10.8 C
    Středa 24. dubna 2024

Sparta doma nastřílela pět gólů, Dynamo opět vyhrálo venku. Baník přehrál Slovácko

Fotbalová FORTUNA:LIGA postupně míří do svého podzimního finiše. Ve dvanáctém kole slavila vítězství pražská Sparta, která posledním Pardubicím nasázela pět branek. Uspěly i České Budějovice, které si na hřištích soupeře připsaly už čtvrtou výhru v sezoně.

Sobotní program v nejvyšší české soutěži zakončoval souboj na Letné, ve kterém Sparta hostila poslední tým ligy z Pardubic. Favorit zápasu měl hned od úvodu navrch. Skóre otevřel v osmé minutě, Sorensen, ovšem za sedm minut srovnal Janošek.

Ještě do poločasu vrátil vedení domácím čtvrtou brankou v sezoně Kuchta. Nakonec vítěznou trefu obstaral v šedesáté minutě Sadílek, v dresu Sparty se prosadili ještě Minčev a Wiesner. Za hosty po pár vteřinách na hřišti snižoval Sychra.

Tři body do tabulky si připsalo také Dynamo. Po bezbrankovém úvodním poločase se prosadili Hellebrand a v závěru Čmelík, čímž svému týmu zajistili druhou venkovní výhru v řadě. Teplice doma nebodovaly poprvé od poloviny srpna.

Vítězný vstup Pavla Hapala

Uspěl také Hradec Králové, který pokračuje v dobrých výkonech. V azylu v Mladé Boleslavi porazil Zbrojovku Brno, když o výhře 2:1 rozhodl až v samém závěru Vašulín. Východočeši se rázem posunuli na čtvrté místo tabulky FORTUNA:LIGY.

Vítěznou premiéru na lavičce Baníku Ostrava zažil kouč Pavel Hapal. Jeho noví svěřenci si doma poradili s účastníkem evropských pohárů Slováckem, které ve čtvrtek senzačně triumfovalo na stadionu francouzského Nice.

Už v šesté minutě se poprvé v sezoně trefil Ladislav Almási, premiérovou trefu v dresu Baníku si rovněž v prvním poločase připsal Srdjan Plavšič. Hosté dohrávali přes polovinu utkání v deseti, protože v rozmezí necelých dvou minut se nechal vykartovat Jan Kalabiška.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.