18.6 C
    Sobota 27. července 2024

Sparta obracela šílený zápas, slavila i Viktoria. Bohemians přepisovali historii

Fotbalisté Sparty Praha napravili zaváhání z Olomouce a porazili na Letné Mladou Boleslav 4:1. A to i přesto, že od 3. minuty prohrávali. Obrat z 0:1 předvedla i Plzeň, ta nakonec vyhrála v Brně 3:1. A na čtvrté místo FORTUNA:LIGY poskočili klokani, kteří v lize po 13 letech porazili Hradec Králové.

Svěřenci kouče Briana Priskeho byli po remíze se Sigmou pod palbou kritiky. Trenér na Hané nenasadil do základu žádnou ze zimních posil, to se ale nyní změnilo. Na letenském pažitu se od začátku představil Kairinen, do hry poté zasáhl i Mabil.

A právě finský hráč v 6. minutě vyrovnával na 1:1. Podobně jako Tomič, jenž posílal tým z města aut do vedení střelou z dálky, se i Kairinen prosadil přesným projektilem k tyči zpoza vápna. Na 2:1 pak zvýšil Ladislav Krejčí, ten proměnil penaltu.

Sparta se potýkala s mnohými nepřesnostmi, zápas byl plný chyb, které mohly skončil pro domácí fatálně. Fanoušky uklidnil až v závěru bulharský forvard Martin Minchev. Sváteční střelec z jedenáctkou na zádech totiž proměnil dva samostatné úniky a uzavřel na konečných 4:1 pro Spartu.

Jedlička stále s nulou

Bohemka září. Na jaře ještě nedostala gól, k čemuž přispívá fantastickými zákroky spolehlivý golman Martin Jedlička, jenž je u klokanů na hostování z Plzně, a Bohemka navíc vyhrála oba zápasy, konkrétně poměrem 2:0. Proti Hradci navíc hrála téměř celý poločas v deseti.

Skóre v Mladé Boleslavi, kde votroci hrají, otevřel v 7. minutě kapitán Lukáš Hůlka, na jeho trefu navázal pak těsně před poločasovou pauzou Václav Drchal. Zkraje půle druhé pak obdržel za podražení druhou žlutou kartu Köstl, Hradec Králové se ale neprosadil, a tak Bohemians vyhráli nad klubem z východu Čech v lize po 13 letech. A navíc skočili na čtvrté místo v tabulce.

Vítězství si připsala na jaře poprvé Plzeň. Viktoria v Brně brzy prohrávala po gólu mladičkého Ševčíka, nicméně ve druhé pětačtyřicetiminutovce zavelel k obratu Bucha. V 69. minutě zvýšil na 2:1 Kopic a konečný stav 3:1 zařídil v 90+7. minutě Vlkanova.

Viktoriáni jsou nyní druzí, na vedoucí Slavii ztrácí jediný bod. Sparta je třetí, bodů má 36 a na Plzeň jí zbývá bodů šest. A na čtvrtou příčku dohopsali klokani z Vršovic, ti doposud získali 28 bodů.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.