Více
  13.2 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Šok. UFC po 1267 dnech oslavuje nového vládce, skoro 10 let neporažený Usman padl

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Obrovské přípravy a měsíce práce v žádném případě nenasvědčovaly tomu, co se nakonec odehrálo během galavečeru UFC 278 v Salt Lake City. Po pěti obhajobách a 1267 dnech na trůnu velterové váhy UFC Kamaru Usman prohrál. Nad jeho síly byl Leon Edwards, z jehož výkonu v titulovém zápase spadla všem brada.

  Velterová váha UFC se v posledních letech nesla ve znamení vlády a dominance nigérijského bijce Kamara Usmana. Borec s přezdívkou „Nigérijská noční můra“ vládl divizi dlouhých 1267 dní, pětkrát obhájil mistrovský pás. Dvakrát zničil Masvidala a Covingtona a jednou přemohl Burnse. Pošesté mu ale štěstí nepřálo.

  Usman nastupoval do bitvy v Salt Lake City s Leonem Edwardsem plný sebevědomí. Věřil, že i po tomto zápase znovu zvedne nad hlavu mistrovský pás, který mu už tak nějak přirostl k tělu. Jenomže to se pletl. Jamajský rodák hájící barvy Anglie, na kterého byl před vstupem do klece kurz 3,9, v pátém kole vykopl nohu tak, že naprosto zneškodnil úřadujícího vládce UFC.

  „Nedokážu to vyjádřit slovy. Byly to dlouhé čtyři roky. Všichni jste o mně pochybovali, říkali jste, že to nedokážu. A teď se podívejte,“ usmíval se po zápase Edwards, jehož výkon a zejména kop na hlavu se zařadil mezi nejlepší momenty, které byly v letošním roce v prestižní organizace UFC k vidění. Na druhé straně zavládl smutek.

  Vrátím se, slibuje Usman

  Devatenáct výher v řadě je minulostí. Poprvé od souboje s Josem Caceresem v roce 2013 poznal Kamaru Usman hořkou chuť porážky. Všechno se rozjelo už v prvním kole, kdy Usmana poslal Edwards na zem a držel ho na ní, jak jen to šlo, v dalším průběhu zápasu už to ale byl zase starý známý Nigérijec.

  Angličanovi bylo jasné, že musí v pátém kole podat ten nejlepší možný výkon. A přesně to se mu nakonec povedlo. „I šampionům to občas nevyjde. Vrátím se a dojdu si pro odplatu,“ řekl po zápase poražený a zklamaný Usman. Ze země se po kopu zvedl až po více než minutě, na nohy mu dokonce museli pomáhat trenéři.

  Na adresu Edwardse míří gratulace, Usman bude muset ustát drsnou kritiku. K zápasu už se stihl vyjádřit třeba Conor McGregor, který na své sociální sítě napsal, že až se Kamaru vzbudí, bude si myslet, že je na Plutu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS