Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Šipkařská bomba. Adam Gawlas a Karel Sedláček si zahrají na mistrovství světa

  Senzace! Na mistrovství světa v šipkách si zahraje kromě Karla Sedláčka i Adam Gawlas. Český mladík bude na pódiu v Alexandra Palace vůbec poprvé, „Zlýho Káju“ čeká londýnská atmosféra už potřetí. Gawlas bojoval v posledním turnaji Players Championship o holý šipkařský život, ale těžký moment zvládl a na poslední chvíli postoupil.

  Do poslední minuty. Tak by se dal označit Adamův boj o postup na MS z redukovaného žebříčku Pro Tour. Šampionát tvoří 32 nejlepších hráčů z Order of Merit, dále pak 32 ze zmíněného Pro Tour a turnaj doplňuje 32 vítězů kvalifikací po celém světě. A Gawlas měl hodně namále, aby do kvalifikací nemusel…

  Ještě před posledním miniturnajem Players Championship v sezoně, který nesl pořadové číslo 30, byl slezský talent na 33. místě žebříčku. K postupu mu chybělo 250 liber… Ty ale díky výhře 6:2 nad Jeffem Smithem z Kanady získal, a protože jeho konkurenti zaváhali, vyhoupl se Adam na vysněné 32. místo a postoupil na mistrovství světa. Poprvé v kariéře!

  Karel Sedláček měl MS prakticky jisté už pár týdnů. Český reprezentant si letos vedl na evropské scéně opravdu bravurně a v redukovaném žebříčku Pro Tour držel 17. pozici. Na zastávkách European Tour dokázal porážet hvězdy jako Josého De Sousu, Gabriela Clemense, Chrise Dobeyho, Adriana Lewise či Ryana Searla.

  A je důležité zmínit, že Karel nemá PDC kartu. Všechny peníze vyhrál letos pouze obrovskou pílí a světový šampionát je sladkou odměnou za neskutečnou práci, kterou odvedl.

  Ještě dva majory a je to tu

  Cesta našich hráčů ale nemusí pokračovat až na mistrovství světa. Fanoušky šipek čekají ještě dva významné mítinky, tím prvním, jediným, na který se mohou Češi probojovat, je blížící se Grand Slam of Darts. Na konci listopadu se sice bude hrát ještě Players Championship Finals, ale ani Karel ani Adam nezískali v této sezoně dostatečné množství liber na postup.

  To ale hoďme za hlavu, klíčovým podnikem, na který se bude těšit celá Česká republika, je mistrovství světa. Více než třítýdenní svátek šipek, startující letos 14. prosince.

  Adam Gawlas s Karlem Sedláčkem navíc nemusí být jediní, kteří se v Londýně představí, na východoevropskou kvalifikaci totiž zamíří několik dalších českých šipkařů. A tak jim držme palce, ať je česká stopa na tom největším šampionátu roku co největší!

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.