13 C
    Pátek 29. března 2024

Slovensko přehrálo Francii, výhru mají také USA. Na začátku MS se překvapení nekonalo

Už 86. ročník hokejového mistrovství světa odstartoval. Na úvod šampionátu se představily národní týmy Slovenska, Francie, Spojených států amerických a Lotyšska. Výsledky? Ani v nejmenším překvapivé. Vyhrála reprezentace našich východních sousedů a také mladými puškami a hvězdami nepěchovaný výběr USA.

Do Finska se letos kvůli invazi na Ukrajinu nepřesunuly reprezentace Ruska a Běloruska, místo nich přijely výběry Francie a Rakouska. První z nich se představil hned v prvním zápase celého turnaje, když narazil na Slovensko. Bronzový tým z nedávné olympiády potvrdil roli favorita a zvítězil 3:2.

Od začátku utkání udávali Slováci tempo, po dvou minutách druhé třetiny vedli už o dva góly. Nejprve se v první třetině trefil Regenda, ve druhém dějství přidal druhý gól Tatar, jedna z největších slovenských hvězd, která hraje za New Jersey. Pohodlný náskok pak ale Slovensko zřejmě ukolíbal.

Francie se dotáhla na Slováky ještě v průběhu druhého dvacetiminutovky. Rech z Wolfsburgu a Perret, který hraje extraligu za Hradec Králové, vyrovnali na 2:2. Byli to však právě medailisté z Pekingu, kteří měli poslední slovo. Takáčova trefa za 3:2 celý první souboj celého turnaje rozhodla. Do prázdné pak v závěru přidal ještě jeden gól Regenda.

• Francie vs. Slovensko 2:3 (0:1, 2:2, 0:0). Góly: 27. Rech, 32. Perret – 11. Regenda, 22. Tatar, 39. Takáč, 60. Regenda.

První body pro Spojené státy

O něco jednoduší práci měli na začátku šampionátu hokejisté USA. Ty čekalo na rozjezd Lotyšsko, tým ze země loňského pořadatele turnaje. Rozhodlo se vlastně už v první třetině, kdy lotyšský gólman lovil ze své svatyně tři puky. Američané, kteří letos přivezli hlavně tahouni univerzitních týmů, řádili.

Postupně se prosadili Barber z Detroitu, Jones ze Chicaga, dvě hvězdy zámořské NHL, Bordeleau, který patří do kádru San Jose, ve druhé třetině pak přidal pojistku další útočník Chicaga Lafferty. Americký tým už pak ani nemuselo mrzet, že poslední třetinu vyhráli Lotyši.

• USA vs. Lotyšsko 4:1 (3:0, 1:0, 0:1). Góly: 8. Barber, 11. Jones, 12. Bordeleau, 21. Lafferty – 43. Džerins.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.