Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Sportovní Oscary s Messim v hlavní roli. Argentinec převzal hned dvě ceny

  V pařížském pavilonu Vendome se o víkendu rozdávaly ceny Laureus, kterým se přezdívá „sportovní Oscary“. Hlavní hvězdou se stal Lionel Messi, který jako první člověk v historii převzal během galavečera ceny celkem dvě. Jednu individuální a jednu týmovou jakožto kapitán argentinské reprezentace, která ovládla mistrovství světa.

  Kolem Lionela Messiho bylo v posledních týdnech pořádně rušno. A ne zrovna v pozitivním duchu. Po porážce s Lorientem Messi odletěl do Saudské Arábie a měl vynechat trénink. Bohužel pro něj ale nikdo z vedení klubu o jeho výletě nevěděl. Následoval trest, Messi byl na dva týdny vyřazen z kádru a nemohl hrát ani trénovat.

  Na konci minulého týdne se Messi omluvil a vrátil se zpět. Nedlouho po tom se řešila další věc, Messi začal být zmiňován v souvislosti s odchodem do Saudské Arábie a Al Hilálu. Podle zpráv z francouzských a španělských médií by měl dostávat dvakrát víc než Cristiano Ronaldo, pak se ale jakékoliv spekulace ukázaly jako milné.

  Laures pro Lea

  Po návratu do tréninku se Messi představil na udělování cen Laureus v pařížském pavilonu Vendome. V hlavním městě Francie argentinský fotbalista znovu přepsal dějiny. Stal se vůbec prvním člověkem, který během galavečera převzal „sportovní Oscary“ hned dva. Nejprve individuální cenu, pak týmovou.

  „Je to mimořádné ocenění. Zvlášť proto, že se světové sportovní ceny Laureus letos udělují v Paříži, ve městě, které mou rodinu přivítalo v roce 2021, když jsme sem přišli. Chci poděkovat všem svým spoluhráčům. Nejen těm z národního týmu, ale také z PSG. Nic z toho bych nedosáhl sám a jsem rád, že se o to všechno s nimi můžu podělit,“ pronesl útočník Paris Saint-Germain.

  Lionel Messi získal cenu pro sportovce roku, pak převzal také cenu pro nejlepší tým roku. Tu získala argentinská fotbalová reprezentace, které byl Messi kapitán. Na mistrovství světa na konci loňské roku urvala titul pro světové šampiony. Nejlepší sportovkyní se stala jamajská atletka Shelly-Ann Fraserová-Pryceová, která ovládla sprint na 100 metrů na mistrovství světa, cenu za průlom roku převzal loňský šampion US Open Carlos Alcaraz, cenu za comeback roku získal dánský fotbalista Christian Eriksen.

  Sledujte nás na sítích