FotbalSouboje gigantů v LM. Haaland vyhlíží Bayern, na Real čeká Chelsea

Souboje gigantů v LM. Haaland vyhlíží Bayern, na Real čeká Chelsea

Los čtvrtfinále Ligy mistrů si připravil pro diváky nesmírně atraktivní dvojice. Real Madrid si zahraje s Chelsea, Neapol zůstane v Itálii, neboť jí byl přisouzen soupeř z domácí Serie A. Největším tahákem pak bude boj mezi Manchesterem City a Bayernem Mnichov.

Nejprestižnější klubová soutěž Evropy vrcholí a přináší skutečně impozantní momenty. Tento týden bylo k vidění například rekordních pět tref Erlinga Haalanda do sítě Lipska, to se ve vyřazovací fázi LM povedlo v minulosti jen Lionellu Messimu.

A právě Manchester City, v němž norský poklad působí, se utká ve čtvrtfinále s Bayernem Mnichov. Mané a spol. přešli přes PSG a pokud si v Německu mysleli, že jim los přisoudí papírově lehčího soupeře, mýlili se. Boj mezi Citizens a Bayernem je bezesporu největším lákadlem nadcházejících dní.

Další přichází na řadu Real Madrid. Španělský velkoklub se postaral v osmifinále o výprask Liverpoolu, na Anfield Road dali svěřenci kouče Ancelottiho hned pět gólů. Protějšek italského kouče Klopp pak marně vymýšlel taktiku do odvety, i v hlavním městě Španělska totiž zvítězil bílý balet.

Vinicuis Jr, Courtois, Benzema a další hvězdy ze Santiaga Bernabéu se mohou ve čtvrtfinále opět těšit na výlet do Anglie. Tentokráte ale zamíří do Londýna, čeká je dvojzápas s mančaftem ze svatostánku Stamford Bridge. Tedy s bývalým působištěm Čecha, Terryho či Drogby. Real se utká s Chelsea FC.

Itálie uvidí souboj dvou domácích celků

Neapol je hladová. V osmifinále si smlsla na Frankfurtu, v Německu vyhrála 2:0, doma na jihu Itálie pak dokonce 3:0, a nahání tak strach už nejen soupeřům v Serii A, ale letos i v Lize mistrů.

Los rozhodl o tom, že ve čtvrtfinále ji ale žádná dlouhá cesta po Evropě nečeká. Svěřenci trenéra Spallettiho narazí na milánské AC. V dubnu se proto s mužstvem ze San Sira utkají hned třikrát, neboť 2. 4. přijede právě Pioliho parta na neapolský stadion Diega Armanda Maradony v rámci domácí soutěže.

Poslední dvojici pak tvoří Internazionale a Benfica. Milán, město s 1,37 miliony obyvateli, má tedy v Lize mistrů hned dva zástupce a může se stát, že se oba celky potkají v semifinále.

Čtvrtfinále LM startuje 11. dubna.

Nejčtenější tento týden

Rytíři Kladno začali s obměnou kádru, končí dva cizinci

Kladno začíná skládat kádr pro novou extraligovou sezonu a první změny už jsou venku. V týmu nepokračují švédský brankář Oscar Dansk a americký obránce Wyatt Wylie. Oba přišli až v průběhu minulého ročníku, teď si ale hledají nové angažmá.

George Russell pod tlakem. Kimi Antonelli mu v Mercedesu nečekaně zatápí

Formule 1 řeší po třech závodech nečekané téma, a to interní souboj v Mercedesu. Zatímco George Russell měl být jasnou jedničkou, devatenáctiletý Kimi Antonelli mu bere body i pozornost a začíná přepisovat očekávaný scénář sezony.

Kučerov dal 400. gól, Tampa ale v Buffalu padla

Nikita Kučerov dosáhl v NHL na další velké jubileum. Ruský útočník vstřelil za Tampu Bay svůj 400. gól, jenže Lightning v důležitém souboji o čelo Atlantické divize prohráli v Buffalu 2:4. Sabres se tak na soupeře bodově dotáhli a dál zůstávají ve hře i o první místo ve Východní konferenci.

Nathan Aspinall znovu na vrcholu. V Mnichově otočil finále a slaví čtvrtý titul z European Tour

Britský šipkař Nathan Aspinall předvedl v Mnichově parádní obrat a ve finále German Darts Grand Prix porazil Dannyho Nopperta 8:5. Výkonem s průměrem přes 100 bodů potvrdil návrat do formy a přidal už čtvrtý triumf na European Tour.

Vydřený obrat a třetí titul, Bouzková uspěla v Bogotě

Marie Bouzková zvládla na antuce v Bogotě těžké finále s Pannou Udvardy a po obratu získala třetí titul na okruhu WTA. Česká tenistka po ztraceném prvním setu změnila hru, přidala na agresivitě a zápas převrátila ve svůj prospěch. Cenný týden pak podtrhl i posun ve světovém žebříčku, kde se vrátila na 24. místo.

Vladař dovedl Philadelphii k cenné výhře, Zacha se trefil po nahrávce Pastrňáka

Philadelphia zvládla důležitý duel s Bostonem a po výhře 2:1 po prodloužení si znovu pomohla v boji o play off. Daniel Vladař inkasoval jen jednou a patřil k hlavním postavám večera. Z českých hráčů se prosadili také Pavel Zacha, David Pastrňák a Jaroslav Chmelař.

Messi dal první gól na novém stadionu, Miami jen remizovalo

Inter Miami otevřelo nový stadion velkým večerem, ale bez velké tečky. Na Nu Stadium s kapacitou 26 tisíc diváků padl historicky první gól domácího klubu z kopačky Lionela Messiho, jenže vítězná premiéra se nekonala. Úřadující šampion MLS proti Austinu dvakrát dotahoval a nakonec bral jen remízu 2:2.

Barcelona vyhrála na Atléticu a po klopýtnutí Realu odskočila v čele ligy

Katalánský celek zvládl těžký večer v Madridu a po vítězství 2:1 navýšil náskok na první příčce už na sedm bodů. Barceloně pomohla i porážka Realu na Mallorce, sama se ale proti Atléticu na body pořádně nadřela. Dlouhou přesilovku nedokázala dlouho proměnit a rozhodnutí přinesla až smolná situace v samém závěru.

Bouzková je v Bogotě ve finále a může získat třetí titul

Marie Bouzková zvládla semifinále v Bogotě bez ztráty setu a po dvou letech si tam znovu zahraje o titul. Česká tenistka potvrdila roli nasazené jedničky, v Kolumbii zatím neprohrála ani jednu sadu a v neděli může vybojovat třetí trofej kariéry. Dobré zprávy přišly i od Sáry Bejlek, která po návratu na kurty znovu vyhrála zápas na okruhu WTA a posune se na nové kariérní maximum.

Nečas rozhodl v Dallasu a Canadiens dál rostou

Martin Nečas zařídil Coloradu cennou výhru 2:0 na ledě Dallasu. V závěru dal vítězný gól a pak ještě připravil pojistku pro Nathana MacKinnona. Do sobotního programu NHL se výrazně zapsal také Jaroslav Chmelař, který skóroval za Rangers. Dařilo se i českým brankářům, Karel Vejmelka pomohl Utahu a Jakub Dobeš zase podpořil rozjetý Montreal.

Vladař pomohl Philadelphii k cenné výhře, Dostál šestkrát inkasoval

Daniel Vladař zvládl důležitý zápas v boji o play off a dovedl Philadelphii k výhře 4:1 na ledě New York Islanders. Český brankář zapsal 21 zákroků a napravil poslední nepovedený start. Naopak Lukáš Dostál prožil těžší večer, při domácí porážce Anaheimu 2:6 se St. Louis pustil šest branek.

Hudáček ocenil přesilovky Třince po výhře nad Vary

Třinečtí hokejisté vstoupili do semifinále extraligy vítězně a po výsledku 3:1 proti Karlovým Varům udělali první krok k postupu. Ocelářům výrazně pomohly přesilovky, které v pravý čas zabraly, i když podle Libora Hudáčka nešlo o nic předem nalajnovaného. Soupeř totiž změnil způsob bránění a domácí museli reagovat za pochodu.

Sáblíková se rozloučí s fanoušky v Praze

Martina Sáblíková uzavře svou mimořádnou kariéru ještě jedním domácím momentem. Po oficiálním konci na ledě v nizozemském Heerenveenu chystá rozlučku i před českými fanoušky. Stane se hlavní tváří červnového festivalu Offseason v pražských Holešovicích.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama