Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Sportovce roku ovládl judista Lukáš Krpálek. V kolektivech uspěli basketbalisté

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Středeční večer přinesl anketu Sportovec roku 2021. Už potřetí se stal králem judista Lukáš Krpálek, který v končícím kalendářním roce získal druhou zlatou olympijskou medaili, když triumfoval v nejtěžší váhové kategorii na hrách v Tokiu.

  Olympijští vítězové, nejlepší střelec EURA či grandslamová šampionka. Letošní ročník Sportovce roku 2021 přinesl opravdu nabitou desítku sportovců, kteří se na galavečeru uváděném Danielou Písařovicovou dozvěděli konečné pořadí.

  Tradičně se vyhlašovaly také jiné kategorie. Jako první se Junior roku, kterým se stal desetibojař František Doubek. Na juniorském MS v Keni vybojoval zlatou medaili. Druhá skončila tenistka Linda Nosková, třetí vodní slalomářka Klára Kneblová.

  V kolektivech skončili první basketbalisté, kteří se po skvěle zvládnuté kvalifikaci probojovali na olympijské hry do Tokia. Představili se na nich poprvé od roku 1980. Druhá skončila česká fotbalová reprezentace (čtvrtfinále na EURU 2020), bronz obsadily hokejistky ČR (poprvé v historii postoupily na zimní olympijské hry).

  Cenu za oddanost sportu dostal trenér Aleš Suk, sportovní legendou se stal zápasník Vítězslav Mach.

  Tenistka Krejčíková zazářila

  V jednotlivcích obsadila desátou pozici Ester Ledecká, před ní postupně skončili oštěpař Jakub Vadlejch, sportovní střelec David Kostelecký, fotbalista Patrik Schick, biatlonistka Markéta Davidová, deblová tenisová dvojice Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou a sportovní střelec Jiří Lipták.

  Bronz získal vodní slalomář Jiří Prskavec, druhá skončila tenistka Barbora Krejčíková, která zažila famózní sezonu. „Nerada prohrávám, takže mě mrzí, že jsem druhá. Je to pro mě ale motivace, abych příští rok skončila první,“ řekla na dálku Krejčíková.

  Anketu tak nakonec ovládl judista Lukáš Krpálek, který v létě dokázal v Tokiu obhájit olympijské zlato, tentokrát v nejtěžší váhové kategorii. „Nesmírně si tohoto ocenění vážím. Kdyby to bylo na mně, tak bych vítěznou korunku dal všem, protože si ji všichni, co jsou tady v sále, zaslouží. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mě podporují a pomáhají mi k úspěchům a snům, které si plním,“ řekl na pódiu.

  Nejlepší desítka sportovců:

  1. Lukáš Krpálek (judo)
  2. Barbora Krejčíková (tenis)
  3. Jiří Prskavec (vodní slalom)
  4. Jiří Lipták (sportovní střelba)
  5. Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková (tenis)
  6. Markéta Davidová (biatlon)
  7. Patrik Schick (fotbal)
  8. David Kostelecký (sportovní střelba)
  9. Jakub Vadlejch (atletika)
  10. Ester Ledecká (snowboarding, sjezdové lyžování)

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ