Více
  10.8 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Šipkaři, bouchejte šampaňská. Sedláček vybojoval profesionální kartu PDC

  Další famózní úspěch českých šipek. Karel Sedláček vybojoval v Německu na Q-School vysněnou Tour Card. Minimálně na dva roky se tak může účastnit turnajů PDC jako jeden ze 128 profesionálních hráčů.

  „Zlej Kája“ získal statut profesionála naposledy v roce 2020, tehdy uspěl právě v nesmírně těžké lednové kvalifikaci. Za dva roky působení na okruhu však nedokázal nahrát dostatečné množství liber do žebříčku.

  I kvůli smolné prohře s Ryanem Joycem na MS 2021, kde jej od udržení Tour Card dělily milimetry, nakonec o status profesionála přišel a na následné Q-School 2022 kartu nezískal. Jenže sezonu kvůli tomuto zklamání neodepsal, ba naopak…

  Karel začal objíždět spoustu turnajů, zejména kvalifikací na European Tour, kde byl mimořádně úspěšný. Během roku 2022 získal mnoho peněz a probojoval se i na spoustu podniků PDC v Anglii. Postavení na žebříčku Pro Tour Order of Merit na konci roku přineslo své ovoce. Sedláček jel na Mistrovství světa 2023.

  Tam zazářil. Karel poprvé v kariéře prošel přes první kolo, smetl totiž favorizovaného Australana Raymonda Smithe 3:0 na sety. Druhé sice prohrál, proti Dirku van Duijvenbodemu měl dokonce šipku na bull na výhru, tu ale minul, a tak se radoval Holanďan.

  A byť se český šikula nemusel za svůj výkon stydět, věděl, že jej čeká znovu Q-School… Množství liber, které posbíral během roku totiž na přímý zisk karty nestačilo.

  Q-School 2023

  Kvalifikační škola PDC má dvě fáze. Z té první postoupí 128 hráčů do fáze finálové. A protože „Zlej Kája“ byl na Pro Tour žebříčku dobře postaven, nasadili jej rovnou do druhé fáze. Z českých hráčů se pak k němu z úvodní části probojovali Sedlák, Houdek, Mašek a Brejcha.

  Sedláček sice první den vypadl hned v prvním kole, v tom dalším ale došel až do finále. Během tří hracích dnů nasbíral 7 bodů a v neděli, která celý program uzavírala, stačilo formu potvrdit dvěma body.

  A během posledního hracího dne kolem druhé hodiny odpoledne přišla z Německa skvělá zpráva, Sedláček porazil v Last 32 Chrise Landmana, získal devátý bod a zajistil si zisk Pro Tour karty! Fantastický úspěch, Česko tak bude mít v roce 2023 na okruhu PDC dva zástupce. Adama Gawlase a Karla Sedláčka.

  Sledujte nás na sítích