Spicy Pája má být tahákem pro konec roku v O2 areně. Jeho sebevědomí ale spíš provokuje než inspiruje. Ještě netrénoval, ale už si říká o zápasníky s bilancí. A reakce? Kritika, výzvy i výsměch.
Když Oktagon ohlásil návrat do pražské O2 areny, hned přihodil i první jméno. V kleci se má ukázat Pavel Tóth, vítěz posledního Survivoru. Reality show mu přinesla slávu, MMA zatím jen kontroverzi. A to ani nezačal trénovat naplno.
Tóth si v podcastu Karlose Vémoly věřil až do nebes. Mluvil o tvrdé vizualizaci, chtěl soupeře s minimálně sedmi výhrami a prohlásil se za „legendu, kterou nikdo nechtěl psát“. To zvedlo ze židle nejen fanoušky, ale hlavně profesionály.
Michal Vančura ze Spejbl Gymu se na Instagramu rozohnil. „Jestli hledáte soupeře pro tohohle kr*pla, tak u nás v dětském oddíle jich mám minimálně deset, kteří mu zarazí nos do mozku.“ Kritika přišla i od zkušeného Andrého Reinderse. Podle něj je Pájova výzva na hranici idiocie.
Tóth ale dál šlape na plyn. S Vémolou už údajně sparoval. Důkaz? Video na Instagramu, zatím bez detailů. Vémola k tomu dodal: „S tímhle člověkem trávím až podezřele moc času. Ale makáme.“
Na zápas s ním si mezitím řekl i irský bijec Denis Frimpong s bilancí 6-2. Jeho přestřelky s Pájou by podle fanoušků stály za to. Na sociálních sítích nechyběla ani poznámka českého bojovníka Petera Gabala, který jen suše přihodil smajlíky.
Do hry vstoupil i šampion Will Fleury. Ten by si na Tótha s chutí došlápl. Prý by z něj udělal jen spícího Páju. A podle insiderů není jediný, kdo se organizátorům s podobným návrhem ozval. Všichni cítí příležitost zazářit.
Oktagon tím každopádně rozvířil vody. Možná je to kalkul, jak v době bez Vémoly přitáhnout pozornost. Funguje to. Fanoušci debatují, sdílejí, sledují. I když zdaleka ne všichni s respektem.
Kdo nakonec proti Pájovi nastoupí, se teprve uvidí. Jasné je jen to, že jeho MMA debut bude ostře sledovaný. A možná taky hodně krátký.