FotbalŠok hned na úvod. Brentford chyběl mezi elitou 74 let, v první...

Šok hned na úvod. Brentford chyběl mezi elitou 74 let, v první bitvě porazil Arsenal

Během včerejšího večera byl k vidění rozjezd anglické Premier League. Jedné z nejlepších soutěží v Evropě, která i letos slibuje úžasnou podívanou. Pokud se budeme chtít odpíchnout hned od prvního utkání, je to více než jisté. Benjamínci ligy z Brentfordu si totiž vyšlápli na londýnský Arsenal.

Víte, čím byl speciální ročník 1946/47? Bylo to naposledy, co v nejvyšší soutěži na Ostrovech působil Brentford. Od té doby se výběr z Londýna potloukal po nižších ligách a v bídných podmínkách se ne a ne dostat ve fotbalové pyramidě někam víš.

Jenomže v roce 2013 se vše obrátilo. Klub si zajistil partnerství s Dány a fúze s Midtjyllandem přináší ovoce. Vloni tým vykopal postup do Premier League a bylo jasné, že se tým po 74 letech vrací. Comeback pak nemohl dopadnout lépe.

„Včely“ měly na povel rozjezd soutěže proti Arsenalu, kterému se dlouhodobě nedaří podle představ. A podle toho vypadal i úvod. Stadion Brentfordu propukl radostí ve 22. minutě, kdy se trefil Canos. Pohádkový začátek pak domácí nakopl.

Statisticky vypadal zápas opticky lépe pro Kanonýry, těm ale Brentford uštědřil lekci z produktivity. Před zraky skoro 17 tisíc diváků, kteří se letos konečně vrací do hledišť, přidala domácí družina v 73. minutě ještě jeden, v tomto případě uklidňující, gól.

Trapas, vědí příznivci Arsenalu

V Arsenalu nejsou nadšení fanoušci, hráči ani trenér Arteta. Toho mnozí tipují na kouče, který v letošní sezoně upustí trenérské křeslo jako první. Pokud budou jeho Kanonýři pokračovat v tom samém duchu, bude to nevyhnutelné.

„Jsem zklamaný,“ řekl pro BT Sport. „Sezonu jsme začali proti dobrému soupeři. Myslím, že jsme si nezasloužili nic jiného. Dali gól z dlouhého vhazování a my jsme neměli dostatek prostoru,“ myslí si španělský lodivod.

Bývalý vynikající fotbalista nechal na lavici několik kvalitních „playerů“ a kvůli zranění nemohl počítat ani s kapitánem Aubameyangem či střelcem Lacazettem. „Spousta mladých kluků dělala, co mohla. Pro některé z nich to byla první zkušenost v lize – to hodně vypovídá,“ doplnil.

Tak jako tak, Arsenal se během 24 hodin dostal z první pozice v tabulce na tu poslední. Jde sice o lehkou nadsázku, neboť Gunners patřila špice jen kvůli názvu od písmena „A“ a na chvostu jsou, protože jako jediní v sezoně zatím prohráli, i tak jsou ale fanoušci rozzlobení.

Nejčtenější tento týden

Rytíři Kladno začali s obměnou kádru, končí dva cizinci

Kladno začíná skládat kádr pro novou extraligovou sezonu a první změny už jsou venku. V týmu nepokračují švédský brankář Oscar Dansk a americký obránce Wyatt Wylie. Oba přišli až v průběhu minulého ročníku, teď si ale hledají nové angažmá.

George Russell pod tlakem. Kimi Antonelli mu v Mercedesu nečekaně zatápí

Formule 1 řeší po třech závodech nečekané téma, a to interní souboj v Mercedesu. Zatímco George Russell měl být jasnou jedničkou, devatenáctiletý Kimi Antonelli mu bere body i pozornost a začíná přepisovat očekávaný scénář sezony.

Kučerov dal 400. gól, Tampa ale v Buffalu padla

Nikita Kučerov dosáhl v NHL na další velké jubileum. Ruský útočník vstřelil za Tampu Bay svůj 400. gól, jenže Lightning v důležitém souboji o čelo Atlantické divize prohráli v Buffalu 2:4. Sabres se tak na soupeře bodově dotáhli a dál zůstávají ve hře i o první místo ve Východní konferenci.

Nathan Aspinall znovu na vrcholu. V Mnichově otočil finále a slaví čtvrtý titul z European Tour

Britský šipkař Nathan Aspinall předvedl v Mnichově parádní obrat a ve finále German Darts Grand Prix porazil Dannyho Nopperta 8:5. Výkonem s průměrem přes 100 bodů potvrdil návrat do formy a přidal už čtvrtý triumf na European Tour.

Vydřený obrat a třetí titul, Bouzková uspěla v Bogotě

Marie Bouzková zvládla na antuce v Bogotě těžké finále s Pannou Udvardy a po obratu získala třetí titul na okruhu WTA. Česká tenistka po ztraceném prvním setu změnila hru, přidala na agresivitě a zápas převrátila ve svůj prospěch. Cenný týden pak podtrhl i posun ve světovém žebříčku, kde se vrátila na 24. místo.

Vladař dovedl Philadelphii k cenné výhře, Zacha se trefil po nahrávce Pastrňáka

Philadelphia zvládla důležitý duel s Bostonem a po výhře 2:1 po prodloužení si znovu pomohla v boji o play off. Daniel Vladař inkasoval jen jednou a patřil k hlavním postavám večera. Z českých hráčů se prosadili také Pavel Zacha, David Pastrňák a Jaroslav Chmelař.

Messi dal první gól na novém stadionu, Miami jen remizovalo

Inter Miami otevřelo nový stadion velkým večerem, ale bez velké tečky. Na Nu Stadium s kapacitou 26 tisíc diváků padl historicky první gól domácího klubu z kopačky Lionela Messiho, jenže vítězná premiéra se nekonala. Úřadující šampion MLS proti Austinu dvakrát dotahoval a nakonec bral jen remízu 2:2.

Barcelona vyhrála na Atléticu a po klopýtnutí Realu odskočila v čele ligy

Katalánský celek zvládl těžký večer v Madridu a po vítězství 2:1 navýšil náskok na první příčce už na sedm bodů. Barceloně pomohla i porážka Realu na Mallorce, sama se ale proti Atléticu na body pořádně nadřela. Dlouhou přesilovku nedokázala dlouho proměnit a rozhodnutí přinesla až smolná situace v samém závěru.

Bouzková je v Bogotě ve finále a může získat třetí titul

Marie Bouzková zvládla semifinále v Bogotě bez ztráty setu a po dvou letech si tam znovu zahraje o titul. Česká tenistka potvrdila roli nasazené jedničky, v Kolumbii zatím neprohrála ani jednu sadu a v neděli může vybojovat třetí trofej kariéry. Dobré zprávy přišly i od Sáry Bejlek, která po návratu na kurty znovu vyhrála zápas na okruhu WTA a posune se na nové kariérní maximum.

Nečas rozhodl v Dallasu a Canadiens dál rostou

Martin Nečas zařídil Coloradu cennou výhru 2:0 na ledě Dallasu. V závěru dal vítězný gól a pak ještě připravil pojistku pro Nathana MacKinnona. Do sobotního programu NHL se výrazně zapsal také Jaroslav Chmelař, který skóroval za Rangers. Dařilo se i českým brankářům, Karel Vejmelka pomohl Utahu a Jakub Dobeš zase podpořil rozjetý Montreal.

Vladař pomohl Philadelphii k cenné výhře, Dostál šestkrát inkasoval

Daniel Vladař zvládl důležitý zápas v boji o play off a dovedl Philadelphii k výhře 4:1 na ledě New York Islanders. Český brankář zapsal 21 zákroků a napravil poslední nepovedený start. Naopak Lukáš Dostál prožil těžší večer, při domácí porážce Anaheimu 2:6 se St. Louis pustil šest branek.

Hudáček ocenil přesilovky Třince po výhře nad Vary

Třinečtí hokejisté vstoupili do semifinále extraligy vítězně a po výsledku 3:1 proti Karlovým Varům udělali první krok k postupu. Ocelářům výrazně pomohly přesilovky, které v pravý čas zabraly, i když podle Libora Hudáčka nešlo o nic předem nalajnovaného. Soupeř totiž změnil způsob bránění a domácí museli reagovat za pochodu.

Sáblíková se rozloučí s fanoušky v Praze

Martina Sáblíková uzavře svou mimořádnou kariéru ještě jedním domácím momentem. Po oficiálním konci na ledě v nizozemském Heerenveenu chystá rozlučku i před českými fanoušky. Stane se hlavní tváří červnového festivalu Offseason v pražských Holešovicích.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama