FORTUNA:LIGAStrakovy postřehy: Fenomén Tecl, Fillo se může bát nejhoršího. Sparta? Bacha na...

Strakovy postřehy: Fenomén Tecl, Fillo se může bát nejhoršího. Sparta? Bacha na pauzu

Známý a populární trenér František Straka pro web Sports24.cz opět glosoval víkendové dění ve FORTUNA:LIZE. Přinášíme Vám sedmý díl seriálu Strakovy postřehy. Jak bývalý kouč Sparty, Teplic, Českých Budějovic či fotbalové reprezentace vidí boj o titul? Měl by trenér Bílek zůstat v Plzni a je Stanislav Tecl hráč na svém místě?

Na Letné, může panovat absolutní spokojenost. Série výher byla důležitá, aby Sparta mohla konečně zabojovat o titul. S Hradcem to nebylo vůbec jednoduché utkání, mělo to dost vlažný začátek. Sparta poté ale potvrdila, že bude hrát o titul, což jsem říkal už před časem a věřím tomu stále. Ukázala, že i když se v zápase nedaří, tak je dokáže vyhrát, a to je asi to nejcennější.

Nyní je důležité, aby po reprezentační pauze pokračovala dál, a to bude to nejdůležitější. Trochu se té plánované přestávky bojím, kluci musí ukázat svoji velikost. Jinak je úplně super, že má Sparta tolik reprezentantů, to dřív také nebylo a svědčí to jen o tom, že kvalita na Spartě jednoznačně je. Ukazuje to i na respekt a uznání ke klubu. Ale samozřejmě to může přinášet určité problémy. Problémy, když se někdo zraní nebo když někdo vypadne z rytmu. Takže určité riziko tady je. Ale na druhou stranu, když se podíváme na mančafty v Evropě, tak mají úplně stejné problémy. Teď se ukáže, jestli se s tím umí Sparta vyrovnat a pokud to dokáže, tak stoprocentně věřím, že ten titul letos bude.

Zato Slavia ztrácí. Když jste neohrožený král na špici a nemáte větší konkurenci, tak se to hraje dobře. A najednou se na Vás tlačí největší rival, tak je ta psychika narušená. Domácí zápasy Slavii jdou, budiž, ale právě venku se ty povinné body musí potvrzovat. A zdá se mi, jako by někteří hráči byli podráždění a agresivní. Ty reakce by se stoprocentně neměli stávat a určitou roli hraje i to, že se na ně tlačí zrovna Sparta.

Jak jsem chválil Petera Olayinka, tak nyní předvedl ukázkový zkrat. Já to nechápu, hlava mi to nebere. Poslední zápasy to byl hráč, který byl absolutně rozdílový a svými góly držel Slavii v horních pozicích. A najednou přišel absolutně nesmyslenej zkrat. Místo, aby byli slávisti na koni a přidali další gól, tak nakonec zápas zplichtí. Asi bych do toho nyní pořádně šlápnul, protože taková nedisciplinovanost se nemůže stát.

V základu dostal opět šanci Standa Tecl, jehož jméno někoho dráždí. Za mě je to fenomén naší ligy. Poněvadž už byl tolikrát odepisovanej a vždycky se dokázal vrátit, takže za mě si zaslouží absolutně ohromnej respekt. Málokdo by takový tlak zvládnul. I když se daří nebo nedaří, tak vždy udělá úplné pro úspěch maximum.

Kolo bylo bohaté na červené karty. Další si vybral Martin Fillo. Když jsem viděl ten zákrok, tak jsem si říkal: Martine, tohle přece nemůžeš udělat. Když si takhle zkušený fotbalista a když jdeš takovouhle intenzitou do souboje, tak to přece nejde… Martin je obrovskej srdcař a nyní chtěl asi ukázat Pavlu Vrbovi, že je ten správnej. Ten faul byl zákeřnej, byla to absolutní klukovina, která se nemůže stát. Podepsal si ortel úplně sám a nyní musí počítat s tím, co podle mě přijde.  

Další fenomén naší ligy je Milan Petržela. Klobouk dolů. Na mě to působí, že čím je starší, tím je lepší. Já mám tyhle kluky strašně rád, poněvadž jak moc se obětujou, jak předávaj zkušenosti tam, kde mají to prostředí rádi, tam kde je uznávanej – tak to je za mě supr. Já ho vždycky měl rád, poněvadž to je vynikající fotbalista a jen se ukazuje, že věk nerozhoduje. Rozhoduje přístup, nadšení, elán a obrovský srdce.

Plzeň opět prohrála a za mě je venku ze hry o titul. Forma, kterou měli, tak s tou se už nepotkali. Samozřejmě je to nyní otázka štěstíčka či různých individuálních chyb. Otázka efektivity, tam nyní Viktorka zaostává. Protože šance tam jsou, ale góly nepřichází. A když se k tomu přičtou laciné góly, které dostávají, tak se ukazuje to, co Plzni dneska chybí.

Chudák Michal Bílek. Stojím si za tím, že odvolat ho by byl absolutní nesmysl, protože tam odvedl fantastickou práci, když byla Plzeň v troskách. A on dokázal malý fotbalový zázrak. Ale fotbal je v tomhle směru krutej a nelítostnej. Musí si ujasnit v Plzni, co vlastně chtějí.

Pojďme dát kredit Bohermce, kterou málokdo čekal takhle nahoře. Spíše jsme s nimi počítali někde dole. Ale je vidět, že je to dobře poskládaný mančaft. Přišli hráči, kteří mají kvalitu a byli jinde třeba opomíjení. Bohemians je hodně silový tým, který těží se síly, hladovosti a z takové vůle chtít něco dokázat. Ale je to dobře skloubené i s rychlostními typy, kteří mají jiné přednosti technického rázu či koncovky. Nenápadný, možná i podceňovaný tým, ale ukazuje svoji cestu, která je velice dobrá a pro mnohé z nás překvapivá.

Nejčtenější tento týden

Kozmu čeká životní výzva! Před 60 tisíci fanoušky vyzve německého krále Eckerlina

David Kozma si po vítězství nad Davidem Zawadou splnil první část svého plánu. Na konci září ho čeká jeden z největších zápasů kariéry. Ve Frankfurtu nastoupí proti domácí hvězdě Christianu Eckerlinovi. Duel se uskuteční na stadionu Deutsche Bank Park před zhruba 60 tisíci diváky.

Smuteční hosté lemují ulice Milána. Loučí se s legendou Francem Baresim

Tisíce lidí zaplnily ulice Milána, aby se rozloučily s Francem Baresim. Legendární obránce AC Milán a bývalý kapitán italské reprezentace zemřel minulý týden ve věku 66 let. Na pohřeb dorazili fanoušci, někdejší spoluhráči i slavní soupeři.

Tragédie v UFC. Ve 34 letech zemřel brazilský zápasník Allan Nascimento

Svět smíšených bojových umění zasáhla smutná zpráva. Ve věku pouhých 34 let zemřel brazilský zápasník UFC Allan Nascimento. Podle prvních informací měl během spánku utrpět infarkt, lékařům se ho už nepodařilo zachránit.

Konec nadějí. Emma Raducanu kvůli další zlomenině přijde i o US Open

Emma Raducanu dál doplácí na zdravotní problémy. Britská tenistka kvůli únavové zlomenině pravé nohy vynechá US Open, turnaj, na němž v roce 2021 senzačně získala svůj premiérový grandslamový titul. Její návrat na kurty navíc zůstává nejistý.

Kopřiva zvládl deštivou premiéru v Montrealu a vyzve Lehečku

Vít Kopřiva vstoupil do turnaje Masters v Montrealu úspěšně. V náročných podmínkách si poradil s domácím Alexisem Galarneauem ve dvou setech 6:4 a 6:4. Ve druhém kole ho čeká české derby s Jiřím Lehečkou, proti kterému se na okruhu ATP Tour představí vůbec poprvé.

Kladno poprvé trénovalo pod Rulíkem. Jaká bude Jágrova role?

Hokejisté Kladna zahájili další fázi přípravy na novou extraligovou sezonu. Pod vedením nového trenéra Radima Rulíka poprvé společně vyjeli na led, zatím ale bez Jaromíra Jágra. Zkušený útočník svou hráčskou kariéru oficiálně neukončil, jeho role pro nadcházející sezonu však zůstává nejasná. Součástí přípravy jsou navíc také dvě známé tváře z NHL, brankář Daniel Vladař a obránce Radko Gudas.

Sára Bejlek po téměř třech hodinách postoupila do druhého kola v Torontu

Sára Bejlek zvládla na turnaji kategorie WTA 1000 v Torontu mimořádně náročný vstup do soutěže. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila Wang Sin jü 6:3, 4:6, 7:5. Ve druhém kole ji čeká bývalá světová jednička Iga Świątek.

OKTAGON 92: Muradov ukončil Fleuryho a získal titul, Szabová ovládla ženský zápas století

Oktagon oslavil desáté výročí velkolepým galavečerem na pražské Štvanici. Hlavní pozornost patřila dvěma titulovým duelům. Machmud Muradov předvedl fantastický obrat proti Willu Fleurymu a stal se novým šampionem polotěžké váhy. Lucia Szabová pak v očekávaném souboji přehrála Lucii Pudilovou a úspěšně obhájila pás bantamové šampionky.

Česká senzace pokračuje, Viďmanová si zahraje o titul

Česká tenistka Darja Viďmanová může v neděli dosáhnout největšího úspěchu své kariéry. Na turnaji v Memphisu postoupila až do finále, ve kterém vyzve teprve šestnáctiletou Kristinu Ljutovovou. Obě hráčky čeká první vzájemný duel a také mimořádná příležitost zapsat se výrazně do světa ženského tenisu.

FIFA ustoupila od prodeje podílu na mistrovství světa po silném odporu

Vedení FIFA zrušilo plán na prodej části komerčních práv k mistrovství světa soukromým investorům. Prezident Gianni Infantino po vlně kritiky oznámil, že návrh končí. Výraznou roli sehrála hrozba bojkotu ze strany UEFA, kterou podpořily všechny její členské svazy.

Viďmanová si v Memphisu zahraje o první finále na okruhu WTA

Darja Viďmanová pokračuje v životním turnaji. Česká tenistka zvládla ve čtvrtfinále turnaje WTA v Memphisu třísetovou bitvu s domácí Katie Volynets a poprvé v kariéře postoupila mezi nejlepší čtyři hráčky podniku nejvyššího okruhu. Díky dalšímu cennému vítězství se zároveň výrazně přiblížila návratu mezi stovku světového žebříčku.

Emma Raducanu chybí v nominaci Británie. Její zdravotní stav vyvolává otazníky před US Open

Britská jednička Emma Raducanu se neobjevila v nominaci Velké Británie pro finálový turnaj Billie Jean King Cupu. Její absence znovu rozvířila spekulace o zdravotním stavu i o tom, zda stihne návrat na kurty před blížícím se US Open, kde bude vzpomínat na svůj senzační triumf z roku 2021.

UEFA hrozí bojkotem mistrovství světa. Spor s FIFA kvůli miliardám může změnit budoucnost fotbalu

Ve světovém fotbale vypukl bezprecedentní konflikt, který pokračuje už několik dní. UEFA jednomyslně odmítla plán prezidenta FIFA Gianniho Infantina otevřít komerční práva mistrovství světa soukromým investorům. Pokud světová federace od návrhu neustoupí, evropské reprezentace jsou připraveny bojkotovat všechny turnaje pořádané FIFA.

Českou fotbalovou reprezentaci povede Santi Denia

Česká fotbalová reprezentace má nového hlavního trenéra. Národní tým převzal španělský kouč Santi Denia, který podepsal dvouletou smlouvu s opcí na další dva roky. Dosavadní kouč mládežnických reprezentací Španělska a olympijských vítězů z Paříže se stal prvním zahraničním trenérem v historii českého národního mužstva.

Velký návrat je tady! Tomáš Nosek po 12 letech v NHL znovu oblékne dres Dynama Pardubice

Pardubice hlásí další výraznou posilu. Do mateřského klubu se po dvanácti letech vrací zkušený útočník Tomáš Nosek, který strávil poslední roky v NHL. Třiatřicetiletý odchovanec rozšíří kádr úřadujícího extraligového mistra a naváže na své předchozí úspěšné působení ve východočeském klubu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama