GolfSir Nick Faldo: Rory McIlroy na US Open selhal a bude ho...

Sir Nick Faldo: Rory McIlroy na US Open selhal a bude ho to pronásledovat navždy

Golfová legenda Sir Nick Faldo předpovídá, že Roryho McIlroye bude navždy trápit jeho selhání ve finálové hře, které ho stálo titul na US Open 2024. Na šampionátu, který dospěl až do závěrečné rány, prohrál McIlroy s Brysonem DeChambeauem.

Rory McIlroyovi trvalo necelou hodinu, než se od podpisu karty po závěrečném vyčerpávajícím kole US Open dostal do letadla, kterým letěl domů. Jak dlouho mu bude trvat, než se vyrovná se srdcervoucími událostmi v Pinehurstu, se teprve uvidí. Pokud se mu to vůbec podaří.

V rozhovoru pro Sky Sports Faldo, šestinásobný major šampion, prohlásil, že McIlroyovy dva krátké nepovedené putty na 16. a 18. jamce budou Roryho „pronásledovat do konce života“. Tyto promarněné příležitosti byly pro konečný výsledek šampionátu klíčové a umožnily DeChambeauovi získat titul.

Vzpomínky zůstanou

Čtyři birdie během pěti jamek od deváté jamky zajistily McIlroyovi vedení o dvě rány. Hnal se za pátým major titulem a prvním od roku 2014. Jenže světová trojka selhala, když na třech z posledních čtyř jamek zahodila rány.

V tomto mučivém finiši Severnímu Irovi chyběly na šestnácté a osmnácté jamce dva metry a šest palců. Bryson DeChambeau získal svůj druhý titul na US Open díky skvělému záchrannému paru z bunkeru na poslední jamce.

„Když šampionát dospěje až k poslední ráně, vzpomínky na něj zůstanou na celý život,“ řekl Faldo, když se zamýšlel nad napínavým soubojem mezi DeChambeauem a McIlroyem. Nepovedené putty podle Falda pravděpodobně zůstanou v McIlroyově paměti a vrhnou stín na jeho jinak působivou kariéru.

Na US Open 2024 se bude vzpomínat nejen kvůli DeChambeauovu vítězství, ale také kvůli McIlroyově promarněné příležitosti přidat ke svému jménu další major titul. Pozdní kolaps, jak naznačuje Faldo, by mohl mít potenciálně trvalý dopad na McIlroyovy budoucí výkony.

Nejčtenější tento týden

Ruska Mirra Andreeva přehrála Ukrajinku Kostyuk a je poprvé ve finále French Open

Devatenáctiletá Mirra Andreeva si na Roland Garros zahraje své první grandslamové finále. Ruská tenistka v semifinále přehrála Ukrajinku Martu Kostyuk 6:1 a 6:3. V Paříži tak ukončila její letošní neporazitelnost na antuce a oplatila jí předchozí porážky z této sezony.

Návrat domů i tlak tisíců fanoušků. Chris Billam-Smith jde v Bournemouthu znovu do boje

Chris Billam-Smith se po více než roce vrací do domácího Bournemouthu, kde ho čeká nebezpečný knockoutér Ryan Rozicki. Bývalý mistr světa přiznal, že tentokrát cítí větší tlak než kdy dřív. Zároveň si ale užívá něco, co většina boxerů během zápasového týdne nezažije, a to čas s rodinou.

Aryna Sabalenka se po kolapsu v Paříži psychicky sesypala. „Chci skončit s tenisem,“ přiznala

Aryna Sabalenka byla po vyřazení z Roland Garros na pokraji zhroucení. Světová jednička přitom vedla ve čtvrtfinále nad Dianou Shnaider už o set a dva brejky, než přišel nepochopitelný kolaps. Po porážce přiznala, že momentálně nemá chuť pokračovat v tenise.

Pirát opustil Oktagon, podepsal smlouvu s RFA a nově je i spolumajitelem projektu pro talenty

Slovenský bojovník Samuel „Pirát“ Krištofič po letech opustil Oktagon a zamířil do konkurenční organizace RFA. Zkušený zápasník se navíc zapojí i mimo klec. Stal se spolumajitelem projektu Future Fighter Generation, který má vyhledávat a rozvíjet nové talenty pro profesionální MMA.

Češky vstoupily do Ligy národů výhrou nad domácí Čínou

České volejbalistky se na úvod nového ročníku Ligy národů postaraly o velké překvapení. V čínském Nankingu porazily domácí reprezentaci 3:0 na sety a vůbec poprvé v historii si poradily s aktuálně šestým týmem světového žebříčku. O cenný triumf se opřely především díky disciplinované hře, kvalitnímu servisu a minimu chyb.

Ferrari si pojistilo svou hvězdu. Charles Leclerc zůstane v Maranellu i v dalších letech

Ferrari vyslalo před domácí Velkou cenou Monaka jasný signál: Charles Leclerc zůstává v rudých barvách i na další sezóny. Monacký pilot podepsal novou dlouhodobou smlouvu, která má potvrdit jeho klíčovou roli v ambiciózním projektu slavné italské značky.

Tomáš Hertl rozhodl o výhře Vegas v prvním finále NHL

Tomáš Hertl se stal hlavní českou postavou úvodního finále Stanley Cupu. Útočník Vegas vstřelil v 57. minutě vítězný gól a zařídil svému týmu výhru 5:4 na ledě Caroliny. Golden Knights se tak ujali vedení 1:0 na zápasy a úspěšně vstoupili do boje o slavnou trofej.

Zverev je znovu v semifinále Roland Garros. Čeká ho Menšík

Alexander Zverev dál živí naději na první grandslamový titul kariéry. Německý tenista ve čtvrtfinále Roland Garros otočil nepříznivý vývoj proti talentovanému Rafaelu Jodarovi a po vítězství ve třech setech postoupil mezi nejlepší čtyřku turnaje.

Siniaková s Townsend jsou v semifinále Roland Garros

Kateřina Siniaková pokračuje na Roland Garros v boji o další grandslamový titul. Společně s Taylor Townsend zvládla čtvrtfinále ženské čtyřhry proti outsiderkám Magali Kempen a Andreja Klepač. Nasazené jedničky zvítězily 6:1, 6:3 a postoupily mezi nejlepší čtyři páry turnaje. Navázaly tak na výborné výsledky z posledních měsíců a dál potvrzují roli favoritek.

Anthony Joshua hlásí návrat. Cesta k bitvě s Furym začne v Saúdské Arábii

Anthony Joshua se po mnoha osobních tragédiích vrací do ringu s novou motivací a psychickou odolností. Bývalý šampion těžké váhy věří, že nikdy nebyl silnější a duel s Albanem Kristianem Prengou má být prvním krokem k dlouho očekávanému střetu s Tysonem Furym.

Nová éra formule 1? Piloti věří, že Monako konečně nabídne skutečné závodění

Monacká Grand Prix bývá symbolem prestiže, lesku a adrenalinu v kvalifikaci. Samotný závod ale často kritizují fanoušci i piloti kvůli minimálním možnostem předjíždění. Nové vozy pro sezonu 2026 by to však mohly změnit. A podle jezdců formule 1 právě legendární ulice Monte Carla ukážou, zda revoluční pravidla dávají smysl.

Serena Williams se ve svých 44 letech vrátí na tenisové kurty

Serena Williams se po téměř čtyřech letech vrátí do soutěžního tenisu. Legendární Američanka nastoupí v červnu na turnaji v londýnském Queen’s Clubu, kde si zahraje čtyřhru po boku kanadské talentované hráčky Victorie Mboko.

Canelo Álvarez chce zpět na vrchol. Netrpělivě vyhlíží nové vyzyvatele

Saúl „Canelo“ Álvarez byl roky tváří světového boxu a neohroženým vládcem super střední váhy. Teď se ale poprvé po dlouhé době ocitá v nezvyklé pozici. Je bez všech titulů a pod tlakem nové generace šampionů. Mexická hvězda přesto věří, že cesta zpět na vrchol začne už v září.

McLaren vstupuje do elitního klubu F1. Jako jediný tým vedle Ferrari dosáhne 1 000 startů v Grand Prix

McLaren o víkendu v Monaku absolvuje svůj tisící start ve formuli 1. Stane se teprve druhým týmem v historii, který tuto hranici překoná. Před ním to dokázalo pouze Ferrari. Zatímco italská stáj slavila jubileum už v roce 2020, McLaren na něj přijíždí jako úřadující mistr světa mezi konstruktéry i jezdci.

Menšík v Paříži porazil Rubljova a slaví první grandslamové čtvrtfinále

Jakub Menšík zažil na Roland Garros největší grandslamový večer kariéry. V osmifinále zvládl pětisetovou bitvu s Andrejem Rubljovem, vyhrál 6:3, 7:6, 4:6, 2:6 a 6:3 a poprvé prošel mezi osm nejlepších hráčů turnaje velké čtyřky.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama