-5.5 C
Czech
Neděle 11. ledna 2026
Ostatní sportySquashista Mekbib získal sedmý titul na okruhu PSA. Čepová si připsala první...

Squashista Mekbib získal sedmý titul na okruhu PSA. Čepová si připsala první triumf

Velmi úspěšně pro domácí hráče dopadl squashový turnaj Brno Open 2024. Mezinárodní akce nižší kategorie Challenger tour měla ryze české obsazení ve finálových duelech. Svůj sedmý titul na okruhu PSA vyhrál Daniel Mekbib, který v brněnské Viktorii porazil Martina Švece. Naopak svůj první titul získala Michala Čepová, když porazila v pěti setech po velkém boji Karolínu Šrámkovou. Turnaj měl celkovou dotaci 6 tisíc dolarů.

Pro Mekbiba se jednalo o dvanáctou účast ve finále turnaje PSA. V cestě za ním porazil v semifinále dalšího reprezentačního kolegu Jakuba Solnického 3:1 na sety. To první nasazený Martin Švec se musel v pěti setech vypořádat s Anthonym Lepperem z Nového Zélandu. Finálový souboj týmových parťáků z Brna měl kromě prvního setu jednoznačný průběh. Mekbib první sadu ovládl 11:8 a v dalších dvou Švec zaznamenal pouze deset bodů dohromady.

Mekbib tak získal svůj sedmý titul na okruhu PSA. „Martin měl těžké zápasy ve čtvrtfinále a v semifinále. Věděl jsem, že když se budeme dostávat do delších výměn, tak to pro mě bude lepší. A to se přesně stalo. Šlo vidět, že se Martin nehýbal tak, jak je zvyklý. Já se pak snažil být hlavně aktivní na voleji a držet ho za sebou,“ rozebral finálový duel Mekbib, který zamíří na dvě akce do USA a Kanady. „V zámoří už jsem pár turnajů vyhrál, rád bych na triumfy navázal a získal další titul,“ troufá si.

Naopak do zcela prvního finále na okruhu PSA se v Brně Open probojovaly Michaela Čepová a Karolína Šrámková. Utkání mělo dramatický průběh, Čepová sice vedla 2:1 na sety, ale čtvrtý prohrála poměrem 6:11 a muselo se do rozhodující páté sady. V ní vedla 6:4 Šrámková, ale její soupeřka dokázala získat čtyři výměny za sebou a utkání pak dovést do vítězného konce. „Byl to hodně těžký zápas, Kája hrála velice dobře. Navíc mě nebylo úplně nejlépe, takže jsem moc ráda, že jsem to úspěšně zvládla. Bylo to fyzicky velmi náročné,“ popsala Čepová, která do turnaje vstupovala jako šestá nasazená, a nakonec získala svůj první PSA titul.

Určitě bude oslova, v kariéře jsem se dostala předtím nejvýše do semifinále na Novém Zélandu,“ dodala Čepová. Naposledy triumfovala česká squashistka na okruhu PSA před deseti lety zásluhou Lucie Fialové, na tento úspěch se podařilo navázat až díky Čepové.

Ve squashové Viktorii Brno se uspořádala mezinárodní akce po krátké době, v listopadu se tu odehrál prestižnější Czech Open. Není jisté, zda se Brno Open bude opakovat. „Naším hlavním cílem zůstává na další roky Czech Open, který se letos uskuteční poprvé v rámci světové tour. Organizování mezinárodních turnajů na našich kurtech je však jedna z našich velkých priorit,“ upřesnil Roman Švec, ředitel turnaje.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Vejmelka jako první brankář sezony dosáhl na 20 výher

Karel Vejmelka dotáhl Utah k vítězství 4:2 nad St. Louis a jako první gólman v této sezoně NHL zapsal dvacátou výhru. Zastavil 26 střel, po zápase bral ocenění třetí hvězdy a rychlostí, s jakou se k metě dostal, se zařadil hned za Dominika Haška.

Ledecká otevřela olympijský rok desátým místem, Vonn znovu vyhrála v Zauchensee

Ester Ledecká vstoupila do olympijského roku 2026 děleným desátým místem ve sjezdu v Zauchensee. Na vítěznou Lindsey Vonn ztratila 75 setin, od pódia ji dělilo 27 setin. Americká legenda si dojela pro 84. triumf ve Světovém poháru a posunula vlastní rekord nejstarší vítězky závodu na 41 let a 84 dní.

Martina Sáblíková byla na ME čtvrtá

Martina Sáblíková se po pěti letech vrátila na mistrovství Evropy a hned v úvodním závodě sahala po další medaili. Na trati 3000 metrů v polském Tomaszówě Mazowieckém dojela čtvrtá, od bronzu ji dělily něco přes dvě sekundy. Vyhrála Norka Ragne Wiklundová a předvedla výkon, který závod jasně rozvrstvil.

Aryna Sabalenka znovu ve finále Brisbane, o titul si zahraje s Martou Kostyuk

Světová jednička Aryna Sabalenka postoupila do finále turnaje Brisbane International už potřetí za sebou. V semifinále porazila Karolínu Muchovou 6:3, 6:4 a potvrdila, že její forma před nadcházejícím Australian Open je velmi silná. Fanoušci se mají rozhodně na co těšit. 

Tyson Fury si se svou vahou rozhodně neláme hlavu 

Bývalý mistr světa těžké váhy Tyson Fury se ostře ohradil proti komentářům, které zpochybňují jeho fyzickou kondici během přípravy na návrat do ringu. Sedmatřicetiletý Brit, jenž nedávno oznámil comeback v roce 2026, vzkázal kritikům, že nadváha mu v minulosti nikdy nebránila porážet ty nejlepší.

Littler podepsal rekordní sponzorskou smlouvu v hodnotě 560 milionů korun

Luke Littler znovu potvrdil, že je největší hvězdou současných šipek. Krátce po obhajobě titulu mistra světa podepsal s firmou Target Darts dlouhodobou smlouvu, která má být největší v historii tohoto sportu. Osmnáctiletý Angličan tak posouvá hranice nejen na terči, ale i mimo něj.

Muchová v Brisbane skolila Rybakinu a v semifinále jde na Sabalenku

Karolína Muchová pokračuje ve skvělém startu sezony. Ve čtvrtfinále turnaje v Brisbane porazila Jelenu Rybakinu 6:2, 2:6 a 6:4 a zahraje si o finále proti světové jedničce Aryně Sabalence, která na akci obhajuje titul. Češka zvládla rozhodující chvíle ve třetím setu a ukončila soupeřce vítěznou sérii.

Nečas a MacKinnon rozebrali Ottawu, Boston vyhrál i díky asistencím Pastrňáka a Zachy

Colorado se vrátilo k dominanci a rozstřílelo Ottawu 8:2. Martin Nečas pomohl gólem a asistencí. Bodově se připomněli i další Češi, David Pastrňák a Pavel Zacha přihráli u výhry Bostonu 4:1 nad Calgary, Tomáš Hertl nasbíral dvě asistence při obratu Vegas proti Columbusu 5:3. V brankovišti se ukázali také Dan Vladař a David Rittich, oba chytali výborně, ale na výhru to nestačilo.

Aryna Sabalenka kritizuje kalendář WTA. Turnaje bude vynechávat i za cenu sankcí

Světová jednička Aryna Sabalenka se ani v nadcházející sezoně nechystá slepě plnit nabitý program ženského tenisového okruhu. Otevřeně přiznala, že znovu plánuje vynechat některé turnaje, a to navzdory tomu, že jí za to s největší pravděpodobností hrozí sankce ze strany WTA. Podle běloruské hvězdy je současný kalendář extrémně náročný a dlouhodobě neudržitelný, zejména s ohledem na zdraví hráček.

Prokop na Dakaru znovu zazářil a v páté etapě skočil třetí

Martin Prokop se ve 48. ročníku Rallye Dakar vrátil do tempa, v páté etapě zajel třetí čas a posunul se na 10. místo celkově. Po středečním zaváhání se letos už potřetí dostal mezi nejrychlejší trojici a znovu se přiblížil špičce. V čele zůstává Jihoafričan Henk Lategan, na kterého český jezdec ztrácí necelých dvacet minut.

Dalton Smith chce v Brooklynu zlomit obávaného ranaře. Míří na mistrovský pás WBC

Britský profesionální boxer Dalton Smith stojí před životní příležitostí. O víkendu ho v newyorském Brooklynu čeká souboj, který může definitivně změnit jeho kariéru i postavení na světové boxerské scéně. V hale Barclays Center vyzve portorického šampiona Subriela Matíase v boji o titul mistra světa organizace WBC v superlehké váze.

Vejmelka zhasl Ottawu a Faksa gólem v oslabení nastartoval Dallas

Karel Vejmelka prožil další večer, který se v Utahu nezapomíná. Zastavil 32 střel Ottawy a dovedl Mammoth k výhře 3:1, navíc ho novináři zvolili první hvězdou zápasu. Radek Faksa zase otevřel skóre ve Washingtonu gólem v oslabení a Dallas po šesti porážkách zabral, vyhrál 4:1.

Neymar prodloužil smlouvu se Santosem. Ve hře je místo na mistrovství světa

Brazilský útočník Neymar prodloužil smlouvu se Santosem do konce roku 2026 a jasně tím naznačil, jaký je jeho další cíl. Po návratu do mateřského klubu chce definitivně překonat vleklé zdravotní problémy, znovu se dostat do herního tempa a přesvědčit trenéra reprezentace, že si zaslouží místo v kádru Brazílie pro nadcházející mistrovství světa.

Pastrňák se posunul na druhé místo mezi českými střelci NHL

David Pastrňák znovu ukázal, jak výjimečný střelec je. V Seattlu dal dva góly a v historické české tabulce se posunul na druhé místo. Na kontě má už 410 branek, předstihl Patrika Eliáše a před sebou vidí už jen Jaromíra Jágra. Boston ale zápas nezvládl a odjel s porážkou 4:7.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama