4.6 C
Czech
Pondělí 16. března 2026
TenisSinner vyhrál Indian Wells a vyrovnal rekord Federera a Djokoviče

Sinner vyhrál Indian Wells a vyrovnal rekord Federera a Djokoviče

Jannik Sinner vyhrál poprvé v kariéře prestižní turnaj Indian Wells. Ve finále porazil Daniila Medvedeva ve dvou tiebreacích a potvrdil, že patří k absolutní špičce světového tenisu. Italský hráč zároveň vyrovnal historický rekord Rogera Federera a Novaka Djokoviče na tvrdém povrchu.

Jannik Sinner ovládl finále turnaje ATP Masters v Indian Wells. Daniila Medvedeva porazil 7:6 a 7:6 v zápase, který trval necelé dvě hodiny. Duel rozhodly dva tiebrejky, v nichž měl Ital pevnější nervy.

Čtyřiadvacetiletý hráč předvedl velmi přesvědčivý výkon. Zaznamenal 28 vítězných úderů a 10 es. Na síti proměnil všech osm bodů. Soupeři navíc nedovolil ani jeden brejkbol. Opíral se hlavně o výborné podání. Za celý zápas ztratil jen čtyři body po prvním servisu.

Historický milník na tvrdém povrchu

Sinner tak získal první titul v sezoně a zároveň jubilejní pětadvacátý v kariéře. V Indian Wells triumfoval poprvé. V posledních měsících přitom na tvrdém povrchu sbírá úspěch za úspěchem.

Po nedělním vítězství zkompletoval sbírku všech šesti turnajů ATP Masters 1000 hraných na tvrdém povrchu. Indian Wells přidal k titulům z Miami, Toronta, Cincinnati, Šanghaje a Paříže. Stejný soubor trofejí dosud získali jen Roger Federer a Novak Djokovič.

Sinner navíc ovládl dva poslední turnaje Masters 1000 bez ztráty setu. Jeho vítězná série v této kategorii tak narostla už na jedenáct zápasů. Tvrdý povrch mu dlouhodobě sedí. V minulých letech vyhrál také Australian Open 2024 a 2025 a US Open 2024.

Napínavé tiebrejky rozhodly finále

Finále nabídlo od začátku vyrovnaný tenis. Medvedev nastoupil agresivně a snažil se diktovat tempo výměn. V prvním setu se dostal do vedení 6:5. Sinner však udržel servis a vynutil si tiebrejk.

V rozhodující hře první sady udělal Rus chybu při voleji z forhendu. Ital se dostal k setbolu a druhou šanci proměnil. Zápas tak získal první jasný moment.

Druhá sada měla podobný průběh. Sinner si pomohl čistou hrou při servisu a odskočil na 3:2. Medvedev ale držel krok a znovu dotlačil set do tiebrejku. Tentokrát začal lépe ruský tenista. V tiebrejku vedl už 4:0 a byl blízko třetího setu. Sinner však otočil vývoj. Vyhrál sedm bodů v řadě a zápas uzavřel poměrem 7:4.

Po utkání přiznal, že v závěru sázel hlavně na odvahu. „Pořád jsem věřil a tlačil dál. Šel jsem do úderů trochu víc. Třetí set by začínal od nuly, tak jsem se snažil zápas ukončit,“ řekl Sinner.

Medvedev přesto zanechal v turnaji silný dojem. V semifinále vyřadil světovou jedničku Carlose Alcaraze a ukončil jeho šestnáctizápasovou vítěznou sérii na začátku sezony. Ve finále Indian Wells však prohrál už potřetí. Přesto se po turnaji vrátí do první desítky světového žebříčku.

Nejčtenější tento týden

Dostál dovedl Anaheim k výhře proti Montrealu, Edmontonu se zranil Draisaitl

Lukáš Dostál pomohl Anaheimu 27 zákroky k výhře 4:3 na ledě Montrealu. Český souboj brankářů se nekonal, Jakub Dobeš zůstal mezi náhradníky. Nepříjemný večer zažil Edmonton, kterému v duelu s Nashvillem nedohrál Leon Draisaitl.

Drama do poslední chvíle, Sparta skolila Kladno a postupuje

Sparta je posledním čtvrtfinalistou extraligového play off. V rozhodujícím pátém duelu předkola porazila Kladno 3:2 po prodloužení a sérii ovládla 3:2 na zápasy. Postup domácím vystřelil v přesilovce kapitán Filip Chlapík, který rozhodl v čase 76:54. Pražany teď čeká čtvrtfinále proti Plzni.

Medveděv v Indian Wells ukončil Alcarazovu vítěznou sérii

Carlos Alcaraz letos poprvé narazil. V semifinále turnaje v Indian Wells nestačil na skvěle hrajícího Daniila Medveděva, který vyhrál 6:3 a 7:6. Očekávaný souboj Alcaraze s Jannikem Sinnerem se tak nekoná. Ruský tenista potvrdil velkou formu z posledních týdnů a znovu připomněl, že s ním musí špička ATP vážně počítat.

Adamczyková byla při návratu do Světového poháru osmá

Eva Adamczyková se po olympijském stříbru vrátila do seriálu Světového poháru osmým místem. V rakouském Montafonu prošla jako jediná z českého týmu až do vyřazovacích jízd a dlouho držela naději na výraznější výsledek. Nakonec ji zastavil nepovedený závěr semifinále a pád v malém finále. Vítězství slavila Švýcarka Sina Siegenthalerová.

Nosková v Indian Wells ožila a uznání si vysloužila i od Sabalenky

Linda Nosková do finále v Indian Wells neprošla, ale z Kalifornie odjíždí s turnajem, který jí může výrazně pomoct. Po slabším vstupu do sezony se znovu chytla, došla do semifinále a proti světové jedničce ukázala, že s elitou umí držet krok. Aryna Sabalenka sice vyhrála 6:3 a 6:4, česká tenistka ale favoritce zápas rozhodně neulehčila.

Chmelař rozhodl, Nečas skóroval a Rittich slavil výhru

Jaroslav Chmelař zařídil Rangers cennou výhru v Minnesotě. Martin Nečas korigoval porážku Colorada ve Winnipegu a David Pastrňák s Pavlem Zachou pomohli Bostonu k vítězství po nájezdech. Ze čtveřice českých brankářů se radoval jen David Rittich.

Antonelli vyhrál v Číně a vrátil Itálii triumf

Andrea Kimi Antonelli proměnil rekordní kvalifikaci v premiérové vítězství ve formuli 1. Devatenáctiletý jezdec Mercedesu ovládl Velkou cenu Číny, porazil George Russella a po dvaceti letech vrátil Itálii triumf v závodě mistrovství světa.

Portland porazil Utah a Krejčí pomohl pěti asistencemi

Portland zvládl domácí duel s Utahem a po výhře 124:114 znovu o něco stáhl ztrátu na Golden State. Vít Krejčí tentokrát nepatřil mezi hlavní střelce, ale do vítězství se zapsal solidní všestrannou prací. Za 15 minut přidal 2 body, 3 doskoky a 5 asistencí. Pro Trail Blazers je to v závěru sezony přesně ten typ večera, který drží tým ve hře.

Jack Draper vypadl v Indian Wells po kontroverzním momentu, Medveděv postupuje

Britský tenista Jack Draper skončil na turnaji v Indian Wells ve čtvrtfinále, když podlehl Daniilu Medveděvovi 1:6 a 5:7. Zápas však poznamenal kontroverzní moment ve druhém setu, kdy rozhodčí přisoudila bod ruskému hráči kvůli údajnému rušení soupeře.

Jonny Clayton ovládl šestý večer Premier League Darts, přestože byl zraněný

Velšský šipkař Jonny Clayton vyhrál šestý večer soutěže Premier League Darts 2026 v Nottinghamu, když ve finále jasně porazil Luka Humphriese 6:1. Clayton tak získal své druhé prvenství v letošní sezoně, když navázal na triumf z třetího večera v Glasgow.

Russell ovládl sprintovou kvalifikaci v Číně před Antonellim a Norrisem

Mercedes potvrdil v Šanghaji výborný vstup do nové sezony. Sprintovou kvalifikaci vyhrál George Russell, druhé místo bral Andrea Kimi Antonelli a třetí skončil Lando Norris. Stáj z Brackley tak znovu ukázala, že na úvod ročníku patří k nejrychlejším týmům v poli.

Český večer v NHL, Nečas a Hronek slavili výhry

Čeští hokejisté byli v noci v NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas pomohl Coloradu gólem a asistencí k jasné výhře v Seattlu a poprvé v kariéře dosáhl na metu 30 branek v sezoně. Dva body zapsal také Filip Hronek, který zachránil Vancouver v závěru základní hrací doby. David Pastrňák se podílel na obou gólech Bostonu, porážku se San Jose ale neodvrátil.

Mondo Duplantis překonal rekord ve skoku o tyči. Už popatnácté

Švédský tyčkař Armand Duplantis znovu posunul hranice svého sportu. Na domácím mítinku v Uppsale překonal laťku ve výšce 6,31 metru a už popatnácté v kariéře vylepšil světový rekord. Fenomén přezdívaný Mondo dál potvrzuje svou dominanci.

Berger za nakopnutí Kuchty trest nedostane, Slavia ale čelí řízení

Disciplinární komise nemůže potrestat slávistického fyzioterapeuta Daniela Bergera za incident z poločasové přestávky derby se Spartou. Důvod je prostý, není členem FAČR. Případ tím ale nekončí. Komise už zahájila řízení se Slavií a čeká, jak klub zareaguje na selhání svého zaměstnance.

Jiří Tuž poprvé v kariéře vystoupal na pódium Světového poháru

Český běžec na lyžích Jiří Tuž prožil v Drammenu životní večer. Ve sprintu klasickou technikou dojel druhý a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů ve Světovém poháru. Jednadvacetiletý reprezentant navázal na silné výsledky z této sezony a potvrdil, že už patří mezi nejužší sprintařskou špičku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama