Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Relax na rybách? Ani nápad, slavný útočník asistoval u nehody hydroplánu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  O tom, jak se během minutky může proměnit klidné posezení u vody s rodinou ve scénu z akčního filmu, by mohl povyprávět útočník Montrealu Canadiens Paul Byron. Na jezeru, kde rybařil, havaroval hydroplán a kanadský hokejista tak musel zasáhnout. Sice ne mezi prvními, asistenci mu ale upřít nelze.

  Mezičas od konce uplynulé sezony do startu té nové prožívají hráči NHL různě. Dovolené, svatby, stěhování na nové adresy. Jinak tomu není ani u Paula Byrona, který o víkendu vyjel s přáteli a členy rodiny k vodě. Relaxaci si ale představoval trochu odlišně.

  Kanonýr Montrealu Canadiens, který v tradičním kanadském klubu hraje od sezony 2015/16, byl svědkem nehody hydroplánu. Vše se semlelo u jezera Lac des Sables v Kanadě, kam Byron podle svých slov často jezdí. Na tenhle výlet ale zřejmě jen tak nezapomene. Jakmile hydroplán spadl, Kanaďan zahodil prut a zamířil člunem na místo neštěstí.

  Pilot utrpěl několik zranění, o život ale naštěstí nepřišel. Ještě před Byronem a jeho tchánem totiž přijel k hydroplánu někdo další. Serge Labelle poblíž místa jezdil na vodním skútru, hrdinský čin tak jde především za ním. Byron pomáhal až s přepravou zraněného letce zpátky na souš, kde si ho převzala záchranná služba. Jak ostatně prozradil na svých sociálních sítích.

  „Chci všem oznámit, že pilota zachránil Serge Labelle. On je hrdinou. Můj tchán, švagr, kamarád a já jsme pouze u záchrany asistovali. Stejně tak všichni ti neuvěřitelní lidé na břehu. Hrdinou je Serge,“ vysvětloval Byron.

  Byron se těší na Slováky

  O Montrealu se během posledních týdnů mluví hlavně kvůli nedávnému draftu, který přepsal dějiny slovenského hokeje. Vítěz Juraj Slafkovský byl vybrán právě týmem z Kanady a spolu s ním bude v příští sezoně hrát za Canadiens také jeho krajan Filip Mešár. Oba už podepsali smlouvy a těší se na led.

  Slafkovský už pomalu ukazuje, proč se stal historicky první slovenskou jedničkou draftu NHL, na předsezónním kempu. Jeho umění sledovali v tréninkovém centru stovky fanoušků, na první gól mu stačilo pár desítek vteřin.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS