Více
  12.6 C
  Czech
  Pátek, 15 října, 2021

  Šipkařka z Anglie přepsala dějiny. Kráska se probila do finále, v něm trápila šampiona

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Sport se ve velké většině rozděluje do několika kategorií a jen málokdy se stane, že by spolu soupeřili muži a ženy dohromady. Organizace PDC ale hlásá, že šipky by se takto dělit neměly. A to občas může přinést dechberoucí podívanou. Třeba jako v Dánsku, kdy se do finále probila Fallon Sherrocková.

  Šipkařské turnaje jsou často pouze pod taktovkou mužů. Ti mají pod palcem všechno – tituly, místa v žebříčku i peníze. Čas od času se ale stane, že se mezi bodláky objeví květinka. Tu představovala Fallon Sherrocková už během mistrovství světa na přelomu let 2019 a 2020.

  Jako první žena prošla přes první kolo a její tažení skončilo až v kole třetím. Tím přepsala dějiny, získala si srdce tisíců fanoušků a dostala se do povědomí šipkařské veřejnosti. Díky triumfům nad Evettsem a Suljovičem získala přezdívku „Queen of the Palace“.

  Na své představení v Alexandra Palace v Londýně zavzpomínala i na podniku v Dánsku. Na turnaji PDC kosila jednoho soupeře za druhým a vyšlápla si třeba na světovou pětku van der Bergha. Její počínání na Nordic Masters skončilo až ve finále.

  Čímž přepsala dějiny. Ještě nikdy se totiž nestalo, že by se žena dostala až do televizního finále

  Tam čekal „Mighty Mike“

  Fallon už se pomalu prostřeluje mezi šipkařskou elitu. Ráda by získala kartu PDC, která by jí zajistila pravidelnou účast na všech turnajích. Tím by všem svým pochybovačům ukázala, že na to má. „Dřív mě to sráželo, ale dnes si říkám: oukej, já vám dokážu, jak se pletete,“ řekla v roce 2019.

  To se jí teď celkem daří. Ve finále vedla nad Holanďanem, který byl od roku 2014 až do letošního ledna světovou jedničkou a třikrát vyhrál mistrovství světa. Van Gerwenovi dávala Fallon zabrat a v jedné fázi zápasů dokonce kralovala bitvě v poměru 6:3.

  „Fallon odehrála fenomenální turnaj a myslím, že ve finále podala jeden ze svých životních výkonů,“ řekl „Migty Mike“, který nakonec svou sokyni porazil 11:7. Vítězství strhl na svou stranu smrští ve druhé části duelu.

  Anglická šipkařka je ale více než spokojená. „Jsem na sebe nesmírně pyšná, hlavně na to, že jsem dokázala na Michaela takhle tlačit. Vždyť je to Michael van Gerwen, a já jsem s ním držela krok,“ řekla 27letá šipkařka bezprostředně po zápase.

  Dámy a pánové, jméno Fallon Sherrocková si zapamatujte. Ještě o ní budeme slyšet.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Peter Wright

  Dnes startuje šipkařské mistrovství Evropy. Titul obhajuje Wright, uspět chce i Gawlas

  Šipkařská sezona je rozjetá na plné obrátky a ještě před koncem roku čeká světovou elitu několik velkých podniků. Jedním z nich je i mistrovství Evropy, na kterém už se dnes večer představí ty největší hvězdy. Mezi nimi se objeví i český šipkař Adama Gawlas, který bude pokukovat po úspěchu.
  Jonny Clayton

  Krásná pohádka o Claytonovi pokračuje, Velšan letos ovládl již třetí šipkařský major

  The Masters, Premier League a nyní i World Grand Prix. To je výčet turnajů, které v roce 2021 vyhrál doslova rozjetý Jonny Clayton. Ve strhujícím finálovém souboji právě World Grand Prix dokázal rozdrtit svého krajana a úřadujícího mistra světa Gerwyna Price poměrem 5:1 na sety. Clayton tak poskočil v žebříčku PDC už na 7. místo.
  Danny Noppert

  Šipkařské World Grand Prix se chýlí ke konci. Noppert kosí favority, formu má i Price

  Už jen pár zápasů dělí šipkařský svět od toho, aby poznal vítěze prestižního turnaje World Grand Prix. Hala v Leicesteru zatím sedí zejména Dannymu Noppertovi z Nizozemska, který už vyřadil většinu favoritů. Do skvělé provozní teploty se dostala i světová jednička Gerwyn Price. Ten touží po obhajobě.

  Začal šipkařský turnaj World Grand Prix, titul obhajuje světová jednička Gerwyn Price

  V anglickém Leicesteru bude v následujících dnech pěkně živo, Morningside Arena totiž hostí tradiční turnaj World Grand Prix v šipkách. Pozornost fanoušků pochopitelně směřuje k nejjasnější hvězdě šipkového nebe, kterou je nyní Gerwyn Price. Na pódiu se však představí i legendární Peter Wright či Michael van Gerwen.
  World Cup of Darts

  World Cup of Darts v režii Skotů. Ve finále přehráli Rakousko, Češi vypadli brzy

  Prestižní šipkařský podnik World Cup of Darts poznal během včerejšího večera vítěze. Trofej si z německé Jeny odváží reprezentanti Skotska, kteří ve finále předčili Rakušany. Česká dvojice se neprobojovala ani do druhého kola, nad duem Sedláček a Gawlas vyzráli hned v úvodu Poláci.
  Adam Gawlas

  Dnes začíná World Cup of Darts. Šipkaři už žhaví nástroje, Češi jdou na Poláky

  Komunita sledující dění těch nejlepších šipkařů planety upíná své zraky na Německo. Jaký k tomu mají důvod? Už dnes totiž v Jeně startuje prestižní turnaj World Cup of Darts. Síly bude měřit celkem 32 dvojic ze 32 zemí světa. Mezi vybranou společností nechybí ani Češi, které čekají na úvod Poláci.
  Reklama
  Reklama
  Reklama