

Karviná vyprášila 4:1 Zlín. Jak se vůbec díváte na tohle angažmá Pavla Vrby? Loňskou sezonu zachránil, ale start do téhle má hodně nepovedený.

Nechci a nebudu kritizovat trenéra, který hrál několikrát Ligu mistrů. Je to úplně jiná situace. Je to velice nepříjemné pro trenéra, který byl zvyklý na úplně jiný servis a kvalitu. Najednou máte kolem sebe mančaft, který bude hrát zase pravděpodobně o záchranu a podle mě byla obrovská klika, že se zachránili v minulé sezoně. Výprask 4:1 je něco, s čím asi málokdo počítal, ale zde musíme pochválit Karvinou. Mají nenápadný, ale kvalitní mančaft, euforie po postupu je tam veliká. Jsme rád, že se vrátil Lukáš Budínský, to je pro mě kapitán se vším všudy, který má fantastickou kopací techniku a on bude v záloze stěžejním mužem.

Novic na trenérské lavici je Marek Kulič. Jako fotbalista to byl útočník, nejlepší léta strávil právě v Boleslavi. Může pomoci v posledních letech nepříliš úspěšnému klubu nahoru?

Pro Marka Kuliče je určitě důležité, že první utkání zvládli. Jako hráč byl dobrej, jako trenér má všechno před sebou, zdravé sebevědomí. Pak už bude záležet na mančaftu. Mám takový dojem, že tým v Boleslavi dozrál, má dobrou kvalitu, mohli by v letošní sezoně překvapit.

Nejčtenější tento týden

Vladař s Philadelphií končí, Colorado poprvé v play off padlo

Philadelphia se s play off NHL loučí už po druhém kole. Flyers doma podlehli Carolině 2:3 v prodloužení a sérii ztratili 0:4 na zápasy. Daniel Vladař držel svůj tým ve hře 37 zákroky, ale ani jeho výkon nestačil. Poprvé ve vyřazovací části naopak padlo Colorado, které schytalo porážku 1:5 na ledě Minnesoty.

Silva vyhrál druhou etapu Gira a vede celý závod

Thomas Silva prožil na Giru d’Italia životní den. Čtyřiadvacetiletý Uruguayec ze stáje Astana vyhrál druhou etapu slavného závodu a po těsném finiši se posunul do čela průběžného pořadí. Po 221 kilometrech z Burgasu do Veliko Tarnova porazil Floriana Storka a Giulia Cicconeho.

Nosková v Římě hladce prošla do osmifinále

Linda Nosková zvládla třetí kolo turnaje WTA 1000 v Římě bez větších potíží. Česká dvojka porazila Oleksandru Oliynykova 6:1, 6:3 a poprvé v kariéře prošla ve Foro Italico do osmifinále. Na kurtu strávila jen 69 minut.

Češi po špatném startu zabrali, na Finy to ale nestačilo

Čeští hokejisté nenavázali na povedený výkon proti Švédsku. Ve druhém utkání Švédských her prohráli s Finskem 2:3, i když dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu. Zápas rozhodla finská přesilovka v závěru třetí třetiny.

Dobeš zazářil proti Buffalu, Dostál střídal už po první třetině

České brankáře čekaly v play off NHL naprosto rozdílné večery. Jakub Dobeš pomohl Montrealu k výhře 5:1 nad Buffalem a po 28 zákrocích si vysloužil ocenění pro druhou hvězdu zápasu. Lukáš Dostál naopak zažil s Anaheimem těžký start proti Vegas. Ducks prohráli 2:6 a český gólman po třech inkasovaných brankách z první třetiny přepustil místo Ville Husso.

Češi proti Finům vsadí na Kořenáře

Čeští hokejisté vstoupí v sobotu do druhého utkání na Švédských hrách. Po výhře nad domácím Švédskem chtějí potvrdit dobrou formu také proti Finsku. V brance nastoupí Josef Kořenář, kterému bude krýt záda Petr Kváča. Hrát se začne ve 12:00.

Oleksandr Usyk otevřel dveře k velkému britskému souboji. Fabio Wardley ale nejdřív musí projít tvrdou zkouškou   

Fabio Wardley má před sebou nejdůležitější zápas kariéry. Pokud v Manchesteru porazí nebezpečného Daniela Duboise, může si otevřít cestu k životnímu souboji. Oleksandr Usyk totiž dal jasně najevo, že britského ranaře začíná brát vážně a v budoucnu ho může čekat bitva o sjednocení titulů těžké váhy.

Philadelphia s Vladařem prohrává 0:3 a v NHL stojí nad propastí

Hokejisté Philadelphie nezvládli ani třetí duel druhého kola play off NHL a po porážce 1:4 s Carolinou jim hrozí rychlý konec sezony. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyřikrát z 30 střel. Hurricanes zatím v letošním play off neprohráli a od postupu do finále Východní konference je dělí jediná výhra.

Luke Littler v Leedsu porazil Humphriese a vyrovnal rekord Premier League

Fenomenální Luke Littler je k nezastavení. V bouřlivé atmosféře v Leedsu ovládl už šestý večer letošní Premier League a vyrovnal vlastní rekord z minulého roku. Ve finále porazil po dramatické bitvě Luka Humphriese 6:5 a znovu potvrdil, že v současnosti nemá na okruhu konkurenci.

Shakira představila oficiální song pro mistrovství světa ve fotbale 2026

Shakira se vrací na fotbalové mistrovství světa s další oficiální písní. Kolumbijská zpěvačka představila skladbu „Dai Dai“, která bude hymnou šampionátu v roce 2026. Turnaj společně uspořádají Spojené státy, Kanada a Mexiko.

Luxus za miliony. VIP vstupenky na UFC v Bílém domě mají stát přes 30 milionů korun

Historicky první profesionální sportovní akce v areálu Bílého domu bude mimořádná nejen svým prostředím, ale i cenami. Za nejluxusnější balíčky na galavečer UFC Freedom 250 mají fanoušci zaplatit částku, za kterou by si mohli pořídit luxusní vilu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře ve Vegas

Lukáš Dostál prožil další silný večer v play off NHL. Český brankář chytil 21 střel a pomohl Anaheimu k výhře 3:1 na ledě Vegas. O čisté konto přišel až šest sekund před koncem. Montreal s Jakubem Dobešem naopak padl v Buffalu 2:4.

Gianni Infantino podráždil fanoušky. Za lístek za 50 milionů vám osobně donese hot dog i colu

Ceny vstupenek na fotbalové mistrovství světa dál budí emoce. Prezident FIFA Gianni Infantino nyní rozvířil debatu dalším výrokem, když prohlásil, že fanouškovi, který zaplatí miliony za finálový lístek, osobně přinese občerstvení.

České trio slaví v Římě postup do druhého kola

Český tenis má na antuce v Římě tři další postupující. Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková a Tereza Valentová zvládli vstup do turnaje ve dvou setech. Naopak Sára Bejlek končí po porážce s Laurou Siegemund.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama