FotbalSouček a spol. přetlačili Liverpool, derby ovládli Citizens. Vydra obral o body...

Souček a spol. přetlačili Liverpool, derby ovládli Citizens. Vydra obral o body Chelsea

Šlágrem jedenáctého kola Premier League bylo bezesporu derby legendárních klubů z Manchesteru. Zápas nabídl jednostrannou show ze strany Citizens, kteří si odvezli z Old Trafford tři body za výhru 2:0. Nicméně o fotbalově zajímavější zápas se postaral West Ham, neboť dokázal porazit doma Liverpool, a díky tomu jej i předehnat v tabulce.

A utkání Kladivářů začalo kontroverzním momentem. Na centrovaný míč ze strany hřiště vyskakovalo v pokutovém území Liverpoolu několik hráčů a do vzduchu se pro balon snažil vyšplhat i brankář Alisson. Balon ale do rukavic nezachytil a hlavičky několika hráčů nasměrovaly kulatý nesmysl do sítě. Video gól posvětilo, West Ham vedl. Nicméně chvilku před poločasem dokázal srovnat Trent Alexander Arnold a Liverpool si dělal chutě na obrat.

Obrat však nepřišel. O gólový úvod druhé půle se starali domácí. Nejprve se prosadil Fornals a o pár minut později letní posila Kurt Zouma. Oběma branku připravil vynikající Bowen. Origi skóre v závěru dokázal korigovat, zbytek zápasu si ale West Ham pohlídal a mohl začít slavit. Cenné 3 body navíc znamenaly, že Kladiváři skáčou na třetí místo tabulky právě před „The Reds“.

Vydra obral vedoucí Chelsea o body

Prvním gólem v sezoně se prezentoval český reprezentant Matěj Vydra. Jeho Burnley zavítalo na Stamford Bridge, kde se utkali s londýnskou Chelsea. A domácí šli hned v první půli do vedení, díky povedené brance Kaie Havertze. Modří měli 70% držení míče, za zápas dokonce vyprodukovali 25 střel a hostující mužstvo téměř do ničeho nepouštěli. Až deset minut před koncem se dokázal k odraženému míči probojovat ve vápně Vydra a protlačil ho do sítě. Burnley tak obralo Chelsea o body, v Londýně remizovalo 1:1.

Papírově atraktivní bitva Manchesteru United s Manchesterem City nabídla atraktivní podívanou pouze z jedné strany. Hosté přijeli na Stamford Brigde v dobrém rozpoložení, zatímco domácí United se delší dobu trápí a ze šlamastyk je povětšinou zachraňuje v posledních minutách zápasu Cristiano Ronaldo. A v tomto utkání se příliš do šancí nedostával.

Citizens hráli organizovaně, vycházeli z dobré defenzivní práce a k tomu dokázali se dvakrát prosadit. Respektive napoprvé to nebylo tak těžké, hned v 7. minutě si totiž srazil do vlastní branky balon Bailly a Manchester City vedl. Druhou branku přidal Bernardo Silva a tím přidal i zápasovou pojistku. Rudí Ďáblové totiž na branku soupeře vystřelili pouze jednou, jejich pokus dokázal zlikvidovat Ederson. City tak vyloupili stadion United a čas Solskjaera na lavičce domácích se poměrně značně krátí…

Kompletní výsledky 11. kola PL:

  • West Ham – Liverpool 3:2 (1:1, 2:1)
  • Chelsea – Burnley 1:1 (1:0, 0:1)
  • Man. United – Man. City 0:2 (0:2, 0:0)
  • Everton – Tottenham 0:0 (0:0, 0:0)
  • Leeds – Leicester 1:1 (1:1, 0:0)
  • Brighton – Newcastle 1:1 (1:0, 0:1)
  • Brentford – Norwich 1:2 (0:2, 1:0)
  • Southampton – Aston Villa 1:0 (1:0, 0:0)
  • Crystal Palace – Wolves 2:0 (0:0, 2:0)

Nejčtenější tento týden

Vollering podruhé ovládla ženskou Tour de France, Nosková po pádu odstoupila

Demi Vollering završila Tour de France Femmes dominantním výkonem. Nizozemská cyklistka vyhrála závěrečnou etapu v Nice a podruhé v kariéře slaví celkový triumf. Jediná česká účastnice Nikola Nosková naopak závod nedokončila. Po sobotním pádu sice nastoupila do poslední etapy, krátce po startu ale odstoupila.

Salač slaví životní vítězství, v Británii poprvé ovládl Moto2

Filip Salač dosáhl největšího úspěchu své dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý český motocyklový jezdec ovládl závod Moto2 ve Velké ceně Velké Británie v Silverstonu. Na nejvyšší stupeň se v této kategorii postavil poprvé. Zároveň ukončil šestnáctileté čekání na české vítězství, naposledy se radoval Karel Abraham v roce 2010.

Kanada ve finále Hlinka Gretzky Cupu rozdrtila USA a slaví zlato

Kanadští hokejisté ovládli letošní Hlinka Gretzky Cup. Ve finále turnaje hráčů do 18 let v Edmontonu nedali šanci Spojeným státům a zvítězili vysoko 8:1. Kanada tak po loňském bronzu znovu vystoupala na vrchol. Hned tři její hráči vstřelili ve finále po dvou gólech.

Jaissle začal v Newcastlu výhrou nad Valencií

Matthias Jaissle má za sebou vítěznou premiéru na lavičce Newcastlu. Anglický celek v přípravném utkání otočil zápas na stadionu Mestalla a porazil Valencii 2:1. Nový trenér přesto výsledek nepřeceňoval a zdůraznil, že jeho mladé mužstvo čeká ještě hodně práce.

Tyčkařka Krutilová slaví světové zlato, desetibojař Juliš přidal bronz

Česká atletika slaví na juniorském mistrovství světa v Eugene další velké úspěchy. Tyčkařka Nicole Krutilová ovládla finále výkonem 445 centimetrů a získala zlato. Desetibojař Adam Juliš se během druhého dne výrazně posunul pořadím a nakonec vybojoval bronz. Osobní rekord vylepšil na 7877 bodů.

Sabalenka v Torontu skončila už v osmifinále

Aryna Sabalenka nezvládla osmifinále turnaje WTA 1000 v Torontu. Světová jednička podlehla Ekaterině Alexandrova po dvou a půl hodinách 6:7, 6:4, 4:6. Pro jednu z hlavních favoritek turnaje tak přišel konec podstatně dříve, než naznačovaly její výsledky z úvodu sezony.

Infantino čelí další aféře. FIFA tvrdí, že jde o koordinovaný útok

Krize kolem vedení světového fotbalu dál sílí. FIFA se ostře ohradila proti snahám oslabit pozici prezidenta Gianniho Infantina a tvrdí, že jeho odpůrci se snaží obejít standardní demokratické postupy organizace.

Salač odstartuje v Silverstonu ze šestého místa

Filip Salač zajel v kvalifikaci Moto2 na Velkou cenu Británie šestý čas. Český jezdec týmu OnlyFans American Racing tak v nedělním závodě odstartuje ze druhé řady. Na nejrychlejšího Izana Guevaru ztratil 0,795 sekundy.

Arsenal získal Bruna Guimarãese z Newcastlu

Arsenal dokončil přestup brazilského záložníka Bruna Guimarãese z Newcastlu United. Osmadvacetiletý kapitán Newcastlu přichází do týmu úřadujícího anglického mistra za částku, která podle obou zdrojů činí 75 milionů liber, tedy přibližně 2,1 miliardy korun. Na Emirates Stadium má pokračovat jako jedna z hlavních postav středu pole.

Čeští hokejisté na Hlinka Gretzky Cupu končí šestí

Česká hokejová osmnáctka zakončila Hlinka Gretzky Cup vysokou porážkou. Svěřenci Jaroslava Nedvěda podlehli Švýcarsku 1:5 a obsadili šesté místo. Na prestižním turnaji tak vyhráli jediný ze čtyř zápasů a vyrovnali nejhorší český výsledek v historii této akce.

Menšík v Montrealu nezaváhal a postoupil do osmifinále

Jakub Menšík pokračuje na turnaji Masters v Montrealu. Český tenista zvládl duel třetího kola s Térencem Atmanem a zvítězil 7:5, 6:4. Během celého utkání nepřišel ani jednou o podání a po hodině a 41 minutách proměnil první mečbol. V osmifinále doplnil Jiřího Lehečku.

Souboj století je na spadnutí. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli potvrdit zápas ještě v srpnu

Boxerský svět se blíží k jednomu z nejočekávanějších duelů posledních let. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli svůj dlouho vyhlížený střet oficiálně potvrdit ještě během srpna. Jedinou nevyřešenou otázkou zůstává dějiště zápasu, které se podle zákulisních informací může přesunout z Velké Británie až do legendární Madison Square Garden v New Yorku.

UEFA dál tlačí na Infantina. Hrozba bojkotu mistrovství světa zůstává ve hře

Evropský fotbal se s omluvou FIFA nespokojil. Přestože prezident Gianni Infantino ustoupil od kontroverzního plánu na vstup soukromých investorů do nejcennějších fotbalových turnajů, UEFA trvá na tom, že důvěru ve vedení světové federace ztratila. Ve hře tak nadále zůstává i krajní varianta v podobě bojkotu soutěží organizovaných FIFA.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama