Reklama

Šílený konec trilogie. McGregor si zpřelámal nohu, klec opustil na nosítkách

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Takový závěr trilogie mezi McGregorem a Poirierem by nedokázali sepsat snad ani ti nejlepší scénáristé z Hollywoodu. Dlouho očekávaná bitva v rámci večera UFC 246 skončila už v prvním kole po tom, co si Ir šeredně zlomil nohu u kotníku. Vítězství tak slaví Američan, jeho sok opustil arénu na nosítkách.

Kdybyste si Googlu hledali význam slova trilogie, určitě najdete spoustu klasických frází a obecných pojmů. Pokud jste ale fanoušky bojového umění a sledovali jste bitvu mezi Conorem McGregorem a Dustinem Poirierem, uděláte si o tomhle výrazu představu sami.

V téhle trilogii totiž bylo úplně všechno. První dějství, druhé dějství, zápletka i fantastické vyvrcholení. O tomhle zápase se bude dlouho mluvit hned z několika důvodu. „Sejmu tě,“ hlásil Ir před vstupem do klece. Jenomže nakonec sejmul tak maximálně sám sebe.

Fanoušci, mezi kterými figuroval třeba i bývalý prezident Donald Trump, viděli úžasný vstup. Ani jeden bijec toho druhého nešetřil a v prvním kole schytala dvojice několik tvrdých ran. Všechno pak ale rozseklo to, co se stalo v posledních 10 vteřinách.

„Notorious“ špatně došlápl, nevydržel mu kotník a nechutně se zlomil. Bylo jasné, že je po zápase, tohle už Conor nerozchodí. Ihned se začalo mluvit o ukončení lékařem, tipec nakonec zatnul boji rozhodčí. Poirier tak zvítězil technickým KO.

Konec kariéry?

Je jasné, že z toho se bude McGregor dostávat jen hodně těžko. Už není nejmladší, nejlepší roky má za sebou a hojení zlomené nohy je časově velice náročné. Trilogii navíc do zdárného konce nedotáhl, což bude mít na velký dopad i na psychiku.

„Cítil jsem, že mu tam něco prasklo,“ řekl po utkání Poirier. „Zlomil si ji už na začátku zápasu, pak už se jen dorazil,“ doplnil. Conor křičel na svého soka, že ještě není po všem, to si ale v tuhle chvíli myslí jen málokdo.

V roce 2014 vyhrál McGregor, před půl rokem mu porážku vrátil Poirier. Bojovník z USA teď navíc vyhrál i podruhé a je mu vcelku jedno, jakým způsobem. Pro 32letého Ira může tenhle zápas znamenat konečnou zastávku v UFC. To ale ukáže až čas.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Joshua vs. Usyk

Joshua chtěl všechny pásy, teď nemá nic. Na body ho porazil...

Boxerský souboj, na který se bude ještě dlouho vzpomínat. Tak by se dalo mluvit o vzájemném měření sil Anthonyho Joshuy a Oleksandra Usyka. Brit měl v držení čtyři pásy a ten pátý chtěl vzít Furymu. Po tahanicích po soudech ale ze zápasu sešlo. Šampion tak kývl na nabídku „náhradníka“. A ten se teď směje.
Conor McGregor

McGregorův trapas před duelem MLB. Pokazil nadhoz, míčkem málem trefil diváka

Irský bojovník Conor McGregor potvrdil, že je pro každou legraci. Z jeho výkonu před zápasem MLB mezi Chicagem a Minnesotou ale jednomu z diváků rozhodně do smíchu nebylo. Bijec měl před utkáním na starost symbolický nadhoz, ten se mu ale hrubě nepovedl. Míček letěl místo do rukavice na tribunu.
Paddy Pimblett

Bijec z UFC nesnáší United. Kdybych mohl, zmlátím Bruna Fernandese, vykřikuje

Svět bojových umění se v poslední době dostává do popředí. MMA dříve provozovali spíše vyhazovači z nejrůznějších barů a hospod, dnes se ale stalo symbolem síly a respektu. I tak se ale i tady čas od času objeví někdo, jehož řeči s bojovým uměním ruku v ruce příliš nejdou. Příkladem je třeba Conor McGregor nebo nově Paddy Pimblett.
Conor McGregor

Conor už zase řádil. Na předávání cen MTV chrstl drink na...

Kdekdo by si mohl říct, že moc sportu na předávání cen MTV v New Yorku k vidění nebude. Opak je ale pravdou, neboť na červený koberec byl pozván i bouřlivák Conor McGregor. Bojovník, který v současné době léčí zranění, si vyskakoval na rappera Machine Gun Kellyho. Zasahovat musela i ochranka.
Mike Tyson

Mike Tyson versus gorila. Boxerův plán ztroskotal, v zoo peníze odmítli

V poslední době se ve světě boxu rozmohl nešvar. Do ringu se proti sobě staví bývalí boxeři, zápasníci MMA či internetové hvězdy. Duely celebrit lákají do hal i k obrazovkám tisíce fanoušků. Fight, který měl v plánu Mike Tyson, se ale měl v 80. letech uskutečnit v zoologické zahradě. Šampion chtěl vyzvat gorilu.
Evander Holyfield

Ostuda, trapas, selhání. Holyfieldovi návrat zhořkl, po 2 minutách se poroučel...

Měl to být souboj dvou bývalých vynikajících sportovců, který divákům vezme dech. A to se nakonec skutečně stalo. Bohužel pro boxerského veterána ale dopadl bledě. Evander Holyfield přecenil své síly a už po 2 minutách se poroučel na zem. Proti svému sokovi nezvládl držet krok ani jedno celé kolo.
Reklama
Reklama
Reklama