Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Srovnáno. Golden State těžil z práce Curryho a obrany, Celtics druhý zápas nevyšel

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Finálová série NBA se po dvou zápasech v San Franciscu přesune do Bostonu. Průběžný stav po nočním zápase z neděle na pondělí je 1:1. Golden State vyrovnal stav díky střelecké formě hvězdného Stepha Curryho, který nasázel 29 bodů, důležitou roli sehrála také obrana. Ta dovolila Boston „jen“ 88 bodů.

  Stav po dvou zápasech finále basketbalové NBA je vyrovnaný. Na palubovce Goldenu State nejprve udeřil trochu překvapivě Boston, ve druhém zápase už se ale překvapení nekonalo. Warriors zvítězili jednoznačně 107:88 a srovnali krok s vítězem Východní konference. Recept na úspěch? Obrana a Curry.

  Na úvod finále se Bostonu dařilo v útoku, dal 120 bodů a došel si pro výhru. Na druhý pokus už ale tak produktivní nebyl, naopak Golden State v obranné fázi dominoval. „V útoku jsme neměli dostatečný pohyb a ani jsme se tolik nesnažili chodit do koše. Domácí odvedli skvělou práci v obraně, mimo jiné i na mě. Neměl jsem míče ani příležitosti skórovat,“ smutnil bostonský Horford.

  Nedařilo se jemu, nemastný výkon podal také White, Brown a nejlepší hráč Bostonu Tatum sami nedokázali hosty dovést k druhému vítězství. Top výkon předvedl na druhé straně Steph Curry. Díky 29 bodům, 6 doskokům a 4 asistencím mu tleskala celá hala. Jeho vinou se pojede na východní pobřeží USA s remízou.

  Famózní závěr

  Celkem 14 bodů včetně tří trojek nastřílel Curry v poslední fázi zápasu. Věděl, že jeho tým musí hrát, zodpovědnosti se ale chopil zejména on. Za ním byli ve statistikách dva hráči Bostonu, až pak další spoluhráč. „Věděli jsme, že musíme hrát, jako kdybychom měli nůž na krku,“ řekl po zápase.

  Skvělá poslední část zápasu v podání Warriors, ne zrovna ideální bostonská. Přesně to ví i White. „Je to velmi frustrující. Mluvíme o špatných třetích čtvrtinách v podstatě celé letošní play off, nastal ale čas, abychom také konečně něco změnili. Soupeř se dostal na koně a my o výhru přišli,“ smutnil.

  Série se přesouvá do Bostonu, kde budou na programu další dva zápasy.

  Finále play off NBA – 2. zápas:

  • Golden State vs. Boston 107:88 (31:30, 52:50, 87:64).

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS