1.1 C
Czech
Středa 26. listopadu 2025
FotbalŠilhavý zůstává! Výkonný výbor ho podržel, upravuje se mu ale smlouva

Šilhavý zůstává! Výkonný výbor ho podržel, upravuje se mu ale smlouva

Oči všech fanoušků, které zajímá osud české fotbalové reprezentace, čekal na vyjádření výkonného výboru. Ten dnes hlasoval o možném odvolání trenéra Jaroslava Šilhavého. Kouč, který dosáhl s týmem čtvrtfinále na mistrovství Evropy, ale zároveň se objevil pod drtivým tlakem fanoušků. Nakonec dostal další mandát, pokračuje do konce se kvalifikace.

Český národním tým zažil v posledním týdnu dva ostudném výsledky. Nejdříve prohrál drtivě 0:3 v Albánii a o tři dny později až penaltou v závěru zdolal Faerské ostrovy. Ještě více ale zarážel herní projev, který byl bez života a bez nasazení. A svým způsobem i bez vedení. Trenér Šilhavý působil v pozápasových rozhovorech odevzdaným dojmem a jakoby už sám tušil, že jeho konec se blíží.

Problémem ale bylo – koho místo něj. Co se týče opravdu kvalitní náhrady, všichni se shodli na Jindřichu Trpišovském ze Slavie. Ten má ale v klubu platnou smlouvu a o určité výpomoci nechtěla fotbalová asociace ani slyšet. Dále se spekulovalo o ostřílených trenérech bez angažmá jako Ivanu Haškovi či Michalu Bílkovi.

Nakonec trenér Šilhavý u týmu zůstane. Minimálně na listopadový dvojduel proti Polsku a Moldavsku. Poté jemu a jeho spolupracovníkům vyprší kontrakt. Dodatkem mu smlouva nyní končí 30.11.2023. Pak se uvidí. „Ve fotbale rozhodují výsledky a zajíci se počítají po honu,“ uvedl předseda asociace Petr Fousek.

Dá se čekat, že kritika bude sílit. Už tak se dostal trenér Šilhavý na úroveň jiného kouče Michala Bílka, který před 10 lety vedl národní tým a veřejností byl velmi kritizován. Českému týmu stačí z dvou posledních zápasů vybojovat tři body a má jistotu postupu na EURO 2024 do Německa. Jelikož poslední zápas ve skupině hrají Souček a spol. doma s Moldavskem, neměl by to být neřešitelný úkol. Jenže Moldavané už překvapili v kvalifikační skupině několikrát, a v březnu hrál národní tým v Kišiněvě jen 0:0.

Jaroslav Šilhavý je trenérem národního týmu od podzimu 2018, kdy nahradil Karla Jarolíma. Následně dostal tým na EURO 2020 (hrané kvůli covidu v roce 2021) a postoupil s ním do čtvrtfinále. Poté ale začal výsledkový a výkonnostní pokles. Kolik zápasů na nejprestižnější fotbalové lavičce ještě přidá?

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Bitva o titul se stupňuje. Lando Norris přiznal chybu, Verstappen stáhl náskok

Lando Norris má za sebou jeden z nejturbulentnějších víkendů sezóny. Pilot McLarenu sice v Las Vegas startoval z pole position, ovšem jeho pokus udržet vedení proti Maxu Verstappenovi v první zatáčce skončil chybou, která ho stála vítězství, a nakonec i umístění na bedně, protože po závodě přišla diskvalifikace kvůli nadměrnému opotřebení podlahy monopostu. Jezdec otevřeně přiznal, že má co napravovat.

Rozhodčí Ovrebo promluvil o noční můře z Chelsea, po letech potvrdil, že čelil i výhrůžkám smrtí

Norský rozhodčí Tom Henning Ovrebo čelil po kontroverzním utkání Chelsea proti Barceloně tvrdým útokům i výhrůžkám smrtí. Události z května 2009 mu obrátily život naruby. Utkání dodnes rozděluje fotbalový svět a připomíná sílu emocí, které Liga mistrů dokáže vyvolat.

Federer míří do tenisové Síně slávy

Roger Federer získá v roce 2026 místo v Mezinárodní tenisové síni slávy. Švýcarská legenda s 20 grandslamovými tituly uzavírá kariéru dalším silným symbolem. S ní se do síně dostane i komentátorka Mary Carillo, průkopnice ženského hlasu v tenisovém vysílání.

Ronaldo a Georgina chystají svatbu na Madeiře

Cristiano Ronaldo a Georgina Rodriguez potvrdili plán velké letní svatby. Vybrali si místo, které spojuje rodinné vzpomínky, soukromí i symboliku. Madeira se připravuje na příjezd celebrit a jeden z nejsledovanějších obřadů roku.

McGregor popisuje radikální léčbu, při níž prý viděl vlastní smrt

Conor McGregor tvrdí, že mu náročná ibogainová terapie v Mexiku zachránila život. Popisuje intenzivní halucinace, setkání s Bohem i zásadní psychický obrat. Zároveň řeší soudní kauzy, dopingový trest a otázky ohledně návratu do oktagonu.

Michael Schumacher se už možná nikdy neobjeví před veřejností, říká jeho blízký známý

Michael Schumacher žije od těžkého úrazu hlavy z prosince 2013 v naprostém soukromí. Úraz si způsobil při pádu na lyžích, kdy narazil hlavou do skály. Prodělal dvě urgentní operace a strávil 250 dní v uměle navozeném kómatu. Rodina následně převzala kompletní péči a od té doby pečlivě hlídá jeho důstojnost i soukromí. Jeho manželka Corinna dříve uvedla, že je jiný, ale stále přítomen, a že rodina chrání právě to, co si celý život přál.

Luke Littler se v honbě za titulem utká s Labanauskasem

Úřadující světový šampion Luke Littler vstoupí do letošního mistrovství světa PDC duelem proti zkušenému Litevci Dariusi Labanauskasovi. Anglický teenager, který se před rokem stal nejmladším držitelem trofeje v historii, se na legendárním pódiu Alexandra Palace představí jako světová jednička.

McLaren čelí po Las Vegas tvrdému úderu a soupeři toho využívají

Lando Norris a Oscar Piastri přišli po Velké ceně Las Vegas o druhé a čtvrté místo kvůli nadměrnému opotřebení planku. Rozhodnutí otevírá titulový boj, zvyšuje šance Maxe Verstappena a zároveň rozpoutalo posměšné reakce soupeřů. Red Bull neváhal přilít olej do ohně.

Utah smetl Vegas. Vejmelka čaroval, Cooley byl k nezastavení

Karel Vejmelka znovu ukázal výbornou formu, když dovedl hokejisty Utahu k vítězství 5:1 nad Vegas. Český brankář předvedl přes třicet zákroků a stal se druhou hvězdou večera. Ocenění pro nejlepšího hráče patřilo Loganu Cooleymu, který vstřelil čtyři góly a přidal asistenci. Utah si tak připsal cenné body v boji o vyšší příčky v Západní konferenci.

„Rozpačitý a zahanbený“ Guardiola se omluvil za incident s kameramanem

Pep Guardiola čelí dalšímu horkému týdnu. Po porážce s Newcastlem přiznal, že situaci neunesl, a omluvil se kameramanovi, kterého po závěrečném hvizdu odstrčil. City mezitím řeší nejen ztrátu bodů, ale i tlak v Premier League a blížící se milník v Lize mistrů.

Rittich vychytal nulu, Hronek skóroval a Pastrňák asistoval

David Rittich zazářil v NHL osmým čistým kontem kariéry a dovedl Islanders k těsnému vítězství nad Seattlem. Filip Hronek skóroval za Vancouver, ale jeho tým nestačil na Calgary. David Pastrňák přidal asistenci při prohře Bostonu v San Jose. Colorado s Martinem Nečasem pokračuje v dominantní sérii a vede celou NHL.

McLaren se omluvil za diskvalifikace v Las Vegas. Norris i Piastri doplatili na poškození vozu

Tým McLaren prožil po Velké ceně Las Vegas hořké chvíle. Přestože Lando Norris dojel na vynikajícím druhém místě za Maxem Verstappenem a Oscar Piastri obsadil čtvrtou příčku, oba piloti byli čtyři hodiny po závodě diskvalifikováni kvůli nadměrnému opotřebení skluzového bloku podlahy. Vedení stáje se jezdcům omluvilo a potvrdilo, že oba monoposty utrpěly „neúmyslné poškození“.

Luke Littler získal první titul na Players Championship Finals

Světová jednička Luke Littler přidal do své rychle se plnící sbírky další cennou trofej. V Mineheadu osmnáctiletý anglický fenomén ovládl Players Championship Finals, když ve strhujícím finále porazil krajana Nathana Aspinalla 11:8.

Krejčí potvrzuje životní formu v NBA

Vít Krejčí znovu ukázal, že jeho jízda není náhoda. Český rozehrávač táhne Atlantu přes těžké zápasy a střelecky si drží tempo, které ho řadí mezi nejlepší trojkaře soutěže. Liga dál žije velkými výkony, ale jeden z nejvýraznějších patří právě jemu.

Diskvalifikace McLarenu otevřely Verstappenovi cestu zpět do hry

Max Verstappen využil diskvalifikací Landa Norrise a Oscara Piastriho a po vítězství v Las Vegas znovu vstoupil do hry o titul mistra světa, uvádí BBC Sport. McLaren přišel o klíčové body kvůli nadměrně opotřebeným kluzným deskám a náskok v šampionátu se výrazně ztenčil. Boj o korunu se tím zamotal před závěrečnými dvěma závody sezony.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama