Více
  21.9 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Story á la Hollywood. Milán spasil brazilský Mesiáš, který dříve prodával ledničky

  Nebyl to jen zápas Manchesteru City a Paříže, který včera večer rozzářil televizní obrazovky fotbalových fanoušků do celém světě. Kromě bitvy dvou gigantů se na přední stránky novin dostal i příběh hráče AC Milán. Italský tým bojuje o postup ze skupiny Ligy mistrů a vydřel klíčovou výhru na hřišti Atlética Madrid. K té přispěl také brazilský Mesiáš.

  Dříve velké fotbalové jméno, které se každoročně rvalo o trofeje s domácí soutěži na Apeninském poloostrově, ale také v Lize mistrů. Bývalý sláva AC Milán se ale v posledních letech z klubu téměř vytratila. Maximem byla Evropská liga, titul vyhrál tým naposledy v sezoně 2010/11.

  Po Juventusu druhý nejúspěšnější italský klub se ale rozhodl, že dějiny opět změní. Postoupil do Ligy mistrů, hraje líbivý fotbal a stále drží naděje na postup ze skupiny milionářské soutěže. A to díky vítězství na půdě Atlética Madrid, které zdolalo AC nejtěsnějším rozdílem 1 ku 0.

  Pokud v kádru Milána existuje někdo, komu by se mělo po důležitém triumfu děkovat, je to hráč s téměř biblickým jménem Junior Messias. Jeho příběh je vážně neskutečný, a pokud by chtěli filmaři z Hollywoodu nějaký námět na životopisný snímek, měli by jeho kariéru rozhodně prozkoumat.

  Kurýr, který se stal profíkem ve 27 letech

  Brazilec začínal s fotbalem ve své domovině a hrával v dorostu Corinthians. Jak tomu tak bývá, podobně jako jeho krajané se i on přesunul do Evropy. Ne však za fotbalem, ale kvůli práci. Ještě do svých 25 let se živil jako člen doručovací společnosti, která rozvážela ledničky.

  Chodíval si kopat s peruánskými kamarády na předměstí Turína, o pár let později začal hrát pátou a čtvrtou ligu. Oblékal dres Chierri Calcio a AC Gozzano, s druhým jmenovaným pak postoupil do Série C, třetí a první profi soutěže v Itálii, a stal se fotbalistou. Ve svých 27 letech.

  Pak už to šlo celkem rychle. Nechal se přemluvit k profesionální kariéře, které se nejprve kvůli práci stranil, pak začal hrát ve druhé lize za Crotone a před letošní sezonou zaujal v Sérii A, kam s týmem postoupil, i bafuňáře z AC Milán. Tam se z něj stal jakýsi žolík.

  Neznámý hráč zachránil naděje Milána

  Když se řekne jméno Junior Messias, tápou i fanoušci AC. Po včerejším večeru už ale budou všichni vědět, o koho jde. Brazilec zatím za Milán nastoupil ve třech ligových zápasech, v Lize mistrů si odbyl debut. Ano, v prvním zápase dokázalo veledůležitý souboj rozhodnout.

  „Je to nejdůležitější a největší moment v mé kariéře, ale pokora je důležitá. Nesmím se nechat srazit kritikou, ani nadchnout komplimenty. Svůj gól věnuji své rodině a všem lidem, kteří ve mě věřili,“ svěřil se včerejší hrdina Rossoneri.

  Před svým svěřencem smekl i kouč Stefano Pioli. Zkrátka a dobře, fotbal často nemá logiku. Dokazuje ale, že když si jdete za snem, může se stát opravdu všechno.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.