Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Smůla na los? Pro Sedláčka s Gawlasem žádný problém. Cullen i Humphries padli

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dokazují, že mají obrovskou sílu. Že se budou rvát. Adam Gawlas, momentálně jediný držitel PDC karty s českým občanstvím, a Karel Sedláček, jenž byl znovu vybrán do turnajů Players Championship jako náhradník, svádí tvrdé bitvy s těmi nejlepšími světovými hráči. A oba vítězí…

  Český mladík z Návsí přiletěl do Anglie o den dříve než jeho spoluhráč z reprezentace Karel Sedláček, protože hrál ještě kvalifikaci o poslední zastávky European Tour v této sezoně. Naneštěstí se nedokázal probojoval pavoukem dostatečně daleko, a tak si na Gibraltaru, minimálně letos, šipky nezahraje.

  Chuť z pokažených klání si ale mohl spravit hned o den později na klasické sérii turnajů Players Championship. Den první se nepovedl, ale den druhý, tedy turnaj s pořadovým číslem 23, už ano. A to nejen Adamovi, zářil hlavně Karel.

  Players Championship 23

  Stává se již celkem pravidelně, že přestože je v osudí mnoho desítek papírově jednoduchých soupeřů, naši reprezentanti dostávají ta nejlepší, tím pádem i nejtěžší jména ze světa šipek. Gawlas si v posledních měsících vylámal hned v prvním kole zuby například na Peteru Wrightovi, Michaelu Smithovi, Daveu Chisnallovi či Darylu Gurneym. Nyní jej čekal finalista Premier League Joe Cullen. Sedláčkovi byl nalosován Luke Humpries, vedoucí muž žebříčku Pro Tour.

  Triumfy v prvních kolech, „Zlej Kája“ obrátil z 0:3

  Jakkoli náročně však může tento nemilosrdný los znít, naši borci si s elitou dokázali poradit. V nesmírně vyrovnaném zápase Gawlase s Cullenem byl k vidění i jedenáctý rozhodující leg, ve kterém byl úspěšnější Adam, a proto postoupil do druhého kola. Tam už ale, bohužel, vypadl s juniorským mistrem světa a mladíkem, který nastupuje na známou píseň „Take Me Home, Country Roads“ Tedem Evettsem.

  Brutální formu ale prokazuje starší z obou našich reprezentantů Karel Sedláček. Ten dokázal obrátit skóre proti Humprhiesovi z 0:3 na 6:4, navíc zavřel Shanghai finnish na dvacítkách a držel průměr 98,94 na tři šipky.

  V následujícím utkání přetlačil známého sympaťáka s plnovousem Scottyho Waitese taktéž 6:4. „Zlej Kája“ dostál svému jménu a skutečně zle zavíral. Připsal si dva checkouty dvanáctou, jeden dokonce jedenáctou šipkou. Karel měl dokonce v legu číslo 8 náběh na devítku, když hodil dvě 180 v řadě.

  Stopku Sedláčkovi vystavil až ve třetím kole Němec Pietreczko.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno