16.3 C
    Čtvrtek 9. května 2024

Squashista Mekbib získal sedmý titul na okruhu PSA. Čepová si připsala první triumf

Velmi úspěšně pro domácí hráče dopadl squashový turnaj Brno Open 2024. Mezinárodní akce nižší kategorie Challenger tour měla ryze české obsazení ve finálových duelech. Svůj sedmý titul na okruhu PSA vyhrál Daniel Mekbib, který v brněnské Viktorii porazil Martina Švece. Naopak svůj první titul získala Michala Čepová, když porazila v pěti setech po velkém boji Karolínu Šrámkovou. Turnaj měl celkovou dotaci 6 tisíc dolarů.

Pro Mekbiba se jednalo o dvanáctou účast ve finále turnaje PSA. V cestě za ním porazil v semifinále dalšího reprezentačního kolegu Jakuba Solnického 3:1 na sety. To první nasazený Martin Švec se musel v pěti setech vypořádat s Anthonym Lepperem z Nového Zélandu. Finálový souboj týmových parťáků z Brna měl kromě prvního setu jednoznačný průběh. Mekbib první sadu ovládl 11:8 a v dalších dvou Švec zaznamenal pouze deset bodů dohromady.

Mekbib tak získal svůj sedmý titul na okruhu PSA. „Martin měl těžké zápasy ve čtvrtfinále a v semifinále. Věděl jsem, že když se budeme dostávat do delších výměn, tak to pro mě bude lepší. A to se přesně stalo. Šlo vidět, že se Martin nehýbal tak, jak je zvyklý. Já se pak snažil být hlavně aktivní na voleji a držet ho za sebou,“ rozebral finálový duel Mekbib, který zamíří na dvě akce do USA a Kanady. „V zámoří už jsem pár turnajů vyhrál, rád bych na triumfy navázal a získal další titul,“ troufá si.

Naopak do zcela prvního finále na okruhu PSA se v Brně Open probojovaly Michaela Čepová a Karolína Šrámková. Utkání mělo dramatický průběh, Čepová sice vedla 2:1 na sety, ale čtvrtý prohrála poměrem 6:11 a muselo se do rozhodující páté sady. V ní vedla 6:4 Šrámková, ale její soupeřka dokázala získat čtyři výměny za sebou a utkání pak dovést do vítězného konce. „Byl to hodně těžký zápas, Kája hrála velice dobře. Navíc mě nebylo úplně nejlépe, takže jsem moc ráda, že jsem to úspěšně zvládla. Bylo to fyzicky velmi náročné,“ popsala Čepová, která do turnaje vstupovala jako šestá nasazená, a nakonec získala svůj první PSA titul.

Určitě bude oslova, v kariéře jsem se dostala předtím nejvýše do semifinále na Novém Zélandu,“ dodala Čepová. Naposledy triumfovala česká squashistka na okruhu PSA před deseti lety zásluhou Lucie Fialové, na tento úspěch se podařilo navázat až díky Čepové.

Ve squashové Viktorii Brno se uspořádala mezinárodní akce po krátké době, v listopadu se tu odehrál prestižnější Czech Open. Není jisté, zda se Brno Open bude opakovat. „Naším hlavním cílem zůstává na další roky Czech Open, který se letos uskuteční poprvé v rámci světové tour. Organizování mezinárodních turnajů na našich kurtech je však jedna z našich velkých priorit,“ upřesnil Roman Švec, ředitel turnaje.

Kyren Wilson po vítězství na snookerovém šampionátu prozradil svůj další cíl

Dvaatřicetiletý snookerový šampion Kyren Wilson si po nedávném vítězství ve finále turnaje v Crucible dělá zálusk na post světové jedničky. Wilson, který porazil Jakea Jonese a získal ikonickou trofej a hlavní výhru 500 000 liber, se nyní ve světovém žebříčku vyšplhal na třetí místo.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.