-7.4 C
Czech
Sobota 31. ledna 2026
FotbalSpasitel Ronaldo? To sotva. Portugalec se trápil, pak uhnul ve zdi. Neodpustitelné,...

Spasitel Ronaldo? To sotva. Portugalec se trápil, pak uhnul ve zdi. Neodpustitelné, kroutí hlavou Capello

Italské město Turín, nebo tedy alespoň jeho část, která drží pěsti Juventusu, musela zkousnout hořkou pilulku. Na cestě do dalšího kola Ligy mistrů se místnímu výběru postavilo Porto. A gigant nepochopitelně a absolutně selhal. Řeší se hlavně případ „CR7 a zeď“. Právě Portugalec totiž na vyřazení nese obří vinu.

Portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo? To je ztělesnění úspěchu, gólů a věčné slávy. V barvách „rudého“ Manchesteru získal Zlatý míč, vyhrál, co se dalo, a obdobně na tom byl i v Realu Madrid. Už před třemi lety ale hledal fotbalista novou výzvu – a tu našel v Itálii.

Přesněji v Juventusu Turín, kde prezidentuje český legionář Pavel Nedvěd. Ronalda dotáhli na Apeninský poloostrov kvůli jednomu jedinému cíli – ten ale „Stará dáma“ ne a ne splnit. Ligová scéna? Tam se v předešlých dvou letech dařilo a dva tituly jsou toho důkazem.

Osmifinále Ligy mistrů – Juventus vs. Porto:

Jenomže letos to začalo skřípat, Juve totiž tabulce nevévodí a může se klidně stát, že po 9 letech na nejcennější kov nedosáhne. Ale vraťme se k Lize mistrů. Tu Italové vyhráli jen jedinkrát a právě Ronaldo měl s naháněním „ušatého“ poháru pomoct.

Ani to ale nevychází podle přestav. Před dvěma lety byl nad síly Ronalda amsterdamský Ajax, vloni ne zrovna nadupaný Lyon. A prokletí nezlomil Portugalec ani do třetice. Tentokrát italský klub nestačil ve dvojzápase na outsidera z Porta.

Prokletá „LIGA MISTRŮ“

A to to vypadalo celkem dobře. Juventus smazal manko 1:2 z portugalské metropole a mířil do prodloužení. Tam navíc Portugalci hráli kvůli vyloučení o deseti, jejich šance se tak výrazně ztenčily. Pak ale přišla ojedinělá situace a přímý kop Porta z celkem slušné dálky. K údivu všech ale skončil v síti a bylo jasné, že tohle Italové už nezvládnou.

Kromě parádní rány se ale řeší hlavně Ronaldo a jeho funkce ve zdi. Proti míči se totiž otočil a z velké části zapříčinil jeho cestu do brány. „Máme vybrané hráče, kteří mají jít do zdi. Nikdy předtím se nestalo, že by se otočili zády. Možná si mysleli, že je to daleko od brány a necítili nebezpečí. Byla to však chyba,“ prohlásil po zápase trenér Andrea Pirlo.

Jeho bojácnost nechápou ani bývalý fotbalisté nebo věhlasní trenéři. „Konečně jsme našli něco, co Ronaldo nedokáže. A to stát pořádně ve zdi,“ smál se bývalý anglický útočník Gary Lineker. „Je to neodpustitelná chyba. Za mých časů šli do zdi hráči, kteří se nebojí balonu. Tito se ho naopak báli, odskočili a ještě se otočili,“ nechápal kouč Fabio Capello.

Jedno je jasné, Juventus na úspěch v Lize mistrů musí čekat i dál. A co s Ronaldem? Jeho kouzlo zřejmě nefunguje a gigantický plat by měli v klubu pořádně promyslet. Není lepší investovat do mládeže, než dotovat stárnoucí hvězdu?

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Rybakina vyhrála Australian Open, po třísetové bitvě zlomila Sabalenku

Jelena Rybakina má titul z Australian Open. Ve finále porazila světovou jedničku Arynu Sabalenku 6:4, 4:6, 6:4 a zapsala druhý grandslamový triumf kariéry. Zároveň si vzala zpět finálovou porážku z Melbourne z roku 2023. Po Wimbledonu 2022 tak slaví další velký večer a potvrdila, že umí zvládat i zápasy na hraně.

Zacha se zranil, olympiádu ale zatím neohrožuje

Pavel Zacha v Bostonu znovu ukázal, jak důležitý umí být, jenže zápas s Philadelphií pro něj skončil předčasně. Při výhře 6:3 dal gól, ve druhé třetině ale odstoupil kvůli problémům v horní části těla. V Bostonu teď počítají s tím, že český útočník nejspíš vynechá nedělní utkání v Tampě.

Bobb odchází z Manchesteru City do Fulhamu, podepsal na pět a půl roku

Oscar Bobb mění dres v rámci Premier League. Dvaadvacetiletý norský záložník přestoupil z Manchesteru City do Fulhamu a v Londýně podepsal smlouvu na pět a půl roku. Cíl je jasný, pravidelně hrát a nabrat tempo směrem k letnímu mistrovství světa. Fulham za něj zaplatil částku pohybující se kolem 31 milionů eur, případně 27 milionů liber.

Vonn si v Crans Montaně poranila koleno a sjezd nakonec nedojel nikdo

Poslední sjezd Světového poháru před olympijskými hrami v italském středisku Cortina d’Ampezzo poznamenaly pády hned několika závodnic. Lindsey Vonn po nárazu do sítě dojela do cíle jen s velkými obtížemi a držela se za levé koleno, pořadatelé pak závod kvůli dalším pádům a zhoršujícím se podmínkám zrušili. Ester Ledecká se na trať vůbec nedostala.

Krejčí zpátky v základu, Atlanta přesto narazila na Houston

Vít Krejčí se po dvou týdnech vrátil do základní sestavy Atlanty, jeho devět bodů ale nezastavilo porážku s Houstonem 86:104. Oslabení Hawks tím ukončili sérii čtyř výher. Prohrály také Oklahoma City v Minnesotě a Detroit ve Phoenixu. V Dallasu zazářil nováček Cooper Flagg 49 body, jenže Charlotte to v koncovce urvala díky Konu Knueppelovi. Philadelphia pak uspěla v dramatické koncovce proti Sacramentu.

Anthony Joshua se emotivně rozloučil s přáteli, kteří zahynuli při autonehodě

Anthony Joshua veřejně promluvil o tragické události, která jej hluboce zasáhla nejen lidsky, ale i profesně. Bývalý mistr světa v těžké váze vzdal emotivní hold dvěma blízkým přátelům a členům svého týmu, Sinovi Ghamimu a Latifu „Latz“ Ayodelemu, kteří zahynuli při autonehodě v Nigérii. Joshua byl v době nehody ve stejném vozidle a sám utrpěl lehká zranění.

Carlos Alcaraz zvítězil. Po epickém boji se Zverevem je poprvé ve finále Australian Open

Carlos Alcaraz musel v semifinále Australian Open sáhnout na absolutní dno svých fyzických i psychických sil. Přesto se mu podařilo zvládnout jeden z nejdramatičtějších zápasů posledních let a po pětihodinové bitvě porazit Alexandera Zvereva. Španělský tenista zvítězil 6:4, 7:6, 6:7, 6:7, 7:5 a poprvé v kariéře si zahraje finále v Melbourne.

Dobeš vychytal Nečasovo Colorado a Zacha skóroval za Boston

Češi znovu výrazně promluvili do dění v NHL. Pavel Zacha dal gól při výhře Bostonu 6:3 nad Philadelphií, ve druhé třetině ale odstoupil s potížemi v horní části těla. Jakub Dobeš zastavil 26 střel a pomohl Montrealu k výhře 7:3 nad Coloradem, navíc si vysloužil ocenění druhé hvězdy zápasu. Ve zbytku noci se řešil i obrat Caroliny proti Utahu, smolný závěr Karla Vejmelky, těsná porážka Lukáše Dostála ve Vancouveru a asistence Tomáše Hertla u divokého comebacku Vegas.

Šok na World Masters. Van Gerwen vypadl hned první večer

Michael van Gerwen zažil na World Masters v Milton Keynes tvrdý pád. Trojnásobný mistr světa vypadl hned v úvodním kole a turnaj tak přišel o jedno z největších jmen už první večer.

Další hráč z Premier League pro Spartu, Sonne míří na půlroční hostování

Sparta získala na půlroční hostování pravého obránce Olivera Sonne Christensena z Burnley. Pětadvacetiletý rodák z Dánska má také peruánský pas díky babičce a za Peru už nastoupil třináctkrát. Na Letné má zalepit místo po Ángelu Preciadovi, který odešel do Atlétika Mineiro. Dohoda neobsahuje opci na přestup a Sonne tak zatím přichází jen do konce sezony.

Szabová přišla o titulovou soupeřku a Oktagon řeší velké dilema

Turnaj v Ostravě přišel o plánovanou titulovou bitvu. Lucia Szabová měla 14. února v Ostravar Areně útočit na druhý pás, jenže Leidiane Fernandes z boje kvůli zranění vypadla. Oktagon teď řeší, zda najde náhradu, a fanouškům se okamžitě nabízí jediné velké jméno, Lucie Pudilová. Jenže ta nastoupí už tuto sobotu ve Stuttgartu proti Katharina Lehner.

Krejčí pomohl pěti body a Atlanta přidala čtvrtou výhru v řadě

Atlanta Hawks zvládli další těžký večer a v Bostonu porazili Celtics 117:106. V NBA tak natáhli vítěznou sérii na čtyři zápasy. Vít Krejčí odehrál šest minut a stihl pět bodů. Cleveland zároveň rozebral LA Lakers 129:99, LeBron James při vzpomínkovém videu plakal a po utkání připustil, že možná viděl Cleveland naposledy jako host.

Serena Williams nevylučuje návrat na tenisové kurty. Legendární Američanka znovu budí spekulace

Jedna z největších osobností světového tenisu Serena Williams opět rozvířila debatu o možném návratu do profesionálního sportu. Přestože po US Open 2022 oficiálně ukončila kariéru, nyní odmítá comeback jednoznačně vyloučit. Nedávná vyjádření i administrativní kroky třiadvacetinásobné grandslamové vítězky znovu vyvolaly pozornost fanoušků i odborné veřejnosti.

Šampion WBA Gervonta Davis skončil v rukou policie. Po dvoutýdenním pátrání byl zatčen v Miami

Úřadující mistr světa organizace WBA v lehké váze Gervonta Davis byl ve středu zatčen v Miami v souvislosti s vážnými obviněními z domácího násilí. K jeho zadržení došlo po zhruba dvoutýdenním pátrání, do něhož se zapojily místní policejní složky i federální úřady. Americký boxer, patřící dlouhodobě mezi největší hvězdy profesionálního boxu, tak znovu čelí výrazným problémům mimo ring.

Sabalenka smetla Svitolinu a je počtvrté v řadě ve finále Australian Open

Aryna Sabalenka prošla přes Elinu Svitolinu ve dvou setech a znovu si zahraje o titul v Melbourne. Světová jednička vyhrála 6:2 a 6:3, letos dál neztratila ani set. V sobotním finále narazí na vítězku duelu Jessica Pegula proti Elena Rybakina.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama