Tipsport ExtraligaSouboj tradičních rivalů patřil Spartě. Zaplněná O2 Arena zpívala "Pátou"

Souboj tradičních rivalů patřil Spartě. Zaplněná O2 Arena zpívala „Pátou“

Více než dvanáct tisíc fanoušků sledovalo v libeňské O2 Areně souboj dvou tradičních hokejových rivalů. A šťastnější byli po šedesáti minutách příznivci Sparty. Kometa padla 3:5 a do Brna se vracela s prázdnou.

Modrobílí zápas rozehráli naprosto famózně. Už po osmatřiceti vteřinách od úvodního vhazování dorazil poskakující kotouč v brankovišti za záda Jakuba Kováře brněnský Petr Holík.

Radost Komety z první branky ale netrvala dlouho. Sparta dostala ve 3. minutě utkání výhodu, Kovář tak opustil svou klec a led naskočil šestý útočník.

Nicméně než stačil dobruslit do útočné třetiny, Kempný s Poláškem vymysleli precizní pas na osamoceného Konečného a ten vyrovnal. Po své trefě pantomimicky smekl klobouk, čímž vyzdvihl práci obou obránců.

Do konce první dvacetiminutovky nebyla o nádherné akce nouze. V 17. minutě si vyměnil Šalé puk s Pospíšilem, ten poté dvakrát s Kučeříkem a obránce první lajny Komety s číslem čtyři následně vyslal z první přímý pas mezi kruhy na Kollára. A slovenský snajpr se nemýlil. Brno vedlo 2:1.

Sparta potvrdila formu

V narvané O2 Areně ale chtěla drtivá většina diváků vidět góly v síti Komety, nikoli Sparty. A tak svěřenci kouče Hořavy předvedli skvělou druhou třetinu. Ve 30. minutě museli málem zasahovat technici, Michal Řepík totiž vyrovnal na 2:2 neuvěřitelně tvrdou pumelicí z modré čáry, kterou vyzkoušel kvalitu sítě Furchovy svatyně.

Sparta se do druhé pauzy radovala ještě jednou, Ostap Safin mířil v obležení dvou obránců na branku, i tak dokázal bekhendem zakončit a poslat svůj tým do vedení 3:2.

Brno se nadechlo k závěrečnému tlaku, čtyři minuty před koncem vyrovnal z přesilovky Horký a prodloužení bylo na dosah. Nicméně vynikající práci před brankou předvedl Buchtele, jenž v 57. minutě tečoval Jandusovu ránu a rozpoutal sparťanskou euforii. Brno prohrávalo 3:4.

A O2 Arena si nakonec i zazpívala píseň „Pátá“ od Heleny Vondráčkové. Kometa zkoušela hru bez Dominika Furcha v brance, ale ztratila v útočné třetině puk a dva hráči v černobílých dresech jeli sami na nikoho.

Už se zdálo, že na 5:3 zvýší David Kaše, jenže ten si všiml, že za ním dojíždí nejproduktivnější hráč Sparty Roman Horák, a tak mu sympaticky gól do prázdné přenechal.

HC Sparta Praha porazila Kometu Brno ve vyhecované bitvě 5:3 a je v tabulce Tipsport Extraligy třetí. Kometa nyní dvanáctá.

Nejčtenější tento týden

Tereza Valentová otočila těžký zápas a Šalková zářila bleskovým postupem

České tenistky prožily na turnaji Livesport Prague Open mimořádně povedený den. Tereza Valentová po nepovedeném vstupu otočila duel proti Maya Joint a vybojovala čtvrtfinále. Dominika Šalková naopak nedala Océane Dodin žádnou šanci a po dominantním výkonu zvítězila za pouhých 49 minut. Obě hráčky po zápase neskrývaly spokojenost a už vyhlížejí další výzvy.

Philipsen vyhrál 17. etapu a zdramatizoval boj o zelený trikot

Jasper Philipsen se konečně dočkal prvního etapového triumfu na letošní Tour de France. Belgický sprinter zvládl hromadný dojezd vedoucí skupiny po náročné a velmi živé etapě z Chambéry do Voironu. Díky vítězství navíc výrazně snížil ztrátu na Madse Pedersena v boji o zelený trikot.

Luke Littler předvedl neskutečný výkon. Devítišipkovým legem okouzlil Blackpool, Van Gerwen končí

Luke Littler znovu potvrdil, proč je považován za největší hvězdu současných šipek. Angličan vstoupil do osmifinále World Matchplay devítišipkovým legem a po fantastickém výkonu porazil Nathana Aspinalla 11:8. Na turnaji naopak překvapivě končí Michael van Gerwen, kterého vyřadil krajan Dirk van Duijvenbode.

Marie Bouzková postoupila na Štvanici do čtvrtfinále

Obhájkyně titulu Marie Bouzková zvládla i druhý zápas na turnaji v Praze. S americkou kvalifikantkou Carol Lee sice dlouho bojovala a v obou setech musela otáčet nepříznivý vývoj, nakonec ale zvítězila 7:5 a 6:4. Ve čtvrtfinále ji může čekat české derby s Terezou Valentovou.

Red Bull registruje zájem dalších jezdců. Verstappen ale zůstává prioritou, tvrdí šéf stáje

Budoucnost Maxe Verstappena je i nadále jedním z největších témat formule 1. Šéf stáje Red Bull Laurent Mekies přiznal, že stáj kontaktují i další špičkoví jezdci, zároveň je ale přesvědčený, že zlepšující se forma monopostu udrží čtyřnásobného mistra světa v týmu.

Všichni zbývající jezdci Tour de France podstoupili antidopingové krevní testy

Všech 166 cyklistů, kteří zůstávají na letošní Tour de France, muselo během volného dne odevzdat krevní vzorek. Mezinárodní testovací agentura tím rozšířila kontroly biologického pasu. Pozornost ale dál budí hlavně noční testování, které některým jezdcům narušilo spánek a regeneraci.

Anthony Joshua to nebude mít jednouché. Prenga může šokovat jako Ruiz, tvrdí jeho sparingpartner

Anthony Joshua je před sobotním duelem s Kristianem Prengou jasným favoritem. Přesto se objevují hlasy, že britského boxera může čekat nepříjemné překvapení. Sparingpartner albánského boxera Brandon Moore věří, že Prenga má šanci zopakovat senzaci, kterou v roce 2019 předvedl Andy Ruiz.

Krejčí a Beková získali na mistrovství světa stříbro v časovce kayakcrossu

Čeští vodní slalomáři Jakub Krejčí a Kateřina Beková vstoupili do mistrovství světa v americkém Oklahoma City ziskem stříbrných medailí v časovce kayakcrossu. Oba navíc potvrdili výbornou formu před hlavní částí šampionátu a vybojovali si výhodnou pozici pro sobotní vyřazovací závody.

Zemřela legenda Newcastlu, Liverpoolu a anglické reprezentace Kevin Keegan

Ve věku 75 let zemřel Kevin Keegan, jedna z nejvýraznějších postav anglického fotbalu. Bývalý kapitán i trenér reprezentace podlehl rakovině, kterou mu lékaři diagnostikovali v pokročilém stadiu. Během kariéry získal dva Zlaté míče, slavil velké úspěchy s Liverpoolem a nesmazatelně se zapsal také do historie Newcastlu.

Drama v boxech Ferrari. Lewis Hamilton nechtěně srazil mechanika, tým tvrdě zaplatil

Velká cena Belgie přinesla dramatický okamžik i mimo samotný souboj na trati. Lewis Hamilton během zastávky v boxech nechtěně narazil do mechanika Ferrari, kterého zasáhl předním kolem svého monopostu. Incident se naštěstí obešel bez zranění, přesto komisaři udělili italské stáji vysokou pokutu. Sedminásobný mistr světa po závodě přiznal, že se v první chvíli obával toho nejhoršího.

Evenepoel ovládl horskou etapu Tour de France, Vingegaard po pádu odstoupil

Remco Evenepoel vyhrál patnáctou etapu Tour de France a v přímém souboji porazil Tadeje Pogačara i Isaaca del Tora. Belgický cyklista se navíc posunul na druhé místo průběžného pořadí, protože dosavadní vicelídr Jonas Vingegaard po tvrdém pádu závod předčasně ukončil. Pogačar si před volným dnem upevnil vedení a výrazně se přiblížil pátému celkovému triumfu.

Antonelli zvládl drama ve Spa a bere další triumf

Andrea Kimi Antonelli potvrdil skvělou formu a vyhrál Velkou cenu Belgie. Devatenáctiletý pilot Mercedesu si připsal už šesté vítězství v letošní sezoně a upevnil první místo v průběžném pořadí mistrovství světa. Ve Spa Francorchamps porazil Charlese Leclerca z Ferrari, třetí skončil Max Verstappen. Závod výrazně ovlivnily dva režimy virtuálního safety caru i kolize George Russella s Lewisem Hamiltonem hned po startu.

Antidopingová kontrola připravila Pogačara před etapou o spánek

Tadej Pogačar strávil noc před patnáctou etapou Tour de France výrazně jinak, než by si vedoucí jezdec závodu představoval. Kolem páté hodiny ráno ho v hotelu probudila antidopingová kontrola. Slovinský cyklista po testu už neusnul a podle vlastních slov odpočíval pouze čtyři hodiny.

Sami Pajari vyhrál Estonskou rallye a slaví první triumf ve WRC

Sami Pajari získal v Estonsku první vítězství v mistrovství světa v rallye. Čtyřiadvacetiletý finský jezdec Toyoty vedl soutěž od první rychlostní zkoušky až do cíle a svého týmového kolegu Olivera Solberga porazil o 19,5 sekundy. Třetí skončil Adrien Fourmaux z Hyundaie se ztrátou 53,8 sekundy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama