9.7 C
    Středa 24. dubna 2024

Slabší první třetina, pak uragán. Vítězný český vstup do mistrovství řídil Blümel

První zápas na mistrovství světa, první vítězství. Český národní tým vstoupil do druhého vrcholu letošní hokejové sezony ideálním způsobem. Velkou Británii porazil rozdílem třídy 5:1, k vidění toho bylo z jeho pohledu více než dost. Jako varování ale mohla sloužit první třetina, během které se skóre neměnilo.

Česká reprezentace má za sebou první zápas na letošním světovém šampionátu. Do haly ve finském Tampere se na úvod vypravila spolu s výběrem Velké Británie, který neměl představovat jinak výrazný problém. Po prvních 20 minutách bylo však skóre beze změny, český tým se ne a ne trefit.

„Nevím, jestli se v prvním zápase projevila nervozita, ale týden jsme nehráli. Není to výmluva, jen prostě bylo vidět, že od druhé třetiny se to zlepšilo. Dostali jsme se do šancí, dali nějaké góly, což nás uklidnilo. Na můj vkus jsme je pustili do mnoha šancí, ale i tak jsme zápas kontrolovali,“ říkal po zápase kapitán Červenka.

Ve druhé třetině už to byla jiná liga, díky Blümelovi a Flekovi vedli Češi o dva góly a mohli se uklidnit. Pak se trefil ještě nejmladší český střelec na pozici obránce v historii David Jiříček, přesně pálil Černoch a podruhé v zápase se prosadil také Blümel. Nakonec z toho tak byla klidná výhra 5:1.

„Po první třetině kluci vypadali hodně nervózní. Měli dost špatných přihrávek a poskakujících puků. Rozumím tomu, to přináší úvodní duel. Po přestávce jsme začali vypadat uvolněněji a začali jsme hrát naši hru. Líbilo se mi, jak jsme zvládli druhou a třetí třetinu. To je způsob, jakým chceme hrát. Výsledek se mi zamlouvá. Líbil se mi brankář Dostál, odvedl dobrou práci, dal nám šanci vyhrát zápas. A mladí kluci jako Jiříček a Blümel si dnešní den zapamatují na celý život,“ soukal ze sebe kouč Jalonen.

Už dnes proti Švédsku

Češi nemají na odpočinek prostor, už dnes o 19:20 je čeká další zápas, tentokrát proti silnému Švédsku. Proti němu se českému týmu v posledních zápasech celkem daří, nejprve vyhráli v Ostravě v rámci Českých her, pak triumfovali také na jeho půdě v těch Švédských. Naposledy prohráli v prosinci.

Také Švédové vstoupili do turnaje tou správnou nohou, na Česko se naladili jasným vítězství 3:1 nad Rakouskem.

První český zápas na MS:

• Česko vs. Velká Británie 5:1 (0:0, 2:0, 3:1). Góly: 28. a 49. Blümel, 33. Flek, 42. Jiříček, 47. Černoch – 51. Lake.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.