16.3 C
    Sobota 27. července 2024

Sparta v Kodani bez gólů. Vyrovnaný boj, v závěru kouzlil brankář Vindahl

3.předkolo Ligy mistrů je v polovině, ale zatím není ani naznačeno, kdo by mohl jít dál. Sparta remizovala v Kodani 0:0, což je nadějný výsledek do odvety. Nakonec se jedná spíše o zlatý bod, protože po vyrovnaném průběhu tahal zázračné zákroky z klobouku brankář Vindahl. Zápas na Letné se hraje v úterý 15.08. od 19 hodin.

Jeden z otazníků úterního zápasu určitě byl, jak si povede brankář Vindahl, kterého čekal teprve druhý duel ve sparťanských barvách. Proti Pardubicím inkasoval dvě branky ze dvou střel. Ale v úterním večeru byl nakonec za hrdinu.

V sestavě bylo jedno překvapení, kdy na pravém kraji obrany nastoupil Jan Mejdr místo Tomáše Wiesnera. Nástup měla lepší Kodaň, držela míč, první gólovku ale měla Sparta. Haraslín pelášil sám na branku, dal kličku i brankáři, ale dostihl ho krajní obránce a slovenský křídelník upadl, takže vůbec nezakončil.

Po půl hodině se rudým ulevilo. Šanci měl Bardghji, ale z malého vápna jen orazítkoval břevno. Jinak se hrál první poločas klasický pohárový první zápas. Vyčkávání, zatažené obrany a pomalá rozehrávka. Zkrátka žádný kvapík dopředu. Kodaň však byla určitě lepší dopředu než dozadu. Šanci měl v závěru půle i Kuchta, ale bohužel pro Spartu mířil do boční sítě. První půle tak zaslouženě skončila remízou.

Na začátku druhé půle byla Sparta aktivnější a z toho pramenil i krásný Mejdrův volej, ale polský gólman Grabara předvedl efektní zákrok. V zajímavé pozici byl i Kairinen, ale netrefil ideálně balón. V těchto momentech byl pravděpodobnější gól spíše v kodaňské síti.

Domácí favorit dlouho spal a připomněl se až v 70. minutě, kdy se střelou vedle ukázal Goncalves. Další velkou šanci druhé půle měl švédský reprezentant Claesson, který ve vzduchu zasáhl míč hrudí a od ní šel míč do břevna. Už podruhé tak sparťanskému brankáři Vindahovi pomohlo břevno. A šance začaly přibývat. Největší v 80. minutě, kdy brankář Vindahl vytáhl dvojí superzákrok a ukázal, že může být pro Spartu oporou. Navíc celý zápas byl velmi suverénní v rozehrávce. Jednu šanci v závěru chytil i Kuchta, když zblokoval zřejmě gólovou střelu Achouriho. Zápas tak skončil remízou 0:0.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.